Technické muzeum představuje v nové expozici legendární motocykl

26.07.2020 10:03:04 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Technické muzeum představuje v nové expozici legendární motocykl

Technické muzeum Liberec představuje ve svém pavilonu A novou expozici, která je věnována legendárnímu motocyklu ze severu Čech motocyklu Böhmerland - Čechie. Od roku 1925 je v Krásné Lípě vyráběl Albin Hugo Liebisch. Vzniklo méně něž 800 kusů a nejkurioznější je především typ, který umožňoval jízdu tří až čtyř cestujících v sedě za sebou.

Se začátkem druhé světové války výroba motocyklů na severu Čech končí. V roce 2019 byl vyroben v Turnově prototyp motocyklu Čechie, který na slavného předchůdce v řadě detailů odkazuje.

„Již při vzniku muzea jsme se snažili o propagaci regionálního průmyslu a jeho historie, ale sehnat k zapůjčení právě motocykl Čechie nebylo vůbec jednoduché," sdělil předseda spolku Technické muzeum Liberec Tomáš Kysela. „Teď se to podařilo a motocykl bude k vidění ve zcela nové expozici. Způsob prezentace je novinkou, a ukazuje, jakým směrem by se naše muzeum chtělo do budoucna vydat. Moderní a světlé expozice ve společném designu, tak propojíme bohatou historii se žhavou současností," dodal Kysela.

„Slibujeme si od letošního léta vysokou návštěvnost, protože protikoronová opatření se našeho muzea výrazně dotkla," řekl tiskový mluvčí muzea Petr Kumpfe. „Po začátku roku, který byl návštěvnicky rekordní, nastal hluboký propad, který se snad povede překonat. Návštěvníky lákáme i každoročně novými expozicemi a výstavami. Letos je to právě expozice věnovaná Čechii. Na návštěvníky ale v pavilonu A čeká celá řada dalších novinek," upřesnil Kumpfe.

Technické muzeum Liberec nabízí v prostorách bývalého výstaviště LVT návštěvníkům historické automobily, motocykly, jízdní kola, ale i bohatou expozici městské hromadné dopravy spravovanou spolkem Boveraclub, zcela mimořádnou soukromou sbírku luxusních vozů Království automobilů, nebo expozici věnovanou historii a současnosti průmyslu v regionu. Muzeum se může pochlubit i třemi lokomotivami a zapůjčenou sněžnou rolbou. Technické muzeum Liberec vzniklo před šesti lety v září roku 2014 jako soukromá iniciativa stejnojmenného spolku. Otevřeno má kromě pondělka vždy od 10 do 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Technické muzeum Liberec přidá do svých sbírek tramvaj Tatra T3
Technické muzeum Liberec otevře novou expozici o veřejné dopravě
Technické muzeum Liberec přivítá legendární automobily Rolls Royce
Nad Technickým muzeem v Liberci opět létaly tramvaje

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kvalita z kůže vydrží po generace
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
13.08.: Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn