Třetí srpnový víkend patří ve Smržovce 29. Eurionu

04.08.2020 10:02:16 | Autor: Lenka Röhrichová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Třetí srpnový víkend patří ve Smržovce 29. Eurionu

Na letošním hudebním festivalu Eurion ve třetím srpnovém víkendu zahrají například Luboš Pospíšil a 5P, Sázavský & Vřešťál Kvartet, Sestrogen, Naďa Válová či Pavel Callta. Nebude chybět dobré jídlo a pití, lanolezení, pouťové atrakce, visutá akrobacie, jízda a výstava veteránů a mnoho dalšího.

Smržovský Eurion zahájí v pátek 14. srpna 2020 v 18 hodin koncert před Parkhotelem. Zahrají legendy, jako Luboš Pospíšil a 5P, stejně jako mladí ve skupině Hromosvod pro vedením Ondřeje Fencla.

„V sobotu už nás pak čeká klasika, na niž jsou zvyklí naši věrní návštěvníci a kterou ocení ti, kteří přijedou poprvé," řekl Marek Hotovec, starosta Smržovky, a dodal: „I přes nejistotu, kterou nám všem způsobil Covid-19, jsme se rozhodli letní slavnost pořádat. Myslím, že se lidi potřebují pobavit a uvolnit, a věřím, že se všichni dokážeme chovat zodpovědně."

Z letošního programu se příchozí můžou těšit jako vždy na něco nového, například mladou jabloneckou dvojici Sestrogen, tedy sestry Bělíkovy, které si s kytarami rozumí skutečně báječně. Hlavní hvězdou hudebního programu bude letos Naďa Válová, šansoniérka s nezaměnitelným hlasem a charismatem. Mladé publikum určitě uvítá Pavla Calltu, jehož Song pro tebe se stal velkým českým hitem a jehož pozdně večerní vystoupení je novinkou - v čase, kdy mnozí chodí spát, mladí začínají. Mezi jednotlivými interprety ovládnou prostor visuté akrobatky Cirkus TeTy.

Kromě toho bude mnoho dobrot k zakousnutí, dostatek nápojů, program pro děti a spoustu a spoustu dalšího po celou sobotu a ještě část neděle. Hlavním nedělním programem bude Smržovská jízda veteránů. Automobilové a motocyklové skvosty minulých dob si můžete prohlídnout na louce u Parkhotelu mezi 11. a 13. hodinou, pěkně v klidu a zblízka.

„Ačkoliv se pro návštěvníky letošního Eurionu nic nemění, je letošní organizace trošku jiná než v minulých ročnících. Páteční koncert pořádá jako tradičně Spolek Dobramus, sobotní pro-gram organizuje město Smržovka a program v neděli mají nově pod taktovkou Patrik Bonnan a Automuzeum Liberec," řekla Magda Rajtarová z pořádajícího kulturního střediska ve Smržovce a uzavřela: „Tradičně platí, že návštěvníci musejí počítat s drobnými časovými posuny jednotlivých bodů programu. Doufáme, že nám počasí bude přát a že si všichni 29. ročník užijeme."

Článek s fotogalerií z akce:

Obrazem: Eurion a přehlídka veteránů na Smržovce 2020

<br />Autor: David Bouchal

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Srpnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Eurion 2019 přivítá Blanku Šrůmovou, Schodiště i O5 a Radeček
Obrazem: Letní slavnost Eurion na Smržovce 2017
V rámci smržovského Eurionu se konala i střelecká soutěž
Obrazem: Pivrncova jízda veteránů 2015
Obrazem: 4. ročník Pivrncovy jízdy veteránů
Obrazem: 3. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Eurion 2020 s časovým programem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn