Týmy mladých zdravotníků se znovu utkaly o Helpíkův pohár

15.05.2019 19:13:42 | Autor: Jana Hajná a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Týmy mladých zdravotníků se znovu utkaly o Helpíkův pohár

Náměstek primátora David Mánek zahájil ve středu 15. května dopoledne u jablonecké přehrady krajské kolo 21. ročníku soutěže Helpíkův pohár. Celkem 21 týmů dětí z pátých ročníků základních škol z celého Libereckého kraje se vydalo na trať dlouhou jeden kilometr. Vítězové se zúčastní celostátního kola ve Velkých Losinách.

Helpíkův pohár je zdravotně-výchovná soutěž tematicky určená žákům pátých tříd základních škol. Kolem 10-11 let jsou děti ve věku, kdy se učí mnoha potřebným dovednostem a začínají být schopné rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života. „A co je důležitější, než záchrana lidského života. Ze školní výuky ubyla branná výchova, a tak mnoho dětí neumí poskytnout základní první pomoc. Proto jsou podobné aktivity velmi důležité," řekl náměstek jabloneckého primátora David Mánek.

Soutěž je rozdělená do tří kol: okresní, krajská a celostátní. „Krajská kola probíhají formou branného závodu na trati dlouhé cca dva kilometry. Na pěti zdravotnických úkolech si děti ověří, co vše umí a jak to zvládnou použít v praxi," vysvětlil Tomáš Stronček, předseda neziskové organizace Helpík, organizátora soutěže. Vítězové krajských kol se pak utkají v kole celostátním, které bude 25. května ve Velkých Losinách, kde se utká třicet nejlepších týmů z celého Česka.

Na kilometrovou trať u jablonecké přehrady se ve velmi chladném počasí a za stálého mrholení vydalo postupně celkem 19 dvoučlenných týmů, které postupně plnily pět zdravotnických úkolů. „Pro soutěžící jsme měli domluvené také přímé volání na zdravotní pohotovost, kde s nimi hovořila profesionální dispečerka záchranné služby. Ta potom také jednotlivé týmy hodnotila," dodal Stronček. Body mohli soutěžící získat také ve stánku profesionálních hasičů, drobné ceny zase za úkoly u Městské policie Jablonec nad Nisou. Vozový park a zbraně si děti prohlédly u stánku Policie ČR.

Zvítězilo družstvo ZŠ a OA Tanvald ve složení Veronika Mullerová, Elena Černá před druhou dvojicí ZŠ Rádlo Kateřina Bízková a Jan Duben, a třetí byly vyhodnoceny Adéla Riegerová a Tereza Šišková ze ZŠ Jablonec - Rýnovice. Kompletní výsledky krajského kola v Jablonci nad Nisou najdete v příloze pod článkem.

Soutěž Helpíkův pohár založili tvůrci projektu Rallye Rejvíz, aby vzbudili zájem dětí o laickou první pomoc a předali jim nenásilnou formou znalosti potřebné k záchraně života. Se vznikem Občanské sdružení Helpík v roce 2003 byla soutěž rozdělená na dnešní tři kola.

Helpík z. s. je nezisková organizace zabývající se vzděláváním v oboru první pomoci. Organizuje rekvalifikační kurzy, akreditované programy i základní kurzy pro širokou veřejnost, firmy či školy, hlavní činností je však příprava a realizace dětské vzdělávací soutěže Helpíkův pohár a zájmové soutěže záchranných služeb a složek integrovaného záchranného systému Rallye Rejvíz. www.helpik.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Helpíkovu poháru je 20 let, krajské kolo proběhlo u jablonecké přehrady
Mladí zdravotníci změřili síly ve Mšeně
Mladí zdravotníci si v Jablonci poradili i s otravou
Obrazem: Soutěž mladých zdravotníků na Mírovém náměstí v Jablonci
Helpíkův pohár putuje do Tanvaldu
Obrazem: Helpíkův pohár zůstal v Jablonci

Diskutujte s námi

Ke stažení

Kompletní výsledky Helpíkův pohár Jablonec 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

I v Jablonci si připomenou srpnové události

Primátor města Jablonec Milan Kroupa zve na slavnostní připomenutí srpnových událostí roku 1968, které se uskuteční ve středu 21. srpna 2019 od 15 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Výstava o architektonické Soutěži Karla Hubáčka je k vidění v Turnově

Do dalšího města se přestěhovala putovní výstava, představující stavby a veřejné realizace v Libereckém kraji, jež se ucházejí o cenu v architektonické Soutěži Karla Hubáčka. Po další tři týdny budou panely, které představují na pět desítek nominovaných, k vidění v přízemí a 1. patře Nové radnice v Turnově ve Skálově ulici. Odtamtud pak bude cestovat po dalších městech kraje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sbor dobrovolných hasičů Rokytnice nad Jizerou slaví 140 let
Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku
Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
V Albrechticích zvou na záchranářský den a fotbalový zápas

Nejčtenější články

19.08.: Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
18.08.: Fotbalisté FK Velké Hamry se radují z prvního letošního vítězství v divizi
19.08.: Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn