Trávník a Masopust v reprezentaci

09.10.2018 08:12:42 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Trávník a Masopust v reprezentaci

O jabloneckém fotbale se mluví. Výkony v Evropě upoutaly a není divu, že o jabloneckých hráčích roste povědomí. Nový reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý seděl v neděli na Střelnici na tribuně a dnes už je jasné, že sledoval hlavně domácí hráče Trávníka a Masopusta. A nebýt určité vykolejení v úvodu zápasu s Dynamem Kyjev, možná, že jeho oko padlo i na Davida Lischku.

A tak „Trávo" přeji za nároďák podobný trestňák jako v Rennes a „Masovi" zase gól jako v Teplicích. Prostě, když se chce, tak to jde! Málo platné, úspěch v podobě postupu do Evropské ligy nese svoje ovoce.

Zápas se Slováckem přinesl další velký okamžik. Při zájezdu do Rennes zemřel fanoušek jabloneckého klubu Michal Tatarkovič (31). Je skvělé, že z hráčské kabiny vyšla iniciativa, svého fanouška uctít v podobě finančního daru jeho manželce a dvěma malým dětem. Není důležité, že to bylo právě sto tisíc, daleko důležitější je ten akt samotný. Bravo, pánové!

Michal Trávník v akciReprezentační přestávku přetne pohárový zápas MOL Cupu, který sehraje Radův tým ve 13.30 v sobotu v Pardubicích. Loňský ročník byl u zrodu senzačního postupu do Evropské ligy a tak není pochyb, že i ten letošní vezmou hoši ze Střelnice vážně. Je to nápor na motivaci - Evropa, liga, pohár, ale tou hlavní motivací by měl být fotbal jako takový.

Nebyl bych to já, abych si „nezarejpal". Město Jablonec jako vlastník stadionu se postaralo mimo jiné o nové ozvučení stadionu. Technik by měl vědět, že sílu produkce ovlivňuje mimo jiné i počet diváků na tribunách. Asi neví. V neděli zvuk duněl takovým způsobem, že nebylo možné na tribuně prohodit pár slov se sousedem. A to už nemluvím o hudbě samotné. Nemusí se hrát zrovna „Andulka Šafářová", ale ten děs - běs, co se linul na návštěvníky, spíše připomínal vyhlášení války, než aby to dotvářelo pohodu nedělního odpoledne s fotbalem, které se jinak povedlo náramně.

Dva nádherné góly po senzačních akcích, to byl balzám na duši jabloneckého fandy. Ale pozor, tak klidné by to zase nebylo, kdyby se sudí Lerch rozhodl posoudit Hanouskovo hraní rukou jako penaltu a o Kubalově nastřelené tyči v poslední minutě ani nemluvím. Někdejší jablonecký hráč Michal Kordula, co se zapsal do zlaté kroniky jabloneckého fotbalu, kdy jako defenzivní halv vstřelil gól hlavou z velkého vápna, to možná odnese jako mnozí jiní před ním i po něm. Ty nitky fotbalového osudu bývají občas podivuhodně napnuté. Co tím chci říct? Že ten poločasový stav 2:0 domácí hráče ukolébal až příliš, do koncovky se moc nehrnuli a ještě, že „kdyby" neplatí...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tři body ve vycházkovém tempu
Senzační evropský večer na Střelnici
Zasloužené vítězství v Teplicích

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT