Svěcený připlul a roztleskal davy

30.06.2016 20:25:48 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Svěcený připlul a roztleskal davy

Houslový virtuóz na člunu a místo pódia molo jablonecké přehrady, takový obrázek se naskytl zhruba patnácti stovkám návštěvníků koncertu Jaroslava Svěceného, který spolu s Miloslavem Klausem na kytaru a Ladislavem Horákem na akordeon vystoupili ve středu 29. června na tomto netradičním místě.

Nádherné tóny houslí z osmnáctého století spolu s virtuozitou Jaroslava Svěceného a jeho kolegů přinesly na hladinu vodní nádrže tóny skladeb Nicoló Paganiniho, Astora Piazzolly, ale i Svěceného vlastní díla.

Teskné, melancholivé, ale i veselé a radostné zvuky houslí si přítomné diváky doslova podmanily a zdálo se, že v době trvání koncertu snad utichlo i celé město a jak podotkl sám houslista, i ty ptačí trylky se tak nějak přizpůsobily.

Krom dokonalého hudebního zážitku, který jsme od umělce takového jména čekali, nemůžeme opomenout ani jeho vtipné glosování momentálních situací a příjemné a uvolněné moderování celé akce.

Virtuoz několikrát ocenil publikum, a to nejen to, které tleskalo ze břehů, ale i to, jenž bouchalo o lodě přímo z vody. „Já si vás snad přenesu do koncertních síní, zní to famózně," pronesl Svěcený a rytmické dunivé plácání o těla kánoí nebralo konce.

Zapomenout nemůžeme ani na pochvalu vůči organizátorům akce, konkrétně Pavlu Žurovi, řediteli pořádajícího Městského divadla v Jablonci. „Pavel odvedl výbornou práci a jsem moc rád, že mě sem pozval," doplnil Svěcený, který si to asi i díky svému jménu společně s organizátory zřejmě „posvětil i nahoře." Přestože přes den pršelo, krásný letní večer byl bez jediné přeháňky a dokonalé atmosféře na jablonecké přehradě tak nechybělo vůbec nic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdniny přivítají BomBarďák a učitelé, na přehradě zahraje Svěcený
Nedvědi rozvlnili letní scénu
Město tónů přináší kvarteto BRASS, Frantu Nedvěda i filmové melodie
Obrazem: Škola žen na letní scéně Eurocentra
Červnový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Město plné tónů čeká hudební invaze jablonecké ZUŠ
V Jablonci se podruhé koná festival Město plné tónů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn