Tanvaldské pálení čarodějnic 2019

29.04.2019 14:27:38 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald

Tanvaldské pálení čarodějnic 2019

Jako každý rok Hasiči Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald a MDC Maják pořádají tradiční pálení čarodějnic na místním hřišti Honvart, a to v úterý 30. dubna.

Tanvaldské pálení čarodějnic nebo-li tzv. Filipojakubská noc odstartuje v 17:30 u MDC Maják lampionovým průvodem, který povede až na místní hřiště. Zapálení hranice, kterou jako již tradičně mnoho let zajišťuje sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald je plánované na 20.30.

Pro děti budou na místě připraveny zábavné soutěže. Novinkou bude i vyhlášení třech nejlepších masek a třech nejhezčích lampionů. Zájemci z řad dětí i dospělých předvedou své výtvory v pochodu kolem hranice v 19 hodinm, kde je bude hodnotit porota a následně budou oceněni ti nejlepší.

Nebude chybět ani ohňostroj a po celou dobu konání akce je zajištěný i hudební doprovod.
Návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení. Nebude chybět tradiční guláš z polní kuchyně, domácí bramboráky, uzenky z udírny, klobásy na grilu, točené pivo, cukrová vata a mnohé další – to vše zajišťují hasiči z Horního Tanvaldu.

Pořadatelé doufají, že velké úsilí s postavením vatry bude odměněno velkým počtem návštěvníků a doufají, že si to místní, ale i přes polní obyvatelé užijí, a oslaví tak společně příchod jara. Stánky s občerstvením na hřišti Honvart budou v provozu již od 16 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čarodějnice je možné pálit, ale musíte dodržovat pravidla

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn