Ukliďme svět, ukliďme Česko! I v Tanvaldě koronaviru navzdory

23.09.2020 08:56:14 | Autor: Tomáš Karabec | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

Ukliďme svět, ukliďme Česko! I v Tanvaldě koronaviru navzdory

Ani v této, pro nás všechny nelehké době, náš sbor dobrovolných hasičů z Horního Tanvaldu nezahálí. Letos poprvé, a jistě ne naposledy, jsme se zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

V sobotu dne 19. září 2020 ve 14 hodin se u naší hasičské klubovny sešlo celkem 46 dobrovolníků z řad našich členů, mládeže a jejich rodičů. Během 3 hodin se nám podařilo v městské části Horní Tanvald a okolí řeky Kamenice nasbírat celkem 42 pytlů odpadu, kusy starého nábytku, šrot, autobaterie apod.

 

O další osud těchto pytlů, se díky spolupráci s městem Tanvald, postaraly technické služby a my jim tímto děkujeme za odvoz a spolupráci. Na závěr této hezké a prospěšné akce, nás ještě čekalo občerstvení v podobě grilovaných uzenek a nápojů, které zajistil náš sbor pro všechny účastníky úklidu, jako poděkování za jejich práci. Pečivem nás také podpořil místní pekař a podnikatel pan Jan Mašek, za což i jemu patří velké poděkování.

 

A na závěr ještě malé zamyšlení... Během celé akce jsme si sami na sobě vyzkoušeli, jak obtížný je sběr odpadu na břehu řeky, či v zarostlém terénu a kolik práce a úsilí takovýto úklid obnáší. Zamysleme se proto nad tím v jakém prostředí žijeme a jak chceme i nadále žít. Nebuďme k přírodě lhostejní! Příroda je pro nás zdrojem inspirace i radosti a vše dobré nám zase ráda vrátí zpět.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Lovecký zámeček na Nové Louce proslavil prezidentův kancléř Šámal
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Opilý řidič nerespektoval v Tanvaldu zákaz jízdy a v Hamrech havaroval
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn