Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě

13.09.2019 08:07:04 | Autor: Veronika Iblová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě

Na promenádě jablonecké přehrady se v neděli 15. září odehrají poslední tatrhy letošního roku. Oblíbená akce, kterou pravidelně navštěvují tisíce lidí tentokrát představí více jak 100 stánků. Nebude chybět bleší trh, skvělé jídlo a originální móda a design.

Za normálních okolností je tu dětské hřiště a promenáda pro cyklisty a pěší. V polovině září už ruch kolem jablonecké přehrady většinou utichá a sídliště Mšeno se pomalu začíná barvit do podzimních barev. Na jednu zářijovou neděli se sem přesune centrum města. Na jablonecké sídliště Mšeno se totiž již po druhé chystají tatrhy. Festival jídla, hudby, umění a designu, který před třemi lety začal organizovat spolek dobrovolníků, putující z místa na místo, a lákající lidi z blízka i z dálky.

Do Jablonce se sjede více než 100 stánků mladých tvůrců a návrhářů, podzimní tatrhy by ale měly být také ve znamení špičkového jídla ze všech koutů republiky. "Základ tatrhů je vždycky na tom nejlepším z místního jídla a pití, ale pomalu se nám začíná dařit lákat i skvělé kuchaře z větší dálky. Poprvé tu narazíte na food truck Medy Chef, kterého můžete znát z pardubických Automatických mlýnů nebo pražská Mácova kára," popisuje jedna z pořadatelek Kristýna Ptáčková.

Jídlo je jedna věc, ale tatrhy by nebyly kompletní bez design marketu, kde pravidelně najdete desítky opravdu talentovaných řemeslníků a umělců. Tak to bude i v Jablonci, řada z nich se do Jizerských hor podívá poprvé. "Na každých tatrzích se snažíme obměňovat minimálně třetinu prodejců. Kdysi jsme se báli, že nám brzo dojdou nápady, ale daří se nám lákat tvůrce ze všech koutů republiky a pomalu pronikáme i do zahraničí," vysvětluje další z týmu tatržen Aneta Reichmannová.

Kromě jídla a designu bude celý den postaráno o hudební program a v plánu je i několik divadelních vystoupení. Nedílnou součástí akce je také sousedský bleší trh a desítky atrakcí a workshopů pro děti i dospělé.

Tatrhy se odehrají v neděli 15. září na břehu jablonecké přehrady v ulici Mšenská. Začínají v 10:00 a pokračovat budou až do pozdního odpoledne.

Na promenádě
10 - 13 Busking žáků Studia Kokos
13:15 - 14:00 Smyčcové kvarteto
14:15 - 15:15 Goji
15:15 - 15:30 Taneční improvizace TS Magdaléna
15:30 - 17:00 Goji

Ve vnitrobloku
10 - 11 Markéta Nikenday & Grande Rande
11 - 11:20 Divadlo Jednoho Edy
11:30 Parkour
12 - 13 Loop Station
13 - 13:45 Imjoy (divadelní improvizace)
14 - 15 Bubenický workshop
15 - 16 Annie Pity
16 - 17 Juraj Hellebrandt

Další doprovodný program:
Jízdy na koních
Workshopy pro děti i dospělé
Autorské graffity před zraky diváků
Dětský koutek od nového jabloneckého hračkářství Grónská Země
Kadeřnictví pod otevřeným nebem
Hřiště a aktivity pro děti od TJ Sokol

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zásada chystá neděli plnou zážitků. Odehrají se tu první tatrhy
Kraj a Tatrhy chtějí opravit planetu
Ohlédnutí za prvními tatrhy na Mšeně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Začíná advent, policisté budou více v ulicích
Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu
Rokytnické Dolní náměstí oživí tradiční vánoční trhy
Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn