Tanvaldské pálení čarodějnic 2019

29.04.2019 14:27:38 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Společnost | Obce: Tanvald

Tanvaldské pálení čarodějnic 2019

Jako každý rok Hasiči Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald a MDC Maják pořádají tradiční pálení čarodějnic na místním hřišti Honvart, a to v úterý 30. dubna.

Tanvaldské pálení čarodějnic nebo-li tzv. Filipojakubská noc odstartuje v 17:30 u MDC Maják lampionovým průvodem, který povede až na místní hřiště. Zapálení hranice, kterou jako již tradičně mnoho let zajišťuje sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald je plánované na 20.30.

Pro děti budou na místě připraveny zábavné soutěže. Novinkou bude i vyhlášení třech nejlepších masek a třech nejhezčích lampionů. Zájemci z řad dětí i dospělých předvedou své výtvory v pochodu kolem hranice v 19 hodinm, kde je bude hodnotit porota a následně budou oceněni ti nejlepší.

Nebude chybět ani ohňostroj a po celou dobu konání akce je zajištěný i hudební doprovod.
Návštěvníci se mohou těšit na bohaté občerstvení. Nebude chybět tradiční guláš z polní kuchyně, domácí bramboráky, uzenky z udírny, klobásy na grilu, točené pivo, cukrová vata a mnohé další – to vše zajišťují hasiči z Horního Tanvaldu.

Pořadatelé doufají, že velké úsilí s postavením vatry bude odměněno velkým počtem návštěvníků a doufají, že si to místní, ale i přes polní obyvatelé užijí, a oslaví tak společně příchod jara. Stánky s občerstvením na hřišti Honvart budou v provozu již od 16 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čarodějnice je možné pálit, ale musíte dodržovat pravidla

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn