Svěcení zprostředkovali několika smyslový zážitek

12.06.2018 21:56:24 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Svěcení zprostředkovali několika smyslový zážitek

Čtvrt století existence, během níž rozdala čtvrt miliardy korun, oslavila Nadace Preciosa večerem vskutku noblesním. V Městském divadle v Jablonci totiž v rámci oslav vystoupil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií, rovněž vynikající houslistkou, a klavíristou Václavem Máchou.

Úvod večera však patřil hudebníkovi začínajícímu, a to nevidomému Martinovi Josífkovi z Turnova, Nadaný mladík studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka, od Nadace Preciosa v loňském roce obdržel příspěvek na pořízení kláves a v jabloneckém kulturním stánku předvedl hned dvě klavírní skladby, za což sklidil obrovský potlesk.

A pak už pódium patřilo rodinnému tandemu Jaroslav Svěcený - Julie Svěcená a jejich houslím. S bravurou přednesli skladby Georga Philippa Telemanna, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, či Dmitrije Šostakoviče. Perličkou byla historie tanga slavného argentinského hudebního mága Astora Piazzolly, který klasickou hudbu přenesl i do emotivních latinskoamerických rytmů. Zážitek to byl excelentní, dcera houslového virtuóza potvrzuje pravidlo o jablku, které nepadá daleko od stromu. Na housle hraje od čtyř let, a jak sama říká, již tehdy ji to bavilo. Studuje prestižní Royal Academy of Music v Londýně, postgraduální studium a spolupracuje s London Symphony Orchestra. Nutno dodat, že krom mistrovského umění dostala tato dívka do vínku ještě krásu a její dlouhou lesklou hřívu si pravděpodobně vybavíme, kdykoli si pustíme její CD.

Jak je u Svěceného zvykem, moderuje si své koncerty sám a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Nenásilný a pohotový humor jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších houslistů naší země vnesl do sálu i smích a tak si troufnu říct, že Koncert otce a dcery Svěcených, za doprovodu skvělého klavíristy Václava Máchy, byl koncertem, který zaměstnal téměř všechny lidské smysly najednou. Emotivní vystoupení, prvotřídní mistrovství, láska k hudbě a vzájemná souhra, to jsou atributy, které dělají hudební zážitek jedinečným. A přesně takoví Svěcení byli. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v červnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT