Swingové Vánoce v divadle si užili starší i mladší diváci

20.12.2016 20:37:31 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Swingové Vánoce v divadle si užili starší i mladší diváci

S předstihem si užili Vánoce návštěvníci Městského divadla v Jablonci, tedy přesněji řečeno se jednalo o Vánoce hudební, respektive swingové. A do jabloneckého divadla je přivezli Felix Antonín Slováček se svým RTV Big Bandem, Dasha a Jan Smigmator.

Atmosféra večera se nesla v duchu nestárnoucích evergreenů i filmové hudby. Jak Dasha správně podotkla, Slováčkův big Band zahraje všechno na světě, a tak jsme si krom písní Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Elly Fitzgelard či Barbary Streisand mohli vychutnat i písně Stevieho Wondera či dokonce Michaela Jacksona. A protože se jednalo o koncert vánoční, zazněly v divadle i písně typu Padá sníh, Bílé Vánoce, Tichá noc nebo Rolničky.

„Nebojte se, my tady všichni věříme na Ježíška, když ono ale těch swingovek a bigbandovek o něm moc není, tak snad nám prominete Santu," vysvětloval s úsměvem Jan Smigmator, který večer kromě zpívání také moderoval.

Hudební výkon všech protagonistů byl excelentní, což oceňovalo publikum hlasitým voláním bravo téměř bez přestávky. Během swingování jsme zvyklí na rytmické pohupování zpěváků i hudebníků, ale to, co předvedl Felix Antonín Slováček, by mu mohli leckteří dvacátníci závidět. Krom mistrovské hry na saxofon, pro niž je uznávám nejen u nás, se totiž v Jablonci ukázal jako rozený tanečník.

Swingové Vánoce byly opravdovou lahůdkou, kterou si nenechali ujít ani zástupci starší generace a my se ztotožňujeme s panem Zdeňkem z Jablonce, který nám řekl: „Dneska večer byli v divadle lidé, které jsem neviděl třicet let. Kamarádům sice ubylo vlasů a kamarádkám přibylo vrásek, ale i tak jsme se tu cítili, jako bychom byli zase mladí."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bohuš Matuš: Do zpívání jsem se opět vrhl s vervou
Vrabčáci adventně se sněhovou královnou i Bohušem Matušem
Vrabčáci zazpívali rodičům zesnulých dětí
Recitál Báry Basikové navodil intimní atmosféru
Vrabčáci pomohli Domovu Svaté rodiny
Petr Bende pokřtil v jabloneckém divadle CD, kmotrem byl Samson Lenk
Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Program Městského divadla Jablonec v prosinci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Léto roztančilo jablonecké Eurocentrum podvaadvacáté

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn