Svět vánočních ozdob opět ovládne jablonecké muzeum

15.11.2016 08:08:12 | Autor: msb | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Svět vánočních ozdob opět ovládne jablonecké muzeum

Přáli jste si někdy stát se vánoční ozdobou? Nebo alespoň vidět na vlastní oči, jak tento křehký symbol Vánoc vzniká? Teď si to budete moci dokonce na vlastní kůži vyzkoušet. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo interaktivní výstavu pro malé i velké děti. Skřítek Zdobílek vám ukáže, jak se proměnit v blyštivou vánoční ozdobu.

Budete tvořit, dělat pokusy a taky se trochu hýbat. Projdete si jednotlivá zastavení, kde se aktivně seznámíte s výrobou foukaných vánočních ozdob. A na závěr se jako právě vyrobená ozdoba vyfotíte u stromku nebo v krabici, v níž vyrazíte do světa. Nejlepší fotky muzeum po skončení výstavy odmění. Interaktivní část výstavy Já, ozdoba je zaměřena zejména na rodiny s dětmi a osoby s různými zrakovými vadami. „Dospělým ale není v žádném případě vstup zakázán, naopak doporučen," zdůraznila kurátorka výstavy Tereza Buriánková.

Výstava Já, ozdoba v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie<br />Autor: Archiv Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou A co ještě na výstavě nazvané Já, ozdoba uvidíte? Například stromečky plné skleněných vánočních ozdob od současných výrobců a netradičních kousků stvořených výtvarníky. „Naše muzeum spravuje největší veřejnou sbírku vánočních ozdob na světě. Během posledních pěti let jsme veřejnosti v tematických výstavách představili více než 10 000 vzorů z naší kolekce. Byl čas na změnu, a proto jsme se rozhodli spojit prezentaci ozdob s interaktivní částí spojující hru s poznáním," objasnila kurátorka sbírky Dagmar Havlíčková.

To vše je ale jen nadechnutí před velkou „ránou", kterou muzeum chystá v podobě stálé expozice vánočních ozdob do uvažované přístavby ve tvaru skleněného krystalu. „Koncem října jsme podali našemu zřizovateli, ministerstvu kultury, žádost o financování této pro nás prioritní akce. Předběžný příslib máme, takže pokud se nestane nic neočekávaného, rádi bychom stavební část zahájili v létě příštího roku. Samotnou expozici budeme instalovat zřejmě v zimě 2018," přiblížila smělé plány muzea jeho ředitelka Milada Valečková.

Výstavu Já, ozdoba můžete v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou navštívit od 25. listopadu 2016 do 9. dubna 2017.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v listopadu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Léto roztančilo jablonecké Eurocentrum podvaadvacáté
Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn