Svěcený připlul a roztleskal davy

30.06.2016 20:25:48 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Svěcený připlul a roztleskal davy

Houslový virtuóz na člunu a místo pódia molo jablonecké přehrady, takový obrázek se naskytl zhruba patnácti stovkám návštěvníků koncertu Jaroslava Svěceného, který spolu s Miloslavem Klausem na kytaru a Ladislavem Horákem na akordeon vystoupili ve středu 29. června na tomto netradičním místě.

Nádherné tóny houslí z osmnáctého století spolu s virtuozitou Jaroslava Svěceného a jeho kolegů přinesly na hladinu vodní nádrže tóny skladeb Nicoló Paganiniho, Astora Piazzolly, ale i Svěceného vlastní díla.

Teskné, melancholivé, ale i veselé a radostné zvuky houslí si přítomné diváky doslova podmanily a zdálo se, že v době trvání koncertu snad utichlo i celé město a jak podotkl sám houslista, i ty ptačí trylky se tak nějak přizpůsobily.

Krom dokonalého hudebního zážitku, který jsme od umělce takového jména čekali, nemůžeme opomenout ani jeho vtipné glosování momentálních situací a příjemné a uvolněné moderování celé akce.

Virtuoz několikrát ocenil publikum, a to nejen to, které tleskalo ze břehů, ale i to, jenž bouchalo o lodě přímo z vody. „Já si vás snad přenesu do koncertních síní, zní to famózně," pronesl Svěcený a rytmické dunivé plácání o těla kánoí nebralo konce.

Zapomenout nemůžeme ani na pochvalu vůči organizátorům akce, konkrétně Pavlu Žurovi, řediteli pořádajícího Městského divadla v Jablonci. „Pavel odvedl výbornou práci a jsem moc rád, že mě sem pozval," doplnil Svěcený, který si to asi i díky svému jménu společně s organizátory zřejmě „posvětil i nahoře." Přestože přes den pršelo, krásný letní večer byl bez jediné přeháňky a dokonalé atmosféře na jablonecké přehradě tak nechybělo vůbec nic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdniny přivítají BomBarďák a učitelé, na přehradě zahraje Svěcený
Nedvědi rozvlnili letní scénu
Město tónů přináší kvarteto BRASS, Frantu Nedvěda i filmové melodie
Obrazem: Škola žen na letní scéně Eurocentra
Červnový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ
V Jablonci se podruhé koná festival Město plné tónů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Začíná advent, policisté budou více v ulicích
Jablonecké strážníky ocenili za dlouholetou službu
Rokytnické Dolní náměstí oživí tradiční vánoční trhy
Mimořádný zápis do MŠ Arbesova bude již 10. prosince!

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
05.12.: Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn