Třetí ročník festivalu ZasTenRock přilákal téměř tři tisíce diváků

28.08.2014 10:34:56 | Autor: TJ Sokol Zásada a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Zásada

Třetí ročník festivalu ZasTenRock přilákal téměř tři tisíce diváků

V areálu zásadského fotbalového hřiště se konal v sobotu 23. srpna třetí ročník mladého, ale čím dál více oblíbenějšího festivalu ZasTenRock. Na vystoupení kapel Těla, Roxette revival, Maniac  a mnoho dalších přišlo téměř 3000 diváků!

Rodinný festival v útulném areálu pořádá Fotbalový klub Zásada a jeho výtěžek dává plně na svůj provoz. „Oproti loňskému roku byl termín festivalu téměř o měsíc posunut, proto nás nečekalo tropické počasí jako loni, ale i tak všem naštěstí počasí přálo, po většinu odpoledne svítilo i sluníčko," konstatoval za pořadatele předseda TJ Sokol Zásada Miroslav Princ.

Po úspěchu minulého ročníku zvýšili pořadatelé počet stánků i obsluhy. Na návštěvníky čekalo pět stánků s točeným pivem, dva stánky s nealko nápoji, stánek s destiláty, rozšířený stánek s grilem a udírnou a bar s míchanými koktejly. Navíc si návštěvníci mohli zakoupit trička s logem festivalu a všech účinkujících kapel a různé svíticí náramky, brýle, čelenky. „Ve službě jsme měli kolem 60 lidí, kteří se snažili uspokojit všechny návštěvníky. Tito lidé jsou členové a příznivci fotbalového klubu a nejenom po dobu festivalu tu pomáhají bez nároku na honorář a za to jim patří obrovský dík, bez nich bychom to nezvládli. Celý festival se připravuje v úzké skupině lidí, a to v podstatě již od loňského ročníku ve volném čase, protože každý z nás má svoji práci," řekl ředitel festivalu Mirek Princ.

Program mezi pódii se střídal po hodině

Festival ZasTenRock 2014<br />Autor: Archív TJ Sokol Zásada, Miroslav Princ Změna také proběhla v umístění pódií, obě byla letos ve spodní části areálu a program se střídal po hodině. Celý festival zahájila v 15 hodin železnobrodská kapela Fernandez. Nabídla vlastní tvorbu v rock´n´rolovém stylu. Pokračovala dívčí emopunková kapela Season Crack, složená z mladých muzikantek s tvorbou především pro mladé publikum, která hrála mimo jiné i na letošním Votvíráku. Na rock´n´rolovou vlnu vrátila návštěvníky populární smržovská kapela John Silver, také hrající svoji vlastní tvorbu. Stálicí mezi účinkujícími byla další kapela, tanvaldští The Broken Dam, kteří ukončili pásmo kapel z nejbližšího okolí.

Tahákem letošního ročníku byla populární liberecká kapela Těla. Ta se představila se známými hity i s tvorbou z nového loňského alba Namále. Set revivalových kapel odstartovala ve 20 hodin kapela Wanastowi Vjecy revival a nabídla v parádním podání všechny hity svého populárního originálu. Podruhé se na zásadském festivalu představila kapela Roxette revival a předvedla takové představení, že si ji diváci vyžádali dvakrát zpět na pódium, což sice nabouralo další program festivalu, ale nikomu z 2830 diváků, kteří za celé odpoledne prošli přes brány vstupu, to rozhodně nevadilo. Pro příznivce tvrdší rokové muziky poté zahráli ostravští AC/DC revival. Svůj úspěch u diváků z loňského roku zopakovala kapela Kabát Revival a jako poslední se v programu představila kapela Maniac s vlastní tvorbou.

„V areálu máme téměř tři tisíce lidí, což je o tisícovku více než v loňském roce, všichni se dobře baví, a to nám dělá obrovskou radost. I když se nám někde tvoří fronty, dokážeme v rozumném čase uspokojit žízeň návštěvníků," uvedl druhý muž zásadského festivalu Petr Růžička.

Vypilo se 81 sudů piva a snědlo nespočet stejků

Festival ZasTenRock 2014<br />Autor: Archív TJ Sokol Zásada, Miroslav Princ Pro zajímavost, vypilo se 81 sudů piva, snědlo se 8 kýt, nespočetně stejků a klobás a profesionální barman z Amundsen baru, který byl také letos jednou z novinek, namíchal za celé odpoledne a večer drinky celkem ze 100 kg ledové tříště.

„Snažili jsme se v programu zachovat oblíbené kapely z uplynulých ročníků, ale i kapely nové, které zaujmou návštěvníky. Chceme být rodinný festival v útulném areálu tady u nás v Zásadě, proto jsme se snažili do areálu dostat i atrakce typu volejbalového hřiště či slack line a obrovskou radost za ty měsíce příprav nám dělá to, že se tu lidem líbí a dobře se baví. Do příštího ročníku se budeme snažit opět nezklamat, přijímat podněty na různá zlepšení a připravit opět takový program, který zaujme. Ještě jednou velký a obrovský dík nejenom návštěvníkům, ale i pomocníkům a všem partnerům festivalu" uzavřel Mirek Princ.

Hlasování o Nejoblíbenější kapelu festivalu vyhrála kapela Těla - krásnou cenu od Preciosa Beauty převzal frontman kapely Luboš Beránek. A tak zbývá již tradiční rozloučení návštěvníků tohoto festivalu - tak ZaszaTenRock na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třicet výherců získalo v naší soutěži vstupenky na festival ZasTenRock
Festival ZasTenRock opět láká fanoušky na zásadský stadion
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Festival ZasTenRock opět přitáhl fanoušky do Zásady

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn