Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

10.08.2018 08:06:51 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

Rada Libereckého kraje na úterním jednání rozhodla o poskytnutí účelové dotace ze svého rozpočtu na významnou kulturní akci. Finanční prostředky ve výši 1 400 000 korun pro další dva projekty, o kterých rada jednala, ještě musí schválit zastupitelé.

„Tyto prostředky jsou jako neinvestiční individuální dotace určeny pro konkrétní kulturní projekty," vysvětlila Květa Vinklátová, radní pověřená řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, s tím, že nedojde k navýšení rozpočtu. „Veškeré výdaje jsou kryty ze současných finančních prostředků Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu," dodala radní.

Konkrétně se jedná o tři projekty. První, který rada odsouhlasila, ve výši 150 000 korun podpoří Létofest. Další dva projekty v celkové výši 1 250 000 Kč se týkají akce 140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu a Nákupu židlí pro diváky Malého divadla a židlí pro orchestrální hráče. U nich bude o poskytnutí účelové dotace a schválení smlouvy rozhodovat zastupitelstvo kraje.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci požádalo Liberecký kraj o příspěvek na nákup židlí pro diváky Malého divadla a do orchestřiště v Divadle F. X. Šaldy. Malé divadlo je koncepčně řešeno jako alternativní scéna s možností variability hlediště. Stávající židle jsou více než 15 let staré, poničené a problémem je i jejich špatná stohovatelnost. Pořízení nových židlí by mělo zvýšit komfort diváků a současně ulehčit práci divadelních techniků, kteří přestavují hlediště několikrát týdně.

„V Divadle F. X. Šaldy jsou pro orchestr v současné době využívané běžné polstrované židle, které nesplňují požadavky ergonomie pro hráče. Představení přitom často trvá několik hodin, po které musí orchestrální hráči sedět v jedné poloze. Divadlo by proto chtělo pořídit nové židle konstruované přímo pro orchestrální hráče, které by zlepšily jejich pracovní podmínky," vysvětlila radní Květa Vinklátová.

Z milionové dotace Libereckého kraje by mělo být pořízeno 200 židlí pro diváky Malého divadla a 50 speciálních židlí pro orchestřiště Šaldova divadla. Předpokládaná cena činí cca 750 tisíc Kč za židle pro Malé divadlo a cca 250 tisíc Kč za židle do orchestřiště. Pokud zastupitelé dotaci schválí, k nákupu dojde do konce tohoto roku.

Přehled dotací:

Žadatel     Název projektu    Požadovaná výše dotace     Alokované prostředky v rozpočtu LK
YASHICA s.r.o.    LÉTOFEST    150.000 Kč                      150.000 Kč
Vlastivědný spolek Českolipska   140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu    250.000 Kč    250.000 Kč
Divadlo F.X.Šaldy Liberec Nákup židlí pro diváky    1.000.000 Kč    1.000.000 Kč

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Druhý ročník soutěže Střípky z Ráje zakončilo vydání publikace

Turnovská knihovna a tiskárna Apromotion z Turnova znovu po roce vydaly publikaci! V sobotu 6. října se uskutečnilo slavnostní vyhlášení druhého ročníku literární soutěže Střípky z Ráje, kterou tyto dvě instituce pořádaly už podruhé. Akce proběhla v rámci Netradiční knihovny 2018. Více podrobností na Našem Pojizeří

Další seminář pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje

Pro kronikáře obcí a měst Libereckého kraje je připraven již 4. odborný seminář, tentokrát na téma Kronikářka - kronikář po volbách roku 2018. Pořádá jej Sdružení obcí Libereckého kraje pod záštitou radní Květy Vinklátové, pověřené řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje, ve spolupráci s PhDr. Jiřím Bartoněm, spisovatelem, lektorem v oboru kronikářství, regionálním historikem - publicistou a kronikářem. Listopadový seminář je určen nejen pro kronikáře, ale i pro další zájemce z obcí a měst Libereckého kraje, zabývající se danou problematikou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle
Divizionáři potvrdili příslušnost do špičky tabulky
Obrazem: Podzimní slavnost v MŠ Josefův Důl
Jablonecké oslavy ve znamení úcty, vlastenectví a pokory
Kraj pomůže organizacím překlenout začátek roku 10 miliony korun

Nejčtenější články

21.10.: Obrazem: Sportovní zábava v Tanvaldě se opravdu vydařila
20.10.: Policisté převzali na jablonecké radnici ocenění
22.10.: Pod vlivem alkoholu řidič ve Velkých Hamrech nezvládl řízení

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT