Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

10.08.2018 08:06:51 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

Rada Libereckého kraje na úterním jednání rozhodla o poskytnutí účelové dotace ze svého rozpočtu na významnou kulturní akci. Finanční prostředky ve výši 1 400 000 korun pro další dva projekty, o kterých rada jednala, ještě musí schválit zastupitelé.

„Tyto prostředky jsou jako neinvestiční individuální dotace určeny pro konkrétní kulturní projekty," vysvětlila Květa Vinklátová, radní pověřená řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, s tím, že nedojde k navýšení rozpočtu. „Veškeré výdaje jsou kryty ze současných finančních prostředků Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu," dodala radní.

Konkrétně se jedná o tři projekty. První, který rada odsouhlasila, ve výši 150 000 korun podpoří Létofest. Další dva projekty v celkové výši 1 250 000 Kč se týkají akce 140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu a Nákupu židlí pro diváky Malého divadla a židlí pro orchestrální hráče. U nich bude o poskytnutí účelové dotace a schválení smlouvy rozhodovat zastupitelstvo kraje.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci požádalo Liberecký kraj o příspěvek na nákup židlí pro diváky Malého divadla a do orchestřiště v Divadle F. X. Šaldy. Malé divadlo je koncepčně řešeno jako alternativní scéna s možností variability hlediště. Stávající židle jsou více než 15 let staré, poničené a problémem je i jejich špatná stohovatelnost. Pořízení nových židlí by mělo zvýšit komfort diváků a současně ulehčit práci divadelních techniků, kteří přestavují hlediště několikrát týdně.

„V Divadle F. X. Šaldy jsou pro orchestr v současné době využívané běžné polstrované židle, které nesplňují požadavky ergonomie pro hráče. Představení přitom často trvá několik hodin, po které musí orchestrální hráči sedět v jedné poloze. Divadlo by proto chtělo pořídit nové židle konstruované přímo pro orchestrální hráče, které by zlepšily jejich pracovní podmínky," vysvětlila radní Květa Vinklátová.

Z milionové dotace Libereckého kraje by mělo být pořízeno 200 židlí pro diváky Malého divadla a 50 speciálních židlí pro orchestřiště Šaldova divadla. Předpokládaná cena činí cca 750 tisíc Kč za židle pro Malé divadlo a cca 250 tisíc Kč za židle do orchestřiště. Pokud zastupitelé dotaci schválí, k nákupu dojde do konce tohoto roku.

Přehled dotací:

Žadatel     Název projektu    Požadovaná výše dotace     Alokované prostředky v rozpočtu LK
YASHICA s.r.o.    LÉTOFEST    150.000 Kč                      150.000 Kč
Vlastivědný spolek Českolipska   140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu    250.000 Kč    250.000 Kč
Divadlo F.X.Šaldy Liberec Nákup židlí pro diváky    1.000.000 Kč    1.000.000 Kč

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
Jablonec pokračuje v úklidu sněhu
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka
Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství na Karlovarsku
Příspěvek na obnovu památek v Jablonci získáte z městského rozpočtu

Nejčtenější články

15.01.: Jak viděli sněhovou kalamitu naši čtenáři
14.01.: VIDEO: Jízda vlakem z Jablonce do Szklarske Poreby
13.01.: Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, znovu vypadává elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT