Titul Výrobek Libereckého kraje 2016 získá osm regionálních produktů

09.07.2016 08:50:01 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Titul Výrobek Libereckého kraje 2016 získá osm regionálních produktů

Hodnotící komise složená z členů Výboru zemědělství a životního prostředí Zastupitelstva Libereckého kraje, se ve čtvrtek 30. června sešla, aby posoudila celkem 53 výrobků v 9 kategoriích přihlášených do soutěže Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016.

Do 13. ročníku klání své produkty přihlásilo celkem 20 regionálních výrobců z Libereckého kraje. Dva výrobci a firmy se zúčastnili soutěže vůbec poprvé za dobu její existence.

„Soutěž o titul Výrobek roku Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství, známá pod zkráceným názvem Výrobek roku, probíhá od roku 2004 a za dobu její existence o titul soupeřilo již 445 regionálních výrobků. Z nich 106 bylo oceněno titulem Výrobek roku a 12 získalo titul Nejlepší výrobek roku," sdělil Josef Jadrný, náměstek hejtmana LK pro životní prostředí a zemědělství, jehož resort celou soutěž připravuje. Po oficiálním vyhlášení výsledků, které se uskuteční 3. září 2016 v rámci Krajských Dožínek v Mimoni, se tak jejich počty výrazně rozrostou.

Výrobky Libereckého kraje roku 2016<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Zpracovatelé, farmáři i ekologičtí producenti měli možnost přihlásit svou produkci podle aktualizovaných zásad do 9 kategorií. Komise měla před sebou nelehký úkol, všechny výrobky posoudit a ochutnat. Ocenění získají nejen vítězné výrobky v kategoriích, ale podle nových zásad také tři nejlepší výrobky v celkovém pořadí soutěže s nejvyšším počtem bodů. „Každý výrobek je v soutěži posuzován podle stanovených devíti kritérií, jakými jsou například inovativnost, design, použité materiály, suroviny a způsob výroby nebo vliv výrobku na zdraví zákazníka," uvedl ke způsobu hodnocení přihlášených výrobků Josef Jadrný.

V letošním ročníku bylo nejvyšší zastoupení výrobků přihlášených do kategorie „Masné výrobky", kde se mezi sebou utkalo 16 výrobků od 5 výrobců, a „Alkoholické nápoje" s 11 přihlášenými výrobky od 5 výrobců. „Potěšilo nás zastoupení 4 pivovarů Libereckého kraje, jejichž kvalitní výrobky mezi sebou soupeřily v kategorii „Alkoholické nápoje" a především účast dvou nových regionálních výrobců, kteří se v soutěži utkali se svými výrobky poprvé," dodal Josef Jadrný.

Za dobu existence soutěže bylo zaregistrováno přes 50 firem a výrobců, kteří se účastní soutěže pravidelně. Ubyly pouze firmy, které z ekonomických důvodů musely svou činnost ukončit. V letošním roce poprvé soutěžila například Farma Pod Ještědem nebo Statek u Macháčků z Huntířova.

Hodnotící komise navrhla udělit ocenění Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 následujícím vítězným výrobkům v těchto kategoriích:

kategorie

název výrobku

firma

sídlo firmy

Masné výrobky

Jelení klobása

FOLDA, s.r.o.

Frýdlantská 540,       464 01 Raspenava

Mléko a mléčné výrobky

Kozí sýr zrající typu Gouda - stáří 5 - 7 týdnů

Farma pod Ještědem

Javorník 2, 463 43 Proseč pod Ještědem

Pekařské výrobky

Čistozrnný chlebík, 201 g

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

Generála Svobody 374, 460 14 Liberec 13

Cukrářské výrobky

Buchta s tvarohovou a povidlovou náplní, 120 g

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

Generála Svobody 374, 460 14 Liberec 13

Alkoholické nápoje

BOHEMIA „12" HRUŠKA

STYLE  BOHEMIA s.r.o..

Zásada 207, 468 25 Zásada

Nealkoholické nápoje

Lažanský rubín - Jablko s jahodou 100 % šťáva

MOŠTOVNA LAŽANY, výroba nápojů, spol. s r.o.

Lažany 71, 463 45 Pěnčín

Ovoce a  zelenina

Extra jahodový džem

Jan Kakos

Lestkov 118, 512 63 Radostná pod Kozákovem

Ostatní

Štafetka bez lepku, 80 g

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

Generála Svobody 374, 460 14 Liberec 13

Hodnotící komise dále navrhla udělit ocenění třem nejlepším výrobkům v celkovém pořadí soutěže:

• titul Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 - 3. místo v celkovém pořadí" pro výrobek Kozí sýr zrající typu Gouda - stáří 5 - 7 týdnů z Farmy pod Ještědem s celkovým počtem 875 bodů,

• titul Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 - 2. místo v celkovém pořadí pro výrobek Štafetka bez lepku, 80 g z JIZERSKÝCH PEKÁREN s celkovým počtem 888 bodů a

• titul Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 - 1. místo pro výrobek Extra jahodový džem od Jana Kakose z Českého ráje s celkovým počtem 890 bodů.

Výrobky Libereckého kraje roku 2016<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Vzhledem k tomu, že v kategorii „Biopotraviny" byl zastoupený pouze jeden soutěžící výrobek, komise navrhla v této kategorii ocenění neudělit. Oceněné výrobky získají také finanční odměnu - vítěz v kategorii 15 000 Kč, nejlepší výrobek na 3. místě 20 000, Kč, nejlepší výrobek na 2. místě 25 000 Kč a celkový vítěz soutěže získá 30 000 Kč.

„Návrh hodnotící komise musí být ještě předložen radě k projednání a zastupitelstvu ke schválení na srpnovém jednání, protože ocenění uděluje hejtman Libereckého kraje na základě schválení Zastupitelstvem Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení oficiálních výsledků a předání ocenění vítězným výrobkům pak proběhne již tradičně v rámci Krajských dožínkových slavností, jejichž 14. ročník se bude konat v sobotu 3. září 2016 v Mimoni a všechny oceněné výrobky zde budou moci návštěvníci ochutnat i zakoupit na tradičním trhu," dodal Josef Jadrný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Rekonstrukce silnice mezi Mimoní a hranicí Libereckého kraje začala
Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

Nejčtenější články

24.05.: U Rádelského mlýna řidič narazil do betonového obrubníku
24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn