Studenti z Německa se opět podívali do Jablonce

01.05.2018 10:51:09 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Studenti z Německa se opět podívali do Jablonce

Ve druhé polovině dubna se uskutečnila tradiční jarní návštěva studentů a pedagogů z Jacob Brücker Gymnasium v Kaufbeuren, partnerské školy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy.

„Do Jablonce přijelo 9 studentů a 2 učitelé. V Jablonci zůstali týden, studenti byli, podle zaběhnutého zvyku, ubytovaní v rodinách jabloneckých gymnazistů," řekla Kateřina Hujerová z kanceláře primátora, která má na starosti vztahy s partnerskými městy. Přátelská studentská návštěva měla i letos tradiční průběh. Na programu byla prohlídka Jablonce, Liberce, výlety do okolí i jednodenní návštěva Prahy. V pondělí 23. dubna studenty přivítal v obřadní síni radnice primátor Petr Beitl.

Obě školy, Gymnázium Dr. Antona Randy i Jacob Brücker Gymnazium z Kaufbeuren, stály u zrodu partnerství obou měst a letos slaví 25. výročí vzájemné spolupráce. Při této příležitosti se v dubnu v Kaufbeuren konalo také setkání gymnazijních pedagogů. Jablonečtí přivezli do Německa jako symbol spolupráce a propojení obou měst jablůňku, kterou se svými kolegy zasadili.

Partnerství s bavorským městem Kaufbeuren, které bylo oficiálně uzavřeno v roce 2009, patří k nejaktivnějším ze spřátelených měst. Kromě studentů gymnázií běží spolupráce také na úrovni sportovních klubů, kulturních subjektů i jednotlivých občanů. Nejdůležitější mezi Jabloncem a Kaufbeuren jsou ale rodinné vazby, které stále ještě přetrvávají od doby, kdy po 2. světové válce bylo do jedné z kaufbeurenských čtvrtí vystěhováno na 20 tisíc jabloneckých Němců. Čtvrť se jmenuje příhodně Neugablonz (Nový Jablonec).

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT