Svěcení zprostředkovali několika smyslový zážitek

12.06.2018 21:56:24 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Svěcení zprostředkovali několika smyslový zážitek

Čtvrt století existence, během níž rozdala čtvrt miliardy korun, oslavila Nadace Preciosa večerem vskutku noblesním. V Městském divadle v Jablonci totiž v rámci oslav vystoupil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií, rovněž vynikající houslistkou, a klavíristou Václavem Máchou.

Úvod večera však patřil hudebníkovi začínajícímu, a to nevidomému Martinovi Josífkovi z Turnova, Nadaný mladík studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka, od Nadace Preciosa v loňském roce obdržel příspěvek na pořízení kláves a v jabloneckém kulturním stánku předvedl hned dvě klavírní skladby, za což sklidil obrovský potlesk.

A pak už pódium patřilo rodinnému tandemu Jaroslav Svěcený - Julie Svěcená a jejich houslím. S bravurou přednesli skladby Georga Philippa Telemanna, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, či Dmitrije Šostakoviče. Perličkou byla historie tanga slavného argentinského hudebního mága Astora Piazzolly, který klasickou hudbu přenesl i do emotivních latinskoamerických rytmů. Zážitek to byl excelentní, dcera houslového virtuóza potvrzuje pravidlo o jablku, které nepadá daleko od stromu. Na housle hraje od čtyř let, a jak sama říká, již tehdy ji to bavilo. Studuje prestižní Royal Academy of Music v Londýně, postgraduální studium a spolupracuje s London Symphony Orchestra. Nutno dodat, že krom mistrovského umění dostala tato dívka do vínku ještě krásu a její dlouhou lesklou hřívu si pravděpodobně vybavíme, kdykoli si pustíme její CD.

Jak je u Svěceného zvykem, moderuje si své koncerty sám a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Nenásilný a pohotový humor jednoho z nejznámějších a nejúspěšnějších houslistů naší země vnesl do sálu i smích a tak si troufnu říct, že Koncert otce a dcery Svěcených, za doprovodu skvělého klavíristy Václava Máchy, byl koncertem, který zaměstnal téměř všechny lidské smysly najednou. Emotivní vystoupení, prvotřídní mistrovství, láska k hudbě a vzájemná souhra, to jsou atributy, které dělají hudební zážitek jedinečným. A přesně takoví Svěcení byli. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v červnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT