Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin

27.05.2020 16:39:28 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin

Okolo jablonecké přehrady je šest toalet. Ty už jsou v současné době otevřené, ale ve všední dny pouze do 18 hodin. Od začátku června budou za hezkého počasí otevřené všechny každý den do 20 hodin. Pokud se ochladí, pak budou v provozu pouze dvě z nich.

U vodní nádrže Mšeno spravují Technické služby Jablonec (TSJ) celkem šest veřejných toalet: buňky proti městské hale a u stánku Základna za Povodím Labe, zděné sociální zařízení u příjezdové cesty k sauně u bývalé Bižuterie, další jsou u beachvolejbalových hřišť, U Prutu a zrekonstruované zděné toalety jsou na Tajvaně. V současné době jsou otevřené od osmé hodiny ráno do 18 hodin ve všední dny a do 20 hodin o víkendu a starají se o ně TSJ. „Pouze zrekonstruované toalety na Tajvaně mají obsluhu, kterou v minulých letech zajišťovali pracovníci na VPP, " řekla Dana Försterová z odboru technického jabloneckého magistrátu.

V minulých letech byla WC v provozu od 1. června do 31. srpna. „Vzhledem ke stále teplejšímu počasí na jaře se prodlužuje sezóna u přehrady, i když není počasí na koupání. Proto se otevírají vždy jedny toalety na východním břehu za stánkem Základna a jedny na břehu západním

U Prutu," komentovala stav Försterová s tím, že letos se během nouzového stavu a příznivého počasí návštěvnost u přehrady zvýšila, toalety tak bylo třeba otevřít už od 23. dubna, a to od pondělí do pátku v době 12-18 hodin a o víkendu a svátcích do 20 hodin. „Kvůli zvýšeným hygienickým požadavkům probíhá úklid toalet nepřetržitě, uklízí se a doplňují mýdla, dezinfekce, toaletní papír i papírové utěrky," potvrdila Dana Försterová.

Od 1. června budou toalety za pěkného slunečného počasí otevřené všechny, mimo Tajvanu, od 10 do 20 hodin, pokud počasí nebude vhodné na koupání, budou otevřená jen dvě sociální zařízení - U Prutu a u Základny. Úklid bude v každém případě probíhat jednou za dvě hodiny. WC na Tajvanu mají jiný režim, jsou s obsluhou a otevřené budou od 12 do 20 hodin.

Toalety u přehrady měly původně sloužit návštěvníkům vodní nádrže. Postupem let v jejich blízkosti vznikaly stánky s občerstvením a dnes slouží toalety i pro jejich zákazníky. Od roku 2010 uzavírá proto město se stánkaři smlouvy o užívání toalet s tím, že za úhradu je stánkaři mají právo užívat i po zavírací době, tedy po 20 hodině, a to v termínu od 15. dubna do 15. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Toalety u jablonecké přehrady se otevřou ve zkušebním provozu
Cyklohlídky městské policie vyrazily kolem jablonecké přehrady
Vandal poškodil odpadkové koše u jablonecké přehrady

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasujte v internetové soutěži pro obnovu smržovských varhan
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn