Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle

18.06.2019 20:44:20 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle

Koncert proti násilí na seniorech je už tradiční událostí, kterou pořádá v městském divadle statutární město Jablonec nad Nisou společně s Diakonií ČCE a Centrem pro sociální služby. Letos proběhl už devátý ročník. V jeho rámci poslankyně parlamentu ČR Jana Pastuchová a náměstek primátora David Mánek předali v pořadí sedmý titul Pečovatelka roku 2019 osmi ženám, které ze svého středu na ocenění nominovaly organizace poskytující sociální služby.

Osm pečovatelek si z jabloneckého divadla odnesly kromě květiny také knihu Jablonecké maličkosti, brož od Nadace Preciosa a poukazy na masáž, na nákup produktů v Lékárně U Anděla a na oběd či večeři pro dva v Restauraci Radnice. Slavnostní chvíli umocnil posléze koncert legendárního zpěváka lidových písní Jožky Černého a jeho doprovodné cimbálové kapely Gracie. Hudební vystoupení, v němž Jožka Černý zpíval také písně na přání diváků, bylo natolik úspěšné, že si vyžádalo několik přídavků.

Titul Jablonecká pečovatelka 2019 si odnesly tyto ženy:

Předávání osmi titulů Pečovatelka roku 2019 Jaroslava Berntová
pracuje v sociálních službách pět let, je pečovatelkou a hospodářkou Centra sociálních služeb. Má ráda rozmanitou a smysluplnou práci, je spolehlivá, zodpovědná, trpělivá, vstřícná, lidská, k uživatelům služeb přistupuje empaticky, profesionálně a individuálně. Uživatelé ji respektují a věří ji. Práce s lidmi paní Berntovou těší a vidí v ní smysl, je příkladem pro nové zaměstnance a kolektivu pomáhá svými znalostmi.

Pavla Okálová
je osobní asistentkou Centra pro zdravotně postižené Libereckého kraje již čtyři roky a druhým rokem vytváří rozpisy služeb sobě i svým kolegyním. Tento nelehký úkol vyžaduje cit pro spravedlnost a časovou flexibilitu. Mezi klienty i kolegyněmi je velmi oblíbená, a to zejména pro svou pozitivní energii. Klientům pomáhá realizovat jejich sny a zapojuje je do společenských činností. V kolektivu se všemi výborně spolupracuje, je spolehlivá, kreativní a komunikativní. Nezalekne se žádné práce. Práce ji prostě baví.

Miroslava Kittelová
je velice pracovitá, spolehlivá a samostatná. Od svého nástupu přináší nové nápady a přístupy k práci i k lidem. Nespokojí se zajetými kolejemi, ale stále hledá další možnosti a zlepšení. Dokáže klienta rozesmát, ale umí i trpělivě a empaticky naslouchat, když mu do smíchu není. Vnímá každého člověka jako opravdu jedinečného, a tak s ním i jedná. V sociálních službách pracuje devět let, v Diakonii je zaměstnaná tři roky.

Blanka Kodejšová
pracuje v sociální službě devátým rokem. Za tuto dobu dokazuje, že ji práce s klienty naplňuje. Přistupuje k nim s láskou, empatií a laskavým slovem. Dokáže se s klienty zasmát a vnést do společného dne pohodu domácího prostředí. „Velmi si její práce ceníme a touto cestou moc děkujeme za úsměvem protkané dny společně strávené v naší službě," říkají zaměstnanci Domov a CDS Jablonec nad Nisou.

Ivana Šťástková
je osobnost plná lásky, radosti, nadhledu, něhy a pokory. Pokory k člověku - ke klientům, ke kolegyním. Je pracovitá, loajální, veselá, s pozitivním přístupem. „Ivanu je radost mít v týmu," tvrdí kolegyně z Domova seniorů U přehrady. V sociálních službách, a to u současného zaměstnavatele, pracuje paní Ivana 2,5 roku.

Blanka Netřebská
pracuje v Mobilním hospicu sv. Zdislavy od roku 2015. I když její původní profese byla úplně jiná, je to velmi zkušená a obětavá pečovatelka. Ve svém profesním životě vždy pracovala s lidmi, umí jim naslouchat a svou dobrou radou je uklidnit. Je pozorná nejen ke klientům a pečujícím osobám, ale i ke svým kolegyním. Při práci pečovatelky jí pomáhá i vlastní zkušenosti z péče o své staré rodiče. Nedávno ji jedna pečující osoba poděkovala za oporu, kterou ji poskytla, a nazvala ji členem rodiny.

Zuzana Kulhánková
pracuje v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách bez půl roku 20 let. V domově si jí velmi váží pro její pracovitost a spolehlivost. Její vstřícný přístup ke klientům, schopnost naslouchat jejich potřebám a zároveň dravost, se kterou se pere za jejich práva, svědčí o její oddanosti poslání pečovatelky. Za ty roky vychovala další generaci pečovatelek, kterým předala své zkušenosti. Za to jí náleží naše poděkování.

Monika Čermáková
pracuje v Rodině24 s klienty už šest let. Při své práci umí vytvořit prostředí důvěry a bezpečí. S klienty jedná vždy vlídně, vnímá jejich potřeby a přání, respektuje jejich zvyky. Bývá vždy milá a pozitivní atmosféru dokáže přenášet i do své práce. Klienty podporuje v jejich samostatnosti a ochotně pomáhá v činnostech, které již nezvládnou. Umí si poradit i v náročnějších pracovních situacích. Je spolehlivá a pečlivá. Ostatním kolegům předává zklušenosti a je pro ně příkladem dobré praxe.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Andělé mezi námi: Kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018
Povolání, které je posláním, v Jablonci již pošesté ocenili
Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen
V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
Město podpoří Ski Klub Jablonec jedním milionem korun

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn