SVČ Tanvald děkuje lidem nejen v první linii prostřednictvím animáčku

02.12.2020 16:57:43 | Autor: Helena Beranová | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

SVČ Tanvald děkuje lidem nejen v první linii prostřednictvím animáčku

Originálním způsobem se rozhodly poděkovat všem, kteří v době koronavirové krize v rámci svých profesí pracují v náročných podmínkách, zaměstnankyně Střediska volného času Tanvald. Za pomoci dětí totiž vytvořily krátký animovaný film s názvem Děkujeme!

Činnost kroužků, které střediska volného času provozují, je v důsledku vládních opatření od poloviny října pozastavena. Pracovnice SVČ Tanvald proto přemýšlely, jak co nejsmysluplněji využít čas a zároveň zůstat alespoň na dálku v kontaktu s dětmi. Chtěly také vyjádřit vděk a uznání všem, kteří už měsíce dávají všanc své zdraví a energii, přicházejí o soukromý život. Bez kterých bychom boj s koronavirem jen těžko zvládli. A tak se zrodil nápad. „Vlastně to začalo animovaným filmem o Beethovenově Ódě na radost. Ten natočila kolegyně Markéta Koldovská s dětmi z výtvarných kroužků u příležitosti soutěže, kterou naše SVČ vyhlašovalo v rámci Tanvaldského hudebního jara," objasnila Helena Beranová, ředitelka SVČ Tanvald. „Video se nám moc líbilo. Řekly jsme si, že by nebylo špatné podobným způsobem natočit poděkování lidem v první linii. A nejen jim, vlastně nám všem," doplnila.

A tak se na animáčku začalo pracovat. Zaměstnankyně SVČ „zabalily" celou akci do pro děti lákavého obalu „tajné mise" a vyvěsily na web a sociální sítě výzvu, v rámci které je požádaly o obrázky lékařů, sestřiček, prodavaček, učitelů a dalších profesí. Den na to se už ve schránce SVČ objevily první obrázky. „Nejvíc mě bavilo kreslit hasiče a záchranku s vrtulníkem. Bylo to docela dobrý odreagování od školy," prozradil jeden z autorů Péťa Hlubuček. Za pouhý týden se dětem podařilo nakreslit všechny potřebné postavy včetně kulis nemocnice a školy. „Z obrázků pak bylo potřeba vystříhat postavy a rekvizity, aby se daly rozpohybovat," vysvětlila postup práce Markéta Koldovská, která se postarala o nafocení záběrů a vytvoření celého filmu v počítačovém programu.


Mezitím zaměstnankyně SVČ popustily uzdu fantazii a vymyslely děkovný veršovaný text, který obrázky doprovodil. „Nejprve jsme ho chtěly zakomponovat do záběrů psanou formou, například pomocí bublin, pak jsme se ale shodly na tom, že by bylo fajn, kdyby ho namluvily samy děti," řekla Alena Bartovská ze SVČ, další z tvůrců minutu a půl dlouhého animáčku. Jak se ukázalo, rozhodnutí bylo správné. Dětské hlásky vdechly videu život a vyznění animáčku jen podtrhly.

Nyní už zbývá jen pustit Děkujeme! do světa. „Chceme, aby se dostal k co největšímu počtu těch, kterým je určen. Proto jsme se rozhodly kromě zveřejnění na našem webu a profilech na sociálních sítích požádat o spolupráci i město Tanvald a média," uvedla ředitelka SVČ s tím, že s celým svým týmem doufá, že animáček svou „tajnou misi" splní a potěší.

Informace k činnosti SVČ Tanvald v době pozastavení kroužků

Kromě animáčku Děkujeme!, přípravy akcí pro děti i dospělé (které se budou moci uskutečnit po znovuobnovení činnosti), úpravám interiéru (nový nábytek a koberec v Klubu volného času) a školení se pracovnice SVČ Tanvald věnují i výrobě vánočních dárků pro pracovníky složek IZS a domova důchodců. S dětmi se snaží být v kontaktu alespoň prostřednictvím webu a sociálních sítí, na které vyvěšují náměty na tvořivé a zábavné aktivity a venkovní činnosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí památku Spusty a Messnera

Jako každý rok i v sobotu 16. ledna si členové české a polské horské služby a její příznivci připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři na úbočí položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Pro Horskou službu je to akce, kdy si členové připomenou, že zachraňují lidské životy, ale zároveň při této práci mohu ztratit kolegy a kamarády. Více informací

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru
Youth Cup v Harrachově přinesl vítězství i mladým českým sdruženářům
Meteorologové varují v noci z neděle na pondělí před větším mrazem
Řopíky v lesích pod Štěpánkou připomínají pohnuté září roku 1938
Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020

Nejčtenější články

16.01.: Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
15.01.: Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn