Tanvaldské pálení čarodějnic 2019

29.04.2019 14:27:38 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald

Tanvaldské pálení čarodějnic 2019

Jako každý rok Hasiči Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald a MDC Maják pořádají tradiční pálení čarodějnic na místním hřišti Honvart, a to v úterý 30. dubna.

Tanvaldské pálení čarodějnic nebo-li tzv. Filipojakubská noc odstartuje v 17:30 u MDC Maják lampionovým průvodem, který povede až na místní hřiště. Zapálení hranice, kterou jako již tradičně mnoho let zajišťuje sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald je plánované na 20.30.

Pro děti budou na místě připraveny zábavné soutěže. Novinkou bude i vyhlášení třech nejlepších masek a třech nejhezčích lampionů. Zájemci z řad dětí i dospělých předvedou své výtvory v pochodu kolem hranice v 19 hodinm, kde je bude hodnotit porota a následně budou oceněni ti nejlepší.

Nebude chybět ani ohňostroj a po celou dobu konání akce je zajištěný i hudební doprovod.
Návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení. Nebude chybět tradiční guláš z polní kuchyně, domácí bramboráky, uzenky z udírny, klobásy na grilu, točené pivo, cukrová vata a mnohé další – to vše zajišťují hasiči z Horního Tanvaldu.

Pořadatelé doufají, že velké úsilí s postavením vatry bude odměněno velkým počtem návštěvníků a doufají, že si to místní, ale i přes polní obyvatelé užijí, a oslaví tak společně příchod jara. Stánky s občerstvením na hřišti Honvart budou v provozu již od 16 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čarodějnice je možné pálit, ale musíte dodržovat pravidla

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších

Jak se chovat při zdravotním omezení v silničním provozu bezpečně

Třicítka osob se zdravotním hendikepem se v Centru denních služeb v ulici U Balvanu zúčastnila besedy s preventistou a okrskářem městské policie. Téma besedy se soustředilo především na bezpečnost v dopravě. Městští strážníci se věnovali v krátké přednášce především oblasti dopravy, a to zvláště chodcům, cyklistům a dopravnímu značení. „Součástí byla i ukázka používání donucovacích prostředků, pout, zastavovacího terče a reflexních vest," popsal setkání v centru preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodal: „Seniorům a občanům se zdravotním postiženým se městská policie věnuje soustavně již několik let, aktivně spolupracujeme s kluby a svazem seniorů, Českým červeným křížem nebo Jablonecký klubem onkologických pacientů (JAKOP)."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Z rokytnického náměstí se opět poběží na Dvoračky
Tradiční hudební happening u Jizery opět pořádají v Dolánkách
Za pohádkou na zubačku do Kořenova
Letní kino Harrachov uvádí Ženy v běhu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci obnovili park v ulici Pod Baštou
18.07.: Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
17.07.: Jablonecký primátor navštívil slavnosti v partnerském městě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn