Svatoanenské dřevěné sochy z Harrachova už získaly své majitele

29.07.2014 17:03:04 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Svatoanenské dřevěné sochy z Harrachova už získaly své majitele

Ve dnech 23. až 26. července 2014 proběhl v areálu pensionu Bílá voda I. ročník Svatoanenského dřevosochání, který byl zakončen v sobotu 26. července dražbou dřevosochařských děl vytvořených na téma Pohádka česká a Strom.

Zároveň zde probíhal doprovodný program v podobě biketrialové show Honzy Sladkého, vystoupení vrchlabské kapely Vacancy, soutěže či ukázek troubení na lesní rohy, čehož se ujali studenti trutnovské lesnické školy.

Pětice dřevosochařů, která přijela do Harrachova ze všech koutů republiky, vytvořila z kusu dřeva - borovice vejmutovky, parádní kousky v podobě pána hor Krakonoše, vodníka, vlka z pohádky o Karkulce, draka i s princem Bajajou nebo stromového barového stolečku. O nejlepší soše rozhodovala nejen odborná komise, ale i samotní návštěvníci, kteří obdrželi očíslovaný pivní tácek s pěti modřínovými šiškami. Vyhrála socha s nejvyšším počtem šišek, což byl v tomto případě vlk z Karkulky, a navíc majitel tácku měl šanci vyhrát jednu z hodnotných cen.

I. ročník Svatoanenského dřevosochání v Harrachově<br />Autor: Město Harracghov, Lenka Stehlíková „Dražba soch byla započata naší paní starostkou a panem místostarostou, kteří na úvod přítomným předvedli bezchybnou souhru při řezání březového špalku dřevařskou pilou, a za toto divácky atraktivní zahájení byla paní starostka odměněna ručně vyřezávaným erbem města Harrachova," pozradila Lenka Stehlíková, referentka cestovního ruchu a propagace města Harrachov. 

Moderování dražby se originálním způsobem ujal biketrialista Honza Sladký, který si odbyl premiéru v této roli a podařilo se mu „prodat" nejen všechny sochy, ale navíc návštěvníky svým osobitým a stylovým podáním příjemně pobavil. Pokud jste neměli možnost sochy vidět na akci, tak například vlka z Karkulky můžete omrknout na Pensionu Renata v Ryžovišti a drak s princem Bajajou budou střežit areál všeho dění - pension Bílou vodu.

„Věřím, že kdo se akce zúčastnil, nelitoval, a dobře se bavil od začátku až do konce. A moc bych si přála, aby bylo Svatoanenské dřevosochání událostí, která bude mít v kalendáři harrachovských letních akcí svou pevnou pozici. Pro mě osobně byla radost spolupracovat se všemi, kteří se na akci jakkoli podíleli, vznikla skvělá parta, která je vždy základem pro úspěšnou realizaci. Poděkování patří především Ing. Jiřímu Vorlíčkovi, šikovným dřevosochařům - Mirkovi Grossovi, Láďovi Sedláčkovi, Radkovi Pluháčkovi, Hubertu Bartákovi a Standovi Cibulkovi. Partnerům akce: Husqvarna, Pivovar Bernard, Medovník, Vojenské statky a lesy ČR. Dankovi Hlouškovi, Čermákovým a Hladíkovým z pensionu Bílá voda, kteří se po celou dobu vzorně o naše dřevosochaře starali a v sobotu napojili a nasytili všechny příchozí, rádiu RCL jako mediálnímu partnerovi akce, Karlovi Hanušovi za ochotný převoz vytvořených soch, naší partě z městské údržby a samozřejmě nesmím zapomenout ani na vždy výborně naladěné členy kapely Vacancy a biketrialistu Honzu Sladkého," dodala Lenka Stehlíková.

Podrobná pozvánka na Svatoanenské dřevosochání

VIDEO: Dřevosochání ve Mříčné se vydařilo

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů na Jablonecku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn