Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen

14.06.2017 14:55:58 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen

I letos pořádá statutární město Jablonec nad Nisou slavnostní koncert ke Světovému dni proti násilí na seniorech. Koncert se koná v pátek 16. června od 15 hodin v jabloneckém městském divadle. V úvodu slavnostního programu budou už popáté předána ocenění Jablonecká pečovatelka 2017.

Sedmý ročník koncertu u příležitosti Světového dne proti násilí na seniorech ovládne jablonecký rodák, mladý zpěvák a showman Ondřej Ruml. Spolu s muzikanty Matěj Benko Quintetu připravil návštěvníkům koncertní program složený ze známých i méně známých písniček tria Ježek, Voskovec a Werich.

Udílení titulu Jablonecká pečovatelka se už v Jablonci nad Nisou stalo tradicí. Potvrzuje to letošní pátý ročník, kdy si ocenění převezme dalších sedm pečovatelek a osobních asistentek, které ze svého středu vybralo sedm organizací poskytujících na Jablonecku sociální služby. Titul si odnesou nejen za práci s klienty ale i za své další profesní a osobní kvality.

Ocenění Jablonecká pečovatelka jako výraz úcty a poděkování pro lidi pracující v sociálních službách uděluje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckou Diakonií. V polovině května se všechny nominované ženy setkaly s primátorem Petrem Beitlem, náměstkem Milošem Zahradníkem a ředitelkou Diakonie ČCE Michaelou Albrechtovou, kteří je pozvali k malému občerstvení na radnici. Hovořilo se o všem možném. O potížích, s nimiž se potkávají zdravotně postižení či méně pohybliví lidé a senioři v jabloneckých ulicích a prostředcích MHD, o minimálním provázání zdravotních a sociálních služeb, o financování v sociálním sektoru obecně, i o mzdách. Žádná si na výši platu nestěžovala, většina z žen kolem stolu ale přiznala, že bez druhého zaměstnání či opory v manželovi by práci pečovatelky či osobní asistentky vykonávat nemohly.

„Neziskové organizace jsou nezbytnou součástí systému sociální péče a je velmi alarmující, že právě tento systém neumožňuje, aby lidé v nich pracující byli adekvátně odměňováni. Výše hrubé mzdy kolem 13 tisíc je šokující, ale podle stávajících tarifních tabulek a objemu státní dotace nemohou být pečovatelky lépe odměňovány. Musíme o tom hovořit nahlas, protože nedostatek personálu v pečovatelských domech a terénní péči začíná být kritický. Jako město se ze svého rozpočtu systémově snažíme sociální služby podporovat, ten hlavní úkol ale leží na bedrech státu," řekl primátor Petr Beitl.

Všechny letošní držitelky ocenění Jablonecká pečovatelka 2017 se shodují na tom, že své povolání berou jako poslání. Jsou zodpovědné, empatické, ochotné pomáhat a mají velké srdce.

Titul Jablonecká pečovatelka 2017 obdrží:

Lenka Konvičková - Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s.
Lenka Kocourková - Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.
Pavla Motejlková - Diakonie CČE, Jablonec nad Nisou
Diana Nováčková - Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o.
Martina Viktorínová - Domov pro seniory U Přehrady
Romana Hamplová - Hospic sv. Zdislavy, o. p. s.
Eva Tesařová - Rodina 24

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky
V Jablonci opět ocení nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Koncert proti násilí 2017

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn