Tyršovy sady ožily seniorským turnajem dvou měst v mölkky

13.09.2021 19:06:57 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Tyršovy sady ožily seniorským turnajem dvou měst v mölkky

Tyršovy sady v Jablonci nad Nisou ožily v pátek 10. září odpoledne turnajovým kláním dvou seniorských družstev Jablonce a České Lípy ve hře mölkky. Hlavním organizátorem bylo Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, s.r.o., společně se statutárním městem a místním Sokolem.

Páteční mölkky turnaj v Jablonci osobně podpořil náměstek primátora David Mánek: „Akce je vítanou součástí našeho plánu na oživení Tyršova parku, který se zrodil na začátku loňského roku. Všechny plány nám dočasně přibrzdila zavedená pandemická omezení společenských aktivit, ale myšlenka je stále živá a na zatraktivnění Tyršova parku pro Jablonečany dál pracujeme."

Turnaj v mölkky se konal už v roce 2019 na zahradě klubu seniorů Novoveská. Loňské omezující podmínky neumožnily společné setkání, proto se tento ročník seniorského turnaje v mölkky konal jen pro Jablonečany a poprvé právě v Tyršových sadech. Rok 2021 opět umožnil konání společného turnaje, ale zástupci Liberce a Frýdlantu s ohledem na další aktivity a dozvuk léta museli svoji letošní účast odříct. A tak se o vítězi rozhodovalo jen mezi zástupci Jablonce nad Nisou a České Lípy.

Turnaj dvou seniorských družstev Jablonce a České Lípy ve hře mölkky<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Každý účastník (zvláště pokud šlo o začátečníky) měl možnost si hru nejprve vyzkoušet, poté se začalo hrát dle pravidel na body. Za Jablonec se zúčastnilo 23 hráčů, Českou Lípu reprezentovalo 18 hráčů. Protože šlo o turnaj jednotlivců, vyřazovací boje se odehrávaly na pěti různých stanovištích/polích. Z každého z pěti polí vzešel vítěz, který postoupil do finálového boje o titul turnajového supervítěze. Tím se nakonec stala zástupkyně domácího Jablonce, Anna Železná.

Organizátoři připravili pro vítěze zajímavé ceny, o drobné občerstvení pro všechny hráče se postarala pekárna Jaroslava Schneidera. Při loučení zazněl příslib dalšího brzkého setkání, pravděpodobně při seniorském turnaji měst v šipkách.

Sportovní turnaje seniorů čtyř měst - Jablonce, Liberce, Frýdlantu a České Lípy, která přibyla nedávno, se konají již mnoho let. Kromě mölkky jsou na programu utkání v několika dalších sportech, například v kuželkách, šipkách, apod.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnaj čtyř měst letos být nemohl, přesto klání v mölkky proběhlo

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hokejisté Turnova vstupují do sezony, proběhne i nábor dětí

V září pravidelně startuje hokejová sezona a vstupuje do ní i klub HC Turnov 1931. V neděli 19. září můžete od 18 hodin navštívit první utkání mužů na domácím Zimním stadionu Ludvíka Koška, soupeřem v krajské lize bude celek HC Slavoj Liberec. V permanenci už je i mládež a náborová akce pod názvem Pojď hrát hokej se v Turnově koná v úterý 21. září od 14.30. Více informací

Už 54. ročník Posvícenského koláče přilákal 352 závodníků

FOTO: Už 54. ročník Posvícenského koláče přilákal 352 závodníků Závod v přespolním běhu Posvícenský koláč pořádala v soboru 11. září T. J. Sokol Studenec. Za ideálního běžeckého počasí se na startovní čáru postavilo 352 závodníků. Závod mužů byl zároveň 46. ročníkem Memoriálu Mirka Háka, zde si pro zasloužené prvenství doběhl František Vágenknecht z Nové Paky a zopakoval si vítězství z let 2015 a 2016. Výsledky a fotogalerie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj se stále drží na svém, mírně roste Covid-19 celostátně
Béčko FK přivezlo z Teplic (Dubí) jeden bod
Hasiči v neděli 19. září uctí památku zesnulých kolegů
Sobotní odpoledne v jablonecké hale patřilo házenkářům
Boží muka v Nové Vsi postavili synové na památku svého zesnulého otce

Nejčtenější články

16.09.: Zeppelin ZF brázdí nebe nad Českem, proletí i nad Jabloncem
16.09.: Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
18.09.: Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn