Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

10.08.2018 08:06:51 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

Rada Libereckého kraje na úterním jednání rozhodla o poskytnutí účelové dotace ze svého rozpočtu na významnou kulturní akci. Finanční prostředky ve výši 1 400 000 korun pro další dva projekty, o kterých rada jednala, ještě musí schválit zastupitelé.

„Tyto prostředky jsou jako neinvestiční individuální dotace určeny pro konkrétní kulturní projekty," vysvětlila Květa Vinklátová, radní pověřená řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, s tím, že nedojde k navýšení rozpočtu. „Veškeré výdaje jsou kryty ze současných finančních prostředků Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu," dodala radní.

Konkrétně se jedná o tři projekty. První, který rada odsouhlasila, ve výši 150 000 korun podpoří Létofest. Další dva projekty v celkové výši 1 250 000 Kč se týkají akce 140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu a Nákupu židlí pro diváky Malého divadla a židlí pro orchestrální hráče. U nich bude o poskytnutí účelové dotace a schválení smlouvy rozhodovat zastupitelstvo kraje.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci požádalo Liberecký kraj o příspěvek na nákup židlí pro diváky Malého divadla a do orchestřiště v Divadle F. X. Šaldy. Malé divadlo je koncepčně řešeno jako alternativní scéna s možností variability hlediště. Stávající židle jsou více než 15 let staré, poničené a problémem je i jejich špatná stohovatelnost. Pořízení nových židlí by mělo zvýšit komfort diváků a současně ulehčit práci divadelních techniků, kteří přestavují hlediště několikrát týdně.

„V Divadle F. X. Šaldy jsou pro orchestr v současné době využívané běžné polstrované židle, které nesplňují požadavky ergonomie pro hráče. Představení přitom často trvá několik hodin, po které musí orchestrální hráči sedět v jedné poloze. Divadlo by proto chtělo pořídit nové židle konstruované přímo pro orchestrální hráče, které by zlepšily jejich pracovní podmínky," vysvětlila radní Květa Vinklátová.

Z milionové dotace Libereckého kraje by mělo být pořízeno 200 židlí pro diváky Malého divadla a 50 speciálních židlí pro orchestřiště Šaldova divadla. Předpokládaná cena činí cca 750 tisíc Kč za židle pro Malé divadlo a cca 250 tisíc Kč za židle do orchestřiště. Pokud zastupitelé dotaci schválí, k nákupu dojde do konce tohoto roku.

Přehled dotací:

Žadatel     Název projektu    Požadovaná výše dotace     Alokované prostředky v rozpočtu LK
YASHICA s.r.o.    LÉTOFEST    150.000 Kč                      150.000 Kč
Vlastivědný spolek Českolipska   140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu    250.000 Kč    250.000 Kč
Divadlo F.X.Šaldy Liberec Nákup židlí pro diváky    1.000.000 Kč    1.000.000 Kč

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči z Tanvaldu cvičili na laně v rámci odborné přípravy
Kempem roku 2018 Stříbrný rybník, opět uspěl i Autocamp Sedmihorky
Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, v Jablonci vítr sroloval střechu
Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze
O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče

Nejčtenější články

23.04.: Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT