Titul Zasloužilý hasič získal František Fleischmann z Maršovic

12.05.2017 15:36:57 | Autor: Ivo Havlík | Rubrika: Společnost | Obce: Maršovice

Titul Zasloužilý hasič získal František Fleischmann z Maršovic

Konec druhého květnového týdne patřil oslavám svátku Svatého Floriána, patrona všech profesí, které souvisejí s ohněm, ale především hasičů. A právě hasiči v prostorách zámku v Přibyslavi nedaleko Havlíčkova Brodu, v Centru hasičského hnutí, oceňovali za celoživotní práci ty nejlepší ze svých řad titulem Zasloužilý hasič. Jedním z oceněných je i pan František Fleischmann, člen Sboru dobrovolných hasičů Maršovice.

Do tohoto sboru vstoupil v roce 1968. Po celou dobu svého členství je opravdu aktivním členem, pracoval a pracuje v různých funkcích ve výboru sboru.

Už v roce 1970 byl velitelem jednotky, a to do roku 1996. V roce 1975-1976 přerušil funkci velitele, a vykonával funkci starosty sboru.

V roce 1977 začala stavba hasičské zbrojnice na Maršovicích. Byl jednou z nejdůležitějších osobností, která se o tuto stavbu zasloužila. Stavba byla budována v „akci Z" a pan František Fleischmann byl na stavbě víc než doma, o čemž hovoří 2117 odpracovaných hodin. Dodnes je zlepšovatelem, který stále vymýšlí, co by se dalo zlepšit. Hasičská zbrojnice byla dokončena a otevřena v roce 1981. V současné době je po opravě a je hezkou dominantou Maršovic.

V 80. letech vedl hasičskou mládež a pod jeho vedením vyrostla řada dodnes aktivních hasičů. V těchto letech také aktivně pracoval v tehdejším výcvikovém štábu Okresního výboru Svazu požární ochrany v Jablonci nad Nisou.

V roce 1998 byl zvolen starostou sboru a je jím dodnes, hlavně díky svým znalostem, organizačním schopnostem, pečlivostí, ale i ochotou pomoci tam, kde je třeba. Nejen jako starosta, ale hlavně jako člověk má mezi lidmi velkou úctu, vážnost a autoritu a pro svou spravedlnost je všemi respektován a uznáván.

Titul Zasloužilý hasič obdržela v předchozích letech i řada dalších členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska z Jabloneckého okresu, například pan Zdeněk Jindra z Desné, Václav Slavík z Horního Polubného, Zbyněk Mildorf z Jistebska nebo Jan Šefr z Velkých Hamrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obě družstva LIAZU Jablonec vybojovala čtvrtá místa.
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn