Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů

18.01.2019 14:34:57 | Autor: Andrea Svatá | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů

Tradičního turnaje ve Smržovce se v sobotu 12. ledna zúčastnilo 17 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, Family a Elite. Každý tým sehrál v rámci turnaje čtyři utkání. Specialitou turnaje je to, že na hřišti musí být stále tři ženy a brankáře si týmy losují.

Letos jsme po společenské stránce náš turnaj obohatili vystoupením smržovských školních roztleskávaček pod vedením L. Rakušanové. Diváci uznale tleskali všem pohybovým kreacím, někteří i tiše záviděli... Holkám to fakt sedlo.

Ve skupině Famili hrají především rodiče s malými dětmi či začátečníci. Přestože před zápasem každý tvrdí, že si jde jen tak zahrát, tak prvním písknutím se vše změní. Každý se do toho opře a nic nevypustí. Zápasy byly vyrovnané a plné napětí. Nechyběly slzy štěstí, ale ani smutku. Pravým vyvrcholením byl finálový zápas mezi HC Draci a Durem, ve kterém o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Před bouřící halou (fakt bomba) rozhodl až sedmý nájezd, který proměnila Kája Zrníková (čtvrťanda) z Dura. Jen pro zajímavost - žádný z dospělých gól nedal, dávaly pouze děti...

Skupinu Elite tvořili ti, kteří florbal hrají ať závodně, či zkrátka nějak pravidelněji. Zápasy nepostrádaly náboj, štávu, nasazení a kvalitu. Brankáři se měli co ohánět. O postupu často rozhodoval jediný gól. Vítězem se stal tým Červený válec, díky většímu počtu vstřelných branek před Svatoušky a třetím All Blackem.

Florbalový turnaj Smržovka cup 2019 Na závěr bychom rádi poděkovali rozhodčím Lukášům Červenkovi a Nesměrákovi, P. Hlaváčkovi a A. Svaté, brankářům O. Vedralovi, R. Malému, A. Krykorkovi, J. Vodičkovi. A. a E. Rajtarové. Za perfektně připravený jízdní řád turnaje zaslouží obdiv R. Svatý , vše běželo jako po másle. O náš stravovací a hlavně pitný režim se již tradičně skvěle starala Romana Sekyrová.

Určitě nesmíme a nechceme zapomenout na sponzory Generali Pojišťovna, Pekařství Jan Mašek Tanvald, Parkhotel Smržovka, Exe Sport Jablonec nad Nisou, Zámečnictví a klempířství Svatý, Penzion Červená Karkulka, papírnictví Duha - Smržovka, Jídelna u Bobše - Smržovka, p. Kučerová - Tanvald,Spartak Smržovka, město Smržovka a ZŠ Smržovka.

Finanční výtěžek této akce byl věnován roztleskávačkám, fotbalovým týmům smržovských žáků a školnímu florbalu. O úspěšnosti akce svědčí obdržené přihlášky na další ročník.

Něco pro statistiky:
počet hráčů - 140 (z toho dětí do 15 let 57)
počet brankářů -6
počet týmů - 17
počet utkání - 34

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smržovské kulturní a zábavné akce v lednu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 75 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT