SVČ Tanvald děkuje lidem nejen v první linii prostřednictvím animáčku

02.12.2020 16:57:43 | Autor: Helena Beranová | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

SVČ Tanvald děkuje lidem nejen v první linii prostřednictvím animáčku

Originálním způsobem se rozhodly poděkovat všem, kteří v době koronavirové krize v rámci svých profesí pracují v náročných podmínkách, zaměstnankyně Střediska volného času Tanvald. Za pomoci dětí totiž vytvořily krátký animovaný film s názvem Děkujeme!

Činnost kroužků, které střediska volného času provozují, je v důsledku vládních opatření od poloviny října pozastavena. Pracovnice SVČ Tanvald proto přemýšlely, jak co nejsmysluplněji využít čas a zároveň zůstat alespoň na dálku v kontaktu s dětmi. Chtěly také vyjádřit vděk a uznání všem, kteří už měsíce dávají všanc své zdraví a energii, přicházejí o soukromý život. Bez kterých bychom boj s koronavirem jen těžko zvládli. A tak se zrodil nápad. „Vlastně to začalo animovaným filmem o Beethovenově Ódě na radost. Ten natočila kolegyně Markéta Koldovská s dětmi z výtvarných kroužků u příležitosti soutěže, kterou naše SVČ vyhlašovalo v rámci Tanvaldského hudebního jara," objasnila Helena Beranová, ředitelka SVČ Tanvald. „Video se nám moc líbilo. Řekly jsme si, že by nebylo špatné podobným způsobem natočit poděkování lidem v první linii. A nejen jim, vlastně nám všem," doplnila.

A tak se na animáčku začalo pracovat. Zaměstnankyně SVČ „zabalily" celou akci do pro děti lákavého obalu „tajné mise" a vyvěsily na web a sociální sítě výzvu, v rámci které je požádaly o obrázky lékařů, sestřiček, prodavaček, učitelů a dalších profesí. Den na to se už ve schránce SVČ objevily první obrázky. „Nejvíc mě bavilo kreslit hasiče a záchranku s vrtulníkem. Bylo to docela dobrý odreagování od školy," prozradil jeden z autorů Péťa Hlubuček. Za pouhý týden se dětem podařilo nakreslit všechny potřebné postavy včetně kulis nemocnice a školy. „Z obrázků pak bylo potřeba vystříhat postavy a rekvizity, aby se daly rozpohybovat," vysvětlila postup práce Markéta Koldovská, která se postarala o nafocení záběrů a vytvoření celého filmu v počítačovém programu.


Mezitím zaměstnankyně SVČ popustily uzdu fantazii a vymyslely děkovný veršovaný text, který obrázky doprovodil. „Nejprve jsme ho chtěly zakomponovat do záběrů psanou formou, například pomocí bublin, pak jsme se ale shodly na tom, že by bylo fajn, kdyby ho namluvily samy děti," řekla Alena Bartovská ze SVČ, další z tvůrců minutu a půl dlouhého animáčku. Jak se ukázalo, rozhodnutí bylo správné. Dětské hlásky vdechly videu život a vyznění animáčku jen podtrhly.

Nyní už zbývá jen pustit Děkujeme! do světa. „Chceme, aby se dostal k co největšímu počtu těch, kterým je určen. Proto jsme se rozhodly kromě zveřejnění na našem webu a profilech na sociálních sítích požádat o spolupráci i město Tanvald a média," uvedla ředitelka SVČ s tím, že s celým svým týmem doufá, že animáček svou „tajnou misi" splní a potěší.

Informace k činnosti SVČ Tanvald v době pozastavení kroužků

Kromě animáčku Děkujeme!, přípravy akcí pro děti i dospělé (které se budou moci uskutečnit po znovuobnovení činnosti), úpravám interiéru (nový nábytek a koberec v Klubu volného času) a školení se pracovnice SVČ Tanvald věnují i výrobě vánočních dárků pro pracovníky složek IZS a domova důchodců. S dětmi se snaží být v kontaktu alespoň prostřednictvím webu a sociálních sítí, na které vyvěšují náměty na tvořivé a zábavné aktivity a venkovní činnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozvánka na talentové zkoušky do tanvaldské sportovky
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu
Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
17.04.: Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn