Svěcení zprostředkovali několika smyslový zážitek

12.06.2018 21:56:24 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Svěcení zprostředkovali několika smyslový zážitek

Čtvrt století existence, během níž rozdala čtvrt miliardy korun, oslavila Nadace Preciosa večerem vskutku noblesním. V Městském divadle v Jablonci totiž v rámci oslav vystoupil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií, rovněž vynikající houslistkou, a klavíristou Václavem Máchou.

Úvod večera však patřil hudebníkovi začínajícímu, a to nevidomému Martinovi Josífkovi z Turnova, Nadaný mladík studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka, od Nadace Preciosa v loňském roce obdržel příspěvek na pořízení kláves a v jabloneckém kulturním stánku předvedl hned dvě klavírní skladby, za což sklidil obrovský potlesk.

A pak už pódium patřilo rodinnému tandemu Jaroslav Svěcený - Julie Svěcená a jejich houslím. S bravurou přednesli skladby Georga Philippa Telemanna, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, či Dmitrije Šostakoviče. Perličkou byla historie tanga slavného argentinského hudebního mága Astora Piazzolly, který klasickou hudbu přenesl i do emotivních latinskoamerických rytmů. Zážitek to byl excelentní, dcera houslového virtuóza potvrzuje pravidlo o jablku, které nepadá daleko od stromu. Na housle hraje od čtyř let, a jak sama říká, již tehdy ji to bavilo. Studuje prestižní Royal Academy of Music v Londýně, postgraduální studium a spolupracuje s London Symphony Orchestra. Nutno dodat, že krom mistrovského umění dostala tato dívka do vínku ještě krásu a její dlouhou lesklou hřívu si pravděpodobně vybavíme, kdykoli si pustíme její CD.

Jak je u Svěceného zvykem, moderuje si své koncerty sám a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Nenásilný a pohotový humor jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších houslistů naší země vnesl do sálu i smích a tak si troufnu říct, že Koncert otce a dcery Svěcených, za doprovodu skvělého klavíristy Václava Máchy, byl koncertem, který zaměstnal téměř všechny lidské smysly najednou. Emotivní vystoupení, prvotřídní mistrovství, láska k hudbě a vzájemná souhra, to jsou atributy, které dělají hudební zážitek jedinečným. A přesně takoví Svěcení byli. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v červnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT