Tajemná cena ve skleněném kvádru našla své majitele

25.06.2020 11:48:36 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Tajemná cena ve skleněném kvádru našla své majitele

Cena pro nadané, kterou nadaným žákům a studentům uděluje město Jablonec nad Nisou, letos vstoupila do svého 5. ročníku. Protože i do ní zasáhla protikoronavirová opatření, přišel čas k jejím změnám. Změnila se podoba vlastní ceny i místo, kde se předávala.

Z divadla se celá událost měla přesunout pod širé nebe a stát se tak zahradní slavnosti, déšť však účastníky zahnal do interiéru krásné historické Löblovy vily, kde ve středu 24. června náměstek primátora pro věci humanitní David Mánek předal tajemné krychle.

Pátý ročník Ceny pro nadané se přestěhoval do krásné Löblovy vily, kde sídlí restaurace Klub Ex. Zachovaly se čtyři kategorie - sportovní, studium a umění i čtvrtá za mimořádný počin, ubyli patroni, radikálně se změnila vlastní cena. Nebroušený krystal nabyl trochu tajemnějších rozměrů a z rozpůleného jablka se přetavil do nitra tmavého skleněného kvádru. „Talent či odvaha nebývá často viditelná na první pohled, a tak i diamant zůstává na první pohled skrytý - teprve natočením skleněného kvádru světlo vykreslí spleť jednotlivých plošek a hran," popsala novou skleněnou Cenu pro nadané Lucie Kocourková z oddělení kultury a sportu.

„Je velmi důležité podpořit talent, byť jen pochvalou, nepřehlédnout, když dítě něco dokáže. A naši úctu si zcela jistě zaslouží, když dítě zachrání lidský život, jak v případě našich tří dětí ze 3. a 4. třídy, nebo nezištně pomáhá svým spolužákům. Domnívám se, že toto ocenění má své místo, váží si ho děti i jejich rodiny," myslí si náměstek David Mánek, který nad Cenou pro nadané drží záštitu.

Stejně jako před pěti lety u jejího zrodu stál i tentokrát u transformace ceny jablonecký rodák, zpěvák Ondřej Ruml. „Jsem rád, že přijal pozvání k účasti na Ceně pro nadané. Naposledy jsme se s ním setkali při loňském vánočním koncertě se sborem Iuventus, gaude! v kostele sv. Anny. Tentokrát bylo publikum výrazně odlišné. Programem s kouzelnou krabičkou z desky Nahubu zpěvák děti i jejich rodiče velmi pobavil," konstatoval Mánek, pod jehož záštitou Cena pro nadané probíhala. „Jsem prostě doma," prohlásil Ondřej Ruml, když se z okna díval na dešťové kapky. Prý nikde jinde neprší tak jako v Jablonci nad Nisou.

Všichni ocenění se podepsali do pamětní knihy a ke skleněné ceně dostali certifikát a nabitou kartu do jabloneckých kin. Každý z trojice zachránců života navíc dostal dva poukazy do HOP arény Liberec, Jakub Cvejn pak paměťovou kartu do telefonu.

Předání cen nadaným žákům a studentům

CENU PRO NADANÉ ZA ROK 2020 PŘEVZALI:

Kategorie sport: Patrik Bílý, Lucie Dobiášová, Martin Florian, Zuzana Hnyková, Aneta Hriníková, Lucie Králová, Štěpán Lietava, Kristína Ščerbová, Julie Štrublová, Ańdrea Víznerová. Vojtěch Werani;

Kategorie studium: Adam Barbora, Tomáš Bezányi, Adam Blažek, Matouš Janda, Barbora, Malíková, Claudia Rocha Pinheiro, Karel Maryško, Anna Mašínová, Martina Peklová;

Kategorie umění: Marie Holá, Michaela Kotková, Lucie Kovářová, Adam Liška, Sabina Pourová;

Cena za mimořádný počin: Jan Nekvinda, Julie Nesměráková (oba žáci 4. třídy), Anna Širgelová (3. třída). Trojice zachránila lidský život - přivolala záchranku muži, který krvácel, a s dispečerkou komunikovali až do příjezdu záchranářů.

Jakub Cvejn (Střední průmyslová škola technická Jablonec n. N.) - sluchově postižený student, který pomáhá stejně postiženému spolužákovi, spolupracuje s asistentkou pedagoga a tlumočí do znakové řeči.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Předají počtvrté jablko pro nadané nebo statečné děti
Lidé se spojili s anděly a pomáhají
Ocenění za mimořádný počin dostala celá třída ZŠ Arbesova
Jablko si z divadla odneslo 35 nadaných jabloneckých žáků a studentů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Frýdlant opět láká návštěvníky
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Jablonec přistoupí ke druhému kolu restrikcí. Chce uspořit 50 milionů

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn