Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

01.09.2019 19:56:07 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

Získání nové inspirace, sdílení zkušeností i navázání obchodních kontaktů. Takové byly cíle cesty zástupců libereckého podnikatelského inkubátoru Lipo.ink a jeho klientů do partnerského regionu Libereckého kraje, švýcarského kantonu St. Gallen. Tam funguje obdobný inkubátor, který nese jméno Startfeld.

„Spolu s ředitelem inkubátoru Lipo.ink Philippem Rodenem jsme měli možnost švýcarský inkubátor navštívit již v loňském roce. Už v té době se zrodila myšlenka do Švýcarska zavítat znovu, tentokrát s celým týmem Lipo.ink. Když se začaly řešit podrobnosti cesty, vznikl nápad přivézt s sebou i naše klienty," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro rezort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. „Jsem ráda, že s myšlenkou inkubátor Lipo.ink založit přišel můj rezort. Věda, výzkum a inovace jsou totiž nejdůležitějším kapitálem pro budoucnost."

Klienti libereckého inkubátoru, kteří se na cestu spolu s jeho pracovníky vydali, tvořili pestrou společnost. Byli to například Daniel Šuška, který se zabývá zdravotním a funkčním tréninkem a momentálně pracuje na aplikaci pro trenéry a Petr Klokočník, autor programu Statotest, který hlídá statiku budov, mostů nebo třeba skalních bloků.

Spolu s nimi se do St. Gallenu vypravili také Samuel Nagy, jehož značka Onyx Vision se zabývá výrobou tištěných brýlí, které vyrobí přímo na míru pomoci 3D skenu hlavy zákazníka, Michal Čermák, pracující spolu s Lipo na vývoji softwaru a vhodném obchodním modelu, který zásadně zefektivní práci robotických linek a Karel Bartůněk, tvůrce projektu Voucherino jenž zjednoduší a profesionalizuje prodej a správu dárkových voucherů. „Dalším účastníkem byl zástupce vizuálního studia Stroy, které sice nepatří mezi naše klienty, ale je důležitou součástí Lipo.ink ekosystému. Vyslaný byl Petr Hostaš, který se zabývá hlavně postprodukcí videí, ale i samotnému natáčení, prací s drony nebo grafikou," doplnila radní.

Program ve Švýcarsku byl různorodý. Účastníci si prohlédli, jak inkubátor Startfeld funguje a prohlédli si celou budovu, která svojí velikostí a obsahem dost připomíná budoucí útočiště Lipo.ink v budově bývalého Výzkumného ústavu textilních strojů, které se bude v Liberci otevírat příští rok.

„Klienti Lipo.ink též absolvovali schůzky s firmami ze svých oborů. Hlavním cílem bylo nejen sdílení zkušeností, ale také navázání obchodních kontaktů a v některých případech i budoucí spolupráce," dodala Radka Loučková Kotasová. Tým inkubátoru pak ve Startfeldu diskutoval o možné spolupráci firem z Libereckého kraje s firmami kolem St.Gallenu a také plánoval návštěvu švýcarských kolegů v Liberci.

O Švýcarsku se říká, že šlape téměř tak perfektně, jako jejich slavné hodinky. „Všechno je přesné a precizní. To je určitě oblast, ze které bychom si mohli něco vzít. I Česká republika ale má co nabídnout. Jsou oblasti, ve kterých jsou naše technologie minimálně na stejné úrovni, možná i lepší, navíc můžeme vyniknout naší flexibilitou a schopností reagovat na změny. Vzájemná inspirace je rozhodně přínosem pro obě strany," uzavřela radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn