Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen

14.06.2017 14:55:58 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen

I letos pořádá statutární město Jablonec nad Nisou slavnostní koncert ke Světovému dni proti násilí na seniorech. Koncert se koná v pátek 16. června od 15 hodin v jabloneckém městském divadle. V úvodu slavnostního programu budou už popáté předána ocenění Jablonecká pečovatelka 2017.

Sedmý ročník koncertu u příležitosti Světového dne proti násilí na seniorech ovládne jablonecký rodák, mladý zpěvák a showman Ondřej Ruml. Spolu s muzikanty Matěj Benko Quintetu připravil návštěvníkům koncertní program složený ze známých i méně známých písniček tria Ježek, Voskovec a Werich.

Udílení titulu Jablonecká pečovatelka se už v Jablonci nad Nisou stalo tradicí. Potvrzuje to letošní pátý ročník, kdy si ocenění převezme dalších sedm pečovatelek a osobních asistentek, které ze svého středu vybralo sedm organizací poskytujících na Jablonecku sociální služby. Titul si odnesou nejen za práci s klienty ale i za své další profesní a osobní kvality.

Ocenění Jablonecká pečovatelka jako výraz úcty a poděkování pro lidi pracující v sociálních službách uděluje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckou Diakonií. V polovině května se všechny nominované ženy setkaly s primátorem Petrem Beitlem, náměstkem Milošem Zahradníkem a ředitelkou Diakonie ČCE Michaelou Albrechtovou, kteří je pozvali k malému občerstvení na radnici. Hovořilo se o všem možném. O potížích, s nimiž se potkávají zdravotně postižení či méně pohybliví lidé a senioři v jabloneckých ulicích a prostředcích MHD, o minimálním provázání zdravotních a sociálních služeb, o financování v sociálním sektoru obecně, i o mzdách. Žádná si na výši platu nestěžovala, většina z žen kolem stolu ale přiznala, že bez druhého zaměstnání či opory v manželovi by práci pečovatelky či osobní asistentky vykonávat nemohly.

„Neziskové organizace jsou nezbytnou součástí systému sociální péče a je velmi alarmující, že právě tento systém neumožňuje, aby lidé v nich pracující byli adekvátně odměňováni. Výše hrubé mzdy kolem 13 tisíc je šokující, ale podle stávajících tarifních tabulek a objemu státní dotace nemohou být pečovatelky lépe odměňovány. Musíme o tom hovořit nahlas, protože nedostatek personálu v pečovatelských domech a terénní péči začíná být kritický. Jako město se ze svého rozpočtu systémově snažíme sociální služby podporovat, ten hlavní úkol ale leží na bedrech státu," řekl primátor Petr Beitl.

Všechny letošní držitelky ocenění Jablonecká pečovatelka 2017 se shodují na tom, že své povolání berou jako poslání. Jsou zodpovědné, empatické, ochotné pomáhat a mají velké srdce.

Titul Jablonecká pečovatelka 2017 obdrží:

Lenka Konvičková - Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s.
Lenka Kocourková - Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.
Pavla Motejlková - Diakonie CČE, Jablonec nad Nisou
Diana Nováčková - Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o.
Martina Viktorínová - Domov pro seniory U Přehrady
Romana Hamplová - Hospic sv. Zdislavy, o. p. s.
Eva Tesařová - Rodina 24

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky
V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Koncert proti násilí 2017

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pavel Opočenský bude vystavovat v jablonecké galerii POUZAR&OVÁ
Obrazem: Jak pokračuje rekonstrukce Přepeřské ulice v Turnově
Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Blesk do sezony vstoupil vítězně
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn