Inzerce NJ

Tomáš Čížek dvěma góly porazil Dvůr Králové

10.09.2017 15:08:54 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tři zápasy v Břízkách a tři vítězství, to je zatím stoprocentní bilance domácích nováčků v divizní fotbalové soutěži a z toho vyplývající pěkné šesté místo v tabulce. Dva góly Čížka jsou jeho čtvrtým a pátým v letošní soutěži.

FK Jiskra Mšeno - TJ Dvůr Králové n. L. 2:0 (1:0)

Oba týmy si hned v úvodu zápasu vytvořily po jedné velké šanci, hned první velkou šanci nevyužil hostující Vaníček, také domácí Just jedním z mála domácích pokusů přestřelil branku hostů. Po deseti minutách hry zkoušel vyzrát na brankáře Dvora Králové Čížek technickým lobem, také míč z jeho kopaček se do branky nevešel. Po půlhodině hry už šla Jiskra do vedení, když centr z levé strany poslal hlavou z malého vápna do sítě Tomáš Čížek - 1:0. V poli se hrála i nadále poměrně vyrovnaná partie. Ohrozit branku Východočechů zkoušel Houser, který v týdnu posílil divizní Mšeno z kádru Střelnice, ale pálil také nad. Před poločasem domácím zatrnulo, když Čížek špatně rozehrál rohový kop přímo na kopačky soupeře, při rychlém brejku ale podržel domácí brankář Masařík.

Blízko vyrovnání byli hosté z Dvora Králové také v 66. minutě, když po standardní situaci orazítkovali břevno jablonecké branky! Vyrovnané utkání nakonec rozhodla dvacet minut před koncem druhá branka Mšena. Hosté nezahráli dobře ofsajd systém, zkušený Čížek se hnal sám na vybíhajícího brankáře Finkeho, udělal mu kličku a pak vsedě poslal míč přesně k tyči, z dobrých čtyřiceti metrů - 2:0. Domácí již dohrávali v klidu a přišly i další šance. Velkou šanci měl Rozkovec a po dorážce této střely i Just. Nepovedl se ani závěrečný brejk, kdy se do šance dostával po přihrávce Čížka rychlík Štemberk.

„Soupeř byl kvalitní a nehrál zle, měl v první části i více šancí a my jsme si s tím nedokázali poradit. Druhý poločas byl už z naší strany lepší. Ale celkově s výkonem nejsem spokojený. Scházela větší bojovnost a nasazení. Zaplaťpánbůh, že máme Tomáše Čížka, protože bez něj bychom asi těžko vyhrávali," uvedl po zápase domácí kouč Josef Just

Branky: 31. a 70. Čížek.
Rozhodčí: Krejza. ŽK: 2:3. Diváků: 205.
Sestava Mšena: Masařík - Helm, Váňa, Bém, Žemba - Just (90. Hartman), Houser, Rozkovec, Pelta (85. Chropůvka) - Krejčík (56. Štemberk), Čížek.