Tříbodová výhra to pro Mšeno opět nebyla

03.06.2018 13:56:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Vítězství za tři body vybojovala Jiskra doma v půlce dubna s Admirou, a tak příznivci Mšenských doufali ve tříbodovou výhru možná i v sobotním dopoledni. Nestalo se tak, ale zisk dvou bodů se počítá a potvrzuje postavení kolem šestého místa v tabulce divize skupiny C.

FK Jiskra Mšeno - FK Pardubice B 2:2 (1:2), po PK 8:7

Lepší vstup do utkání si hosté nemohli přát, když v 10. minutě Jarosz dloubákem za obranu vyzval ke skórování Šafaříka, jenž se nemýlil - 0:1. Jablonečtí mohli chvíli poté srovnat, Hartmanův centr poslal hlavou mimo Nulíček, Rozkovec v další šanci neuspěl proti brankáři a dorážku poslali jeho spoluhráči pánubohu do oken. Vyrovnat se Jiskře povedlo až ve 23. minutě Nulíčkovi, ten byl u míče o krok dřív než vybíhající pardubický brankář, jablonecký útočník se ho zbavil kličkou a střelou do opuštěné branky srovnal na 1:1. Hned o minutu později mohlo být v Břízkách ještě veseleji, do centru z pravé strany se položil Nulíček a hlavou rozezvonil břevno pardubické branky! Ve 26. minutě hosté zahráli v pokutovém území rukou, ale Rozkovec nařízenou penaltu neproměnil, Letáček stačil míč u tyče lapit. Tři minuty před přestávkou se uvolnil Gašpar a ideální přihrávkou našel Šafaříka, který zblízka usměrnil míč do sítě podruhé - 1:2!

Domácí šli ve druhé půli za vyrovnáním, ale do největší šance se dostal v 65. minutě Huf, kterého do sóla vysunul Vašek, ale pardubický útočník tuto šanci nevyužil. V 69. minutě zahrávali domácí trestný kop, který Nulíček poslal do tyče. V 86. minutě se již Mšeno dočkalo, když se střelou z hranice vápna se prosadil nejaktivnější ze Mšenských Koblížek - 2:2. Jablonečtí pak přečkali velkou šanci soupeře, proti sprintujícímu Jiráskovi vyběhl Masařík, míč se přesto šoural do naší branky, kde ho v poslední moment stihl odehrát do zámezí dobíhající Koblížek.

Zápas tak dospěl do remízy 2:2 a šlo se do penalt. Až do osmé série všichni hráči proměnili, než šel na penaltu hostující Vašek, který nedal zásluhou Masaříka a tak si bonusový bod připsali domácí. Jablonečtí střelci byli v tomto pořadí úspěšní - Houser, Nulíček, Krejčík, Hartman, Koblížek, Svoboda, Rozkovec a závěrečnou penaltu proměnil Pařík.

Branky: 23. Nulíček, 86. Koblížek - 10. a 42. Šafařík. Bez karet.Rozhodčí: Bačo z Hradce Králové. Diváků: 121. Mšeno: Masařík - Hrnčíř (75. Svoboda), Koblížek, Houser, Mätzelt - Hartman, Brož, Rozkovec, Pelta (83. Pařík) - Krejčík, Nulíček.