Titul Výrobek Libereckého kraje 2016 získá osm regionálních produktů

09.07.2016 08:50:01 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Titul Výrobek Libereckého kraje 2016 získá osm regionálních produktů

Hodnotící komise složená z členů Výboru zemědělství a životního prostředí Zastupitelstva Libereckého kraje, se ve čtvrtek 30. června sešla, aby posoudila celkem 53 výrobků v 9 kategoriích přihlášených do soutěže Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016.

Do 13. ročníku klání své produkty přihlásilo celkem 20 regionálních výrobců z Libereckého kraje. Dva výrobci a firmy se zúčastnili soutěže vůbec poprvé za dobu její existence.

„Soutěž o titul Výrobek roku Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství, známá pod zkráceným názvem Výrobek roku, probíhá od roku 2004 a za dobu její existence o titul soupeřilo již 445 regionálních výrobků. Z nich 106 bylo oceněno titulem Výrobek roku a 12 získalo titul Nejlepší výrobek roku," sdělil Josef Jadrný, náměstek hejtmana LK pro životní prostředí a zemědělství, jehož resort celou soutěž připravuje. Po oficiálním vyhlášení výsledků, které se uskuteční 3. září 2016 v rámci Krajských Dožínek v Mimoni, se tak jejich počty výrazně rozrostou.

Výrobky Libereckého kraje roku 2016<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Zpracovatelé, farmáři i ekologičtí producenti měli možnost přihlásit svou produkci podle aktualizovaných zásad do 9 kategorií. Komise měla před sebou nelehký úkol, všechny výrobky posoudit a ochutnat. Ocenění získají nejen vítězné výrobky v kategoriích, ale podle nových zásad také tři nejlepší výrobky v celkovém pořadí soutěže s nejvyšším počtem bodů. „Každý výrobek je v soutěži posuzován podle stanovených devíti kritérií, jakými jsou například inovativnost, design, použité materiály, suroviny a způsob výroby nebo vliv výrobku na zdraví zákazníka," uvedl ke způsobu hodnocení přihlášených výrobků Josef Jadrný.

V letošním ročníku bylo nejvyšší zastoupení výrobků přihlášených do kategorie „Masné výrobky", kde se mezi sebou utkalo 16 výrobků od 5 výrobců, a „Alkoholické nápoje" s 11 přihlášenými výrobky od 5 výrobců. „Potěšilo nás zastoupení 4 pivovarů Libereckého kraje, jejichž kvalitní výrobky mezi sebou soupeřily v kategorii „Alkoholické nápoje" a především účast dvou nových regionálních výrobců, kteří se v soutěži utkali se svými výrobky poprvé," dodal Josef Jadrný.

Za dobu existence soutěže bylo zaregistrováno přes 50 firem a výrobců, kteří se účastní soutěže pravidelně. Ubyly pouze firmy, které z ekonomických důvodů musely svou činnost ukončit. V letošním roce poprvé soutěžila například Farma Pod Ještědem nebo Statek u Macháčků z Huntířova.

Hodnotící komise navrhla udělit ocenění Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 následujícím vítězným výrobkům v těchto kategoriích:

kategorie

název výrobku

firma

sídlo firmy

Masné výrobky

Jelení klobása

FOLDA, s.r.o.

Frýdlantská 540,       464 01 Raspenava

Mléko a mléčné výrobky

Kozí sýr zrající typu Gouda - stáří 5 - 7 týdnů

Farma pod Ještědem

Javorník 2, 463 43 Proseč pod Ještědem

Pekařské výrobky

Čistozrnný chlebík, 201 g

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

Generála Svobody 374, 460 14 Liberec 13

Cukrářské výrobky

Buchta s tvarohovou a povidlovou náplní, 120 g

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

Generála Svobody 374, 460 14 Liberec 13

Alkoholické nápoje

BOHEMIA „12" HRUŠKA

STYLE  BOHEMIA s.r.o..

Zásada 207, 468 25 Zásada

Nealkoholické nápoje

Lažanský rubín - Jablko s jahodou 100 % šťáva

MOŠTOVNA LAŽANY, výroba nápojů, spol. s r.o.

Lažany 71, 463 45 Pěnčín

Ovoce a  zelenina

Extra jahodový džem

Jan Kakos

Lestkov 118, 512 63 Radostná pod Kozákovem

Ostatní

Štafetka bez lepku, 80 g

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

Generála Svobody 374, 460 14 Liberec 13

Hodnotící komise dále navrhla udělit ocenění třem nejlepším výrobkům v celkovém pořadí soutěže:

• titul Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 - 3. místo v celkovém pořadí" pro výrobek Kozí sýr zrající typu Gouda - stáří 5 - 7 týdnů z Farmy pod Ještědem s celkovým počtem 875 bodů,

• titul Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 - 2. místo v celkovém pořadí pro výrobek Štafetka bez lepku, 80 g z JIZERSKÝCH PEKÁREN s celkovým počtem 888 bodů a

• titul Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2016 - 1. místo pro výrobek Extra jahodový džem od Jana Kakose z Českého ráje s celkovým počtem 890 bodů.

Výrobky Libereckého kraje roku 2016<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Vzhledem k tomu, že v kategorii „Biopotraviny" byl zastoupený pouze jeden soutěžící výrobek, komise navrhla v této kategorii ocenění neudělit. Oceněné výrobky získají také finanční odměnu - vítěz v kategorii 15 000 Kč, nejlepší výrobek na 3. místě 20 000, Kč, nejlepší výrobek na 2. místě 25 000 Kč a celkový vítěz soutěže získá 30 000 Kč.

„Návrh hodnotící komise musí být ještě předložen radě k projednání a zastupitelstvu ke schválení na srpnovém jednání, protože ocenění uděluje hejtman Libereckého kraje na základě schválení Zastupitelstvem Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení oficiálních výsledků a předání ocenění vítězným výrobkům pak proběhne již tradičně v rámci Krajských dožínkových slavností, jejichž 14. ročník se bude konat v sobotu 3. září 2016 v Mimoni a všechny oceněné výrobky zde budou moci návštěvníci ochutnat i zakoupit na tradičním trhu," dodal Josef Jadrný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn