Tradiční americký bluegrass počesku láká do Eurocentra

07.11.2010 07:05:43 | Autor: Kateřina Čechová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tradiční americký bluegrass počesku láká do Eurocentra

O posvícenskou husu se utkají kapely z Jablonce, Prahy, Mladé Boleslavi a Karviné. Skupiny si zahrají o pečeni v jabloneckém Eurocentru 13. listopadu na 27. ročníku festivalu názvem Posvícení v modrém.

Během sobotního odpoledne vystoupí sedm bluegrassových kapel. Mezi nimi to bude například známá jablonecká skupina Modrotisk. Muzikanti během téměř třicetiletého fungování kapely vydali pět desek, účastnili se bluegrassového festivalu v Holandsku a odehráli desítky koncertů v USA. V roce 1999 do Modrotisku jako hráč na banjo nastoupil tehdy osmnáctiletý Ondřej Ruml, který se stal hvězdou televizní soutěže talentů X-Faktor. „Ondra je v rámci svých časových možností Modrotisku stále věrný," řekl zakládající člen kapely Lubomír Herman. Své skladby členové kapely zahrají na mandolínu, kytaru, foukací harmoniku, housle a další hudební nástroje.

Z Prahy na Posvícení v modrém dorazí například seskupení Sunny Side. „Zabýváme se autentickou interpretací tradičního bluegrassu 40. a 50. let 20. století. Na koncertech vystupujeme v dobových kostýmech a snažíme se diváky kromě hudby bavit i jinak. Třeba soutěžemi," prozradil frontman kapely Pavel Handlík. Kapela Sunny Side se stala v roce 2005 nejlepší evropskou kapelou festivalu na prestižním bluegrassovém festivalu v Severním Irsku.

Bluegrass je hudební styl, který vznikl kolem roku 1945 ve Spojených státech a patří mezi styly zvané Country a Western music. Tento styl používá charakteristické hudební nástroje a také specifickou techniku zpěvu. Tradičně v bluegrassové kapele najdete pět základních nástrojů: pětistrunné banjo, mandolínu, kytaru, housle a kontrabas.

Jablonecké Posvícení v modrém začne v 15 hodin. Cena vstupenky je 150,- Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

I v Jablonci si připomenou srpnové události

Primátor města Jablonec Milan Kroupa zve na slavnostní připomenutí srpnových událostí roku 1968, které se uskuteční ve středu 21. srpna 2019 od 15 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Výstava o architektonické Soutěži Karla Hubáčka je k vidění v Turnově

Do dalšího města se přestěhovala putovní výstava, představující stavby a veřejné realizace v Libereckém kraji, jež se ucházejí o cenu v architektonické Soutěži Karla Hubáčka. Po další tři týdny budou panely, které představují na pět desítek nominovaných, k vidění v přízemí a 1. patře Nové radnice v Turnově ve Skálově ulici. Odtamtud pak bude cestovat po dalších městech kraje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sbor dobrovolných hasičů Rokytnice nad Jizerou slaví 140 let
Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku
Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
V Albrechticích zvou na záchranářský den a fotbalový zápas

Nejčtenější články

19.08.: Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
18.08.: Fotbalisté FK Velké Hamry se radují z prvního letošního vítězství v divizi
19.08.: Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn