Tisíce dětí se během nouzového stavu zapojily do online Abecedy peněz

16.05.2020 20:19:40 | Autor: Filip Hrubý | Rubrika: Školství | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Tisíce dětí se během nouzového stavu zapojily do online Abecedy peněz

Navrhují bankovky, hrají si na podnikatele, vymýšlejí, jak pomoci doma, a zároveň pomáhají potřebným. Největší tuzemský program na výuku finanční gramotnosti, Abeceda peněz, který tradičně připravuje programy pro školy, nyní baví děti i během nouzového stavu. Věnuje se všem, od nejmenších školkových dětí až po teenagery na střední, a pomáhá jim rozkoukávat se ve světě peněz.

Podle aktuálního průzkumu České bankovní asociace finanční gramotnost Čechů postupně roste. Spolu s ní i počet lidí, pro něž je hlavním zdrojem informací o správném hospodaření právě škola.

Abeceda peněz, největší tuzemský program pro výuku finanční gramotnosti, se velice rychle překlopila do online prostředí. Tisíce školáků, které spolu s běžnou výukou přišly i o kurzy finanční gramotnosti, se do programu nyní zapojují z domova. Sledují edukativní videa, hrají hry a soutěží o hodnotné ceny. Navíc mohly prostřednictvím Abecedy peněz pomoci i lidem, kteří se dostali o obtížné finanční situace. „Za každý obrázek, jež nám poslaly, jsme darovali 50 korun na projekt Donio, který podporuje rodiče samoživitele," vysvětluje David Hubáček, šéf finančního vzdělávání v České spořitelně, která Abecedu peněz připravuje.

Online Abeceda peněz má skvělé odezvy nejen od dětí, ale i od jejich rodičů a učitelů. „Sice jsme kvůli uzavření škol museli odložit tradiční programy, v nichž děti učíme finanční gramotnosti. Ale podařilo se nám přenést velké množství informací a her do online prostředí. Každý týden přibývají stovky dalších dětí, které se s námi učí," komentuje David Hubáček.

Největší zájem je v posledních týdnech o Tajuplnou cestu. Dobrodružnou počítačovou hru pro teenagery, v níž se pokoušejí obstát ve světě dospělých. Motivují je i atraktivní ceny, které mohou ti nejlepší vyhrát v rámci této pololetní soutěže.

Nové hry a soutěže běží na stránkách www.abecedapenez.cz. Děti mohou vyhrát atraktivní ceny, jako jsou telefony, deskové hry, předplatné Netflixu a mnoho dalšího. Bez ohledu na to, jestli se zapojí jednorázově, nebo budou soutěžit pravidelně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Český zákazník očima dětí: potřebuje sliz, mýdlo a zákusky
Abeceda peněz poučí další děti ze škol v Libereckém kraji
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Školáci v kraji se úspěšně zapojili do projektu Abeceda peněz
Projekt Abeceda peněz pokračoval dětskými jarmarky
Páťáci ze ZŠ Liberecká Jablonec pokračují v projektu Abeceda peněz
Jablonecké děti vydělávaly na zábavu i na charitu
Jablonecké děti si vyzkouší, zda by obstály v roli podnikatelů
Děti se v projektu Abeceda peněz učí finanční gramotnosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn