Trávník a Masopust v reprezentaci

09.10.2018 08:12:42 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Trávník a Masopust v reprezentaci

O jabloneckém fotbale se mluví. Výkony v Evropě upoutaly a není divu, že o jabloneckých hráčích roste povědomí. Nový reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý seděl v neděli na Střelnici na tribuně a dnes už je jasné, že sledoval hlavně domácí hráče Trávníka a Masopusta. A nebýt určité vykolejení v úvodu zápasu s Dynamem Kyjev, možná, že jeho oko padlo i na Davida Lischku.

A tak „Trávo" přeji za nároďák podobný trestňák jako v Rennes a „Masovi" zase gól jako v Teplicích. Prostě, když se chce, tak to jde! Málo platné, úspěch v podobě postupu do Evropské ligy nese svoje ovoce.

Zápas se Slováckem přinesl další velký okamžik. Při zájezdu do Rennes zemřel fanoušek jabloneckého klubu Michal Tatarkovič (31). Je skvělé, že z hráčské kabiny vyšla iniciativa, svého fanouška uctít v podobě finančního daru jeho manželce a dvěma malým dětem. Není důležité, že to bylo právě sto tisíc, daleko důležitější je ten akt samotný. Bravo, pánové!

Michal Trávník v akciReprezentační přestávku přetne pohárový zápas MOL Cupu, který sehraje Radův tým ve 13.30 v sobotu v Pardubicích. Loňský ročník byl u zrodu senzačního postupu do Evropské ligy a tak není pochyb, že i ten letošní vezmou hoši ze Střelnice vážně. Je to nápor na motivaci - Evropa, liga, pohár, ale tou hlavní motivací by měl být fotbal jako takový.

Nebyl bych to já, abych si „nezarejpal". Město Jablonec jako vlastník stadionu se postaralo mimo jiné o nové ozvučení stadionu. Technik by měl vědět, že sílu produkce ovlivňuje mimo jiné i počet diváků na tribunách. Asi neví. V neděli zvuk duněl takovým způsobem, že nebylo možné na tribuně prohodit pár slov se sousedem. A to už nemluvím o hudbě samotné. Nemusí se hrát zrovna „Andulka Šafářová", ale ten děs - běs, co se linul na návštěvníky, spíše připomínal vyhlášení války, než aby to dotvářelo pohodu nedělního odpoledne s fotbalem, které se jinak povedlo náramně.

Dva nádherné góly po senzačních akcích, to byl balzám na duši jabloneckého fandy. Ale pozor, tak klidné by to zase nebylo, kdyby se sudí Lerch rozhodl posoudit Hanouskovo hraní rukou jako penaltu a o Kubalově nastřelené tyči v poslední minutě ani nemluvím. Někdejší jablonecký hráč Michal Kordula, co se zapsal do zlaté kroniky jabloneckého fotbalu, kdy jako defenzivní halv vstřelil gól hlavou z velkého vápna, to možná odnese jako mnozí jiní před ním i po něm. Ty nitky fotbalového osudu bývají občas podivuhodně napnuté. Co tím chci říct? Že ten poločasový stav 2:0 domácí hráče ukolébal až příliš, do koncovky se moc nehrnuli a ještě, že „kdyby" neplatí...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tři body ve vycházkovém tempu
Senzační evropský večer na Střelnici
Zasloužené vítězství v Teplicích

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT