Tradiční americký bluegrass počesku láká do Eurocentra

07.11.2010 07:05:43 | Autor: Kateřina Čechová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tradiční americký bluegrass počesku láká do Eurocentra

O posvícenskou husu se utkají kapely z Jablonce, Prahy, Mladé Boleslavi a Karviné. Skupiny si zahrají o pečeni v jabloneckém Eurocentru 13. listopadu na 27. ročníku festivalu názvem Posvícení v modrém.

Během sobotního odpoledne vystoupí sedm bluegrassových kapel. Mezi nimi to bude například známá jablonecká skupina Modrotisk. Muzikanti během téměř třicetiletého fungování kapely vydali pět desek, účastnili se bluegrassového festivalu v Holandsku a odehráli desítky koncertů v USA. V roce 1999 do Modrotisku jako hráč na banjo nastoupil tehdy osmnáctiletý Ondřej Ruml, který se stal hvězdou televizní soutěže talentů X-Faktor. „Ondra je v rámci svých časových možností Modrotisku stále věrný," řekl zakládající člen kapely Lubomír Herman. Své skladby členové kapely zahrají na mandolínu, kytaru, foukací harmoniku, housle a další hudební nástroje.

Z Prahy na Posvícení v modrém dorazí například seskupení Sunny Side. „Zabýváme se autentickou interpretací tradičního bluegrassu 40. a 50. let 20. století. Na koncertech vystupujeme v dobových kostýmech a snažíme se diváky kromě hudby bavit i jinak. Třeba soutěžemi," prozradil frontman kapely Pavel Handlík. Kapela Sunny Side se stala v roce 2005 nejlepší evropskou kapelou festivalu na prestižním bluegrassovém festivalu v Severním Irsku.

Bluegrass je hudební styl, který vznikl kolem roku 1945 ve Spojených státech a patří mezi styly zvané Country a Western music. Tento styl používá charakteristické hudební nástroje a také specifickou techniku zpěvu. Tradičně v bluegrassové kapele najdete pět základních nástrojů: pětistrunné banjo, mandolínu, kytaru, housle a kontrabas.

Jablonecké Posvícení v modrém začne v 15 hodin. Cena vstupenky je 150,- Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn