Tulipánový měsíc 2017 skončil úspěšně

12.04.2017 08:40:15 | Autor: TZ Amelie | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Tulipánový měsíc 2017 skončil úspěšně

Po celý měsíc březen se mohli onkologicky nemocní i jejich blízcí v Praze, Olomouci, Liberci a Středočeském kraji těšit z mnoha aktivit, které již popáté realizovala v rámci Tulipánového měsíce nezisková organizace Amelie, z. s. ve spolupráci s veřejností.

„Tulipánový měsíc zviditelňuje potřebu komplexní péče pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Je ale také přímou akcí, kterou Amelie a všichni zúčastnění dávají vzkaz nemocným, že nejsou sami a že jsou kolem nich lidé a organizace, kteří jim mohou účinně pomoci," řekla vedoucí projektu a metodička Amelie Michaela Čadková Svejkovská.

Do Tulipánového měsíce se se svými výtvarnými díly zapojilo 1370 děti i dospělých ze 47 škol a dalších organizací, podařilo se vyzdobit 14 oddělení v 9 nemocnicích a uskutečnilo se 29 akcí pro nemocné i širokou veřejnost. Rozdaly se stovky plakátů a letáků a zviditelnila se potřebnost psychosociální péče v nemoci.

Centrum Amelie v Liberci se do projektu zapojilo letos podruhé. Po celý měsíc březen bylo vyzdobeno Komplexní onkologické centrum v liberecké nemocnici obrázky dětí, které vyrobily pro veselejší prostředí nemocnice. V prostorách onkologického centra se pro rozptýlení pacientů uskutečnilo také vystoupení dětského pěveckého sboru Slunečnice. Lidé mohli onkologicky nemocné a jejich blízké podpořit i nákupem benefičních tulipánů. Pro informování veřejnosti o možnosti psychosociální podpory v nemoci byl realizován workshop v Krajské vědecké knihovně, kde po celý měsíc březen rovněž probíhal projekt „Vzkaz knihou" na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých.

„Děkujeme všem, kteří se připojili k Tulipánovému měsíci a podpořili tak onkologicky nemocné a jejich blízké v libereckém regionu," dodala koordinátorka Centra Amelie v Liberci Petra Kuntošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn