Titul Zasloužilý hasič získal František Fleischmann z Maršovic

12.05.2017 15:36:57 | Autor: Ivo Havlík | Rubrika: Společnost | Obce: Maršovice

Titul Zasloužilý hasič získal František Fleischmann z Maršovic

Konec druhého květnového týdne patřil oslavám svátku Svatého Floriána, patrona všech profesí, které souvisejí s ohněm, ale především hasičů. A právě hasiči v prostorách zámku v Přibyslavi nedaleko Havlíčkova Brodu, v Centru hasičského hnutí, oceňovali za celoživotní práci ty nejlepší ze svých řad titulem Zasloužilý hasič. Jedním z oceněných je i pan František Fleischmann, člen Sboru dobrovolných hasičů Maršovice.

Do tohoto sboru vstoupil v roce 1968. Po celou dobu svého členství je opravdu aktivním členem, pracoval a pracuje v různých funkcích ve výboru sboru.

Už v roce 1970 byl velitelem jednotky, a to do roku 1996. V roce 1975-1976 přerušil funkci velitele, a vykonával funkci starosty sboru.

V roce 1977 začala stavba hasičské zbrojnice na Maršovicích. Byl jednou z nejdůležitějších osobností, která se o tuto stavbu zasloužila. Stavba byla budována v „akci Z" a pan František Fleischmann byl na stavbě víc než doma, o čemž hovoří 2117 odpracovaných hodin. Dodnes je zlepšovatelem, který stále vymýšlí, co by se dalo zlepšit. Hasičská zbrojnice byla dokončena a otevřena v roce 1981. V současné době je po opravě a je hezkou dominantou Maršovic.

V 80. letech vedl hasičskou mládež a pod jeho vedením vyrostla řada dodnes aktivních hasičů. V těchto letech také aktivně pracoval v tehdejším výcvikovém štábu Okresního výboru Svazu požární ochrany v Jablonci nad Nisou.

V roce 1998 byl zvolen starostou sboru a je jím dodnes, hlavně díky svým znalostem, organizačním schopnostem, pečlivostí, ale i ochotou pomoci tam, kde je třeba. Nejen jako starosta, ale hlavně jako člověk má mezi lidmi velkou úctu, vážnost a autoritu a pro svou spravedlnost je všemi respektován a uznáván.

Titul Zasloužilý hasič obdržela v předchozích letech i řada dalších členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska z Jabloneckého okresu, například pan Zdeněk Jindra z Desné, Václav Slavík z Horního Polubného, Zbyněk Mildorf z Jistebska nebo Jan Šefr z Velkých Hamrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

Celkem 2,4 kilometry dlouhý úsek ze Sklenařic do Vysokého nad Jizerou má v plánu rekonstruovat Liberecký kraj. O podporu tohoto projektu za necelých 70 milionů korun požádá z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rozhodla o tom na své schůzi Rada Libereckého kraje. Podrobnosti na Našem Pojizeří

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě nehody ve stejný den za Hodkovicemi u odbočky na Jablonec
Kanibalky vyhnaly část obecenstva, většina se královsky bavila
U Vysokého nad Jizerou se srazila tři auta, na místě několik zraněných
Ladný pohyb zaplnil Jabloneckou sportovní halu
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Nejčtenější články

21.11.: Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově
20.11.: U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
22.11.: Jarda Dočkal – 80!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn