Trávník a Masopust v reprezentaci

09.10.2018 08:12:42 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Trávník a Masopust v reprezentaci

O jabloneckém fotbale se mluví. Výkony v Evropě upoutaly a není divu, že o jabloneckých hráčích roste povědomí. Nový reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý seděl v neděli na Střelnici na tribuně a dnes už je jasné, že sledoval hlavně domácí hráče Trávníka a Masopusta. A nebýt určité vykolejení v úvodu zápasu s Dynamem Kyjev, možná, že jeho oko padlo i na Davida Lischku.

A tak „Trávo" přeji za nároďák podobný trestňák jako v Rennes a „Masovi" zase gól jako v Teplicích. Prostě, když se chce, tak to jde! Málo platné, úspěch v podobě postupu do Evropské ligy nese svoje ovoce.

Zápas se Slováckem přinesl další velký okamžik. Při zájezdu do Rennes zemřel fanoušek jabloneckého klubu Michal Tatarkovič (31). Je skvělé, že z hráčské kabiny vyšla iniciativa, svého fanouška uctít v podobě finančního daru jeho manželce a dvěma malým dětem. Není důležité, že to bylo právě sto tisíc, daleko důležitější je ten akt samotný. Bravo, pánové!

Michal Trávník v akciReprezentační přestávku přetne pohárový zápas MOL Cupu, který sehraje Radův tým ve 13.30 v sobotu v Pardubicích. Loňský ročník byl u zrodu senzačního postupu do Evropské ligy a tak není pochyb, že i ten letošní vezmou hoši ze Střelnice vážně. Je to nápor na motivaci - Evropa, liga, pohár, ale tou hlavní motivací by měl být fotbal jako takový.

Nebyl bych to já, abych si „nezarejpal". Město Jablonec jako vlastník stadionu se postaralo mimo jiné o nové ozvučení stadionu. Technik by měl vědět, že sílu produkce ovlivňuje mimo jiné i počet diváků na tribunách. Asi neví. V neděli zvuk duněl takovým způsobem, že nebylo možné na tribuně prohodit pár slov se sousedem. A to už nemluvím o hudbě samotné. Nemusí se hrát zrovna „Andulka Šafářová", ale ten děs - běs, co se linul na návštěvníky, spíše připomínal vyhlášení války, než aby to dotvářelo pohodu nedělního odpoledne s fotbalem, které se jinak povedlo náramně.

Dva nádherné góly po senzačních akcích, to byl balzám na duši jabloneckého fandy. Ale pozor, tak klidné by to zase nebylo, kdyby se sudí Lerch rozhodl posoudit Hanouskovo hraní rukou jako penaltu a o Kubalově nastřelené tyči v poslední minutě ani nemluvím. Někdejší jablonecký hráč Michal Kordula, co se zapsal do zlaté kroniky jabloneckého fotbalu, kdy jako defenzivní halv vstřelil gól hlavou z velkého vápna, to možná odnese jako mnozí jiní před ním i po něm. Ty nitky fotbalového osudu bývají občas podivuhodně napnuté. Co tím chci říct? Že ten poločasový stav 2:0 domácí hráče ukolébal až příliš, do koncovky se moc nehrnuli a ještě, že „kdyby" neplatí...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tři body ve vycházkovém tempu
Senzační evropský večer na Střelnici
Zasloužené vítězství v Teplicích

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn