Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

10.08.2018 08:06:51 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Téměř jedním a půl milionem chce kraj podpořit oblast kultury

Rada Libereckého kraje na úterním jednání rozhodla o poskytnutí účelové dotace ze svého rozpočtu na významnou kulturní akci. Finanční prostředky ve výši 1 400 000 korun pro další dva projekty, o kterých rada jednala, ještě musí schválit zastupitelé.

„Tyto prostředky jsou jako neinvestiční individuální dotace určeny pro konkrétní kulturní projekty," vysvětlila Květa Vinklátová, radní pověřená řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, s tím, že nedojde k navýšení rozpočtu. „Veškeré výdaje jsou kryty ze současných finančních prostředků Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu," dodala radní.

Konkrétně se jedná o tři projekty. První, který rada odsouhlasila, ve výši 150 000 korun podpoří Létofest. Další dva projekty v celkové výši 1 250 000 Kč se týkají akce 140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu a Nákupu židlí pro diváky Malého divadla a židlí pro orchestrální hráče. U nich bude o poskytnutí účelové dotace a schválení smlouvy rozhodovat zastupitelstvo kraje.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci požádalo Liberecký kraj o příspěvek na nákup židlí pro diváky Malého divadla a do orchestřiště v Divadle F. X. Šaldy. Malé divadlo je koncepčně řešeno jako alternativní scéna s možností variability hlediště. Stávající židle jsou více než 15 let staré, poničené a problémem je i jejich špatná stohovatelnost. Pořízení nových židlí by mělo zvýšit komfort diváků a současně ulehčit práci divadelních techniků, kteří přestavují hlediště několikrát týdně.

„V Divadle F. X. Šaldy jsou pro orchestr v současné době využívané běžné polstrované židle, které nesplňují požadavky ergonomie pro hráče. Představení přitom často trvá několik hodin, po které musí orchestrální hráči sedět v jedné poloze. Divadlo by proto chtělo pořídit nové židle konstruované přímo pro orchestrální hráče, které by zlepšily jejich pracovní podmínky," vysvětlila radní Květa Vinklátová.

Z milionové dotace Libereckého kraje by mělo být pořízeno 200 židlí pro diváky Malého divadla a 50 speciálních židlí pro orchestřiště Šaldova divadla. Předpokládaná cena činí cca 750 tisíc Kč za židle pro Malé divadlo a cca 250 tisíc Kč za židle do orchestřiště. Pokud zastupitelé dotaci schválí, k nákupu dojde do konce tohoto roku.

Přehled dotací:

Žadatel     Název projektu    Požadovaná výše dotace     Alokované prostředky v rozpočtu LK
YASHICA s.r.o.    LÉTOFEST    150.000 Kč                      150.000 Kč
Vlastivědný spolek Českolipska   140. výročí založení Nordböhmischer Excursions-Clubu    250.000 Kč    250.000 Kč
Divadlo F.X.Šaldy Liberec Nákup židlí pro diváky    1.000.000 Kč    1.000.000 Kč

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akt v Liberci připomene padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Půl století uplynulo od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V úterý 21. srpna si Liberečané na náměstí Dr. Edvarda Beneše toto výročí připomenou. Program akce s názvem Jednadvacátého přinese promítání autentických záběrů z okupace, koncert písní Karla Kryla či výstavu dobových fotografií, která potrvá do 29. srpna. Partnerem události je Liberecký kraj. Město pod Ještědem bylo jedno z prvních velkých měst republiky, kudy se kolony tanků a obrněných vozů prohnaly směrem k Praze. Vojska za sebou nechala devět mrtvých a pětačtyřicet zraněných.

Jablonečtí strážníci se vypořádali s agresívním zlodějíčkem

S fyzicky i verbálně agresivním zlodějíčkem si poradili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou ve středu odpoledne v prodejně Billa v Jehlářské ulici. Neplatícího zákazníka zajistila ostraha prodejny, zpacifikovat se ho ale podařilo až strážníkům, kteří ho předali Policii ČR k dořešení. Další krimi zprávy z Jablonecka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Konference o znalosti první pomoci se koná na krajském úřadě
Mistři tradiční rukodělné výroby na Kraji
Na jablonecké křižovatce ulic Růžová a Sokolí došlo k nehodě
Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu

Nejčtenější články

15.08.: Vandal přes noc poškodil ve Velkých Hamrech osmnáct aut!
16.08.: Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
15.08.: Festival ZasTenRock posedmé přivítá fanoušky v Zásadě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT