Týmy mladých zdravotníků se znovu utkaly o Helpíkův pohár

15.05.2019 19:13:42 | Autor: Jana Hajná a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Týmy mladých zdravotníků se znovu utkaly o Helpíkův pohár

Náměstek primátora David Mánek zahájil ve středu 15. května dopoledne u jablonecké přehrady krajské kolo 21. ročníku soutěže Helpíkův pohár. Celkem 21 týmů dětí z pátých ročníků základních škol z celého Libereckého kraje se vydalo na trať dlouhou jeden kilometr. Vítězové se zúčastní celostátního kola ve Velkých Losinách.

Helpíkův pohár je zdravotně-výchovná soutěž tematicky určená žákům pátých tříd základních škol. Kolem 10-11 let jsou děti ve věku, kdy se učí mnoha potřebným dovednostem a začínají být schopné rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života. „A co je důležitější, než záchrana lidského života. Ze školní výuky ubyla branná výchova, a tak mnoho dětí neumí poskytnout základní první pomoc. Proto jsou podobné aktivity velmi důležité," řekl náměstek jabloneckého primátora David Mánek.

Soutěž je rozdělená do tří kol: okresní, krajská a celostátní. „Krajská kola probíhají formou branného závodu na trati dlouhé cca dva kilometry. Na pěti zdravotnických úkolech si děti ověří, co vše umí a jak to zvládnou použít v praxi," vysvětlil Tomáš Stronček, předseda neziskové organizace Helpík, organizátora soutěže. Vítězové krajských kol se pak utkají v kole celostátním, které bude 25. května ve Velkých Losinách, kde se utká třicet nejlepších týmů z celého Česka.

Na kilometrovou trať u jablonecké přehrady se ve velmi chladném počasí a za stálého mrholení vydalo postupně celkem 19 dvoučlenných týmů, které postupně plnily pět zdravotnických úkolů. „Pro soutěžící jsme měli domluvené také přímé volání na zdravotní pohotovost, kde s nimi hovořila profesionální dispečerka záchranné služby. Ta potom také jednotlivé týmy hodnotila," dodal Stronček. Body mohli soutěžící získat také ve stánku profesionálních hasičů, drobné ceny zase za úkoly u Městské policie Jablonec nad Nisou. Vozový park a zbraně si děti prohlédly u stánku Policie ČR.

Zvítězilo družstvo ZŠ a OA Tanvald ve složení Veronika Mullerová, Elena Černá před druhou dvojicí ZŠ Rádlo Kateřina Bízková a Jan Duben, a třetí byly vyhodnoceny Adéla Riegerová a Tereza Šišková ze ZŠ Jablonec - Rýnovice. Kompletní výsledky krajského kola v Jablonci nad Nisou najdete v příloze pod článkem.

Soutěž Helpíkův pohár založili tvůrci projektu Rallye Rejvíz, aby vzbudili zájem dětí o laickou první pomoc a předali jim nenásilnou formou znalosti potřebné k záchraně života. Se vznikem Občanské sdružení Helpík v roce 2003 byla soutěž rozdělená na dnešní tři kola.

Helpík z. s. je nezisková organizace zabývající se vzděláváním v oboru první pomoci. Organizuje rekvalifikační kurzy, akreditované programy i základní kurzy pro širokou veřejnost, firmy či školy, hlavní činností je však příprava a realizace dětské vzdělávací soutěže Helpíkův pohár a zájmové soutěže záchranných služeb a složek integrovaného záchranného systému Rallye Rejvíz. www.helpik.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Helpíkovu poháru je 20 let, krajské kolo proběhlo u jablonecké přehrady
Mladí zdravotníci změřili síly ve Mšeně
Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou
Obrazem: Soutěž mladých zdravotníků na Mírovém náměstí v Jablonci
Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu
Obrazem: Helpíkův pohár zůstal v Jablonci

Diskutujte s námi

Ke stažení

Kompletní výsledky Helpíkův pohár Jablonec 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn