Třetí koncert Tanvaldského hudebního jara byl ve znamení poezie

13.05.2019 17:03:05 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

Třetí koncert Tanvaldského hudebního jara byl ve znamení poezie

V pátek večer se v tanvaldském kině Jas Járy Cimrmana konal již třetí koncert již 63. ročníku festivalu Tanvaldské hudební jaro. Tentokrát krom hudby Ensemble Martinů zazněl i umělecký přednes z úst známého herce Saši Rašilova.

Ještě před vystoupením známých umělců se již tradičně představili nadaní žáci ZUŠ Tanvald.Tentokrát to bylo flétnové kvinteto. Samotné Ensemble Martinů je pražské klavírní kvarteto ve složení: Miroslav Matějka - flétna, umělecký vedoucí, Radka Preislerová - housle, Bledar Zajmi - violoncello a Štěpán Kos - klavír. Svým projevem projevem a zvukovostí je jedním s nejvýraznějších souborových uskupení v České republice.

V představení zazněl výběr z děl Christiana Morgensterna: básně, epitafy, Frederica García Lorcy Cikánské balady, Kniha básní, První písně a Zelený vítr (překlady Lumír Čivrný, prof. Josef Forbelský). Hudba: Luboš Sluka, Astor Piazzolla, Alexej Fried - Duke Elington.

Třetí koncert Tanvaldského hudebního jara 2019<br />Autor: Antonín Bělonožník „V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl více než před sto lety básník Christian Morgenstern (1871- 1914). Toto je hlavním motem humorných básní Christiana Morgensterna v podání Saši Rašilova v tomto koncertě. Básně jsou určeny nejen široké veřejnosti, ale i mladým lidem.

Frederico García Lorca (1898 - 1936), španělský dramatik a básník. Autor tragedie „Krvavá svatba", „Dům Bernardy Albové" a jiných velkých dramat. Častým překladatelem jeho děl je Lumír Čivrný, prof. Josef Forbelský.

Jeho vybrané básně Sašou Rašilovem převážně ze sbírky Zelený vítr - svojí tragickou a přesto vzdorující myšlenkou hledící k optimismu - výborně korespondují se slavnou hudbou West Side Story Leonarda Bernsteina. Korespondují a zapadají do sebe právě skvělým smyslem obou autorů pro dramatickou stavbu a milostný příběh her a skladeb.

To, že to byla správná volba pro 3.večer tanvaldského festivalu, potvrdil dlouhotrvající potlesk nadšeného publika po skončení téměř 100 minut trvajícího představení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v květnu
Obrazem: 2. koncert Tanvaldského hudebního jara
Tanvaldské hudební jaro 2019 zahájí koncert Amael Piano Tria

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 31 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn