Střípky z městské policie: Žena s pivem v tramvaji a host bez peněz

23.10.2017 19:08:15 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Střípky z městské policie: Žena s pivem v tramvaji a host bez peněz

Strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou řešili v posledních dnech případy pití piva ženy v tramvaji, domnělého řádění hráčů mobilní hry, řízení muže bez řidičského oprávnění, hosta, který chtěl odejít bez placení i vandalů, kteří se zaměřili na dopravní značky.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Do tramvaje se s pivem nesmí

Na ženu s otevřenou lahví piva v tramvaji platili až městští strážníci. S řidičem, který ji upozornil, že v souladu s předpisy nemůže pokračovat v jízdě, dokud bude mít u sebe otevřenou lahev, se dohadovala a nechtěla vystoupit. Řidič tedy zavolal hlídku městské policie. Strážníkům žena řekla, že si neuvědomila, že v tramvaji nesmí požívat alkoholické nápoje a když ji řidič na toto upozornil, cítila se být dotčena, a proto mu musela "vynadat". Následně se uklidnila, uznala svou chybu a se svým doprovodem počkala na další spoj.

Z krádeže se vyklubali hráči mobilní hry

V pondělí v noci volal na tísňovou linku městské policie muž s obavou, že se skupinka občanů pokouší odcizit střešní krytinu z kapličky na Dobré Vodě Na místo byly neprodleně vyslány dvě hlídky, které zjistily, že se zde nacházejí tři muži, kteří zde hrají virtuální hru INGRES na svých mobilních telefonech. O ničení tedy šlo, ale pouze virtuální. Volajícího asi zmátly hlasy hráčů ponořených do hry.

Na co mít řidičák?

V úterý po půlnoci zastavila v ulici Komenského hlídka městské policie zelenou škodovku. Ukázalo se, že muž, který ji řídí, má pozastavené řidičské oprávnění. Auto patřilo matce, která seděla vedle něj a přiznala, že ví, že syn jezdí bez řidičáku a auto mu půjčuje. Oba se tak dopustili přestupku, který bude řešit odd. přestupků jabloneckého magistrátu.

Zmatená žena

V úterý odpoledne asistentka prevence kriminality našla na autobusovém nádraží zmatenou starší paní, která u sebe neměla doklady a nevěděla kde je. S pomocí strážníka a Policie ČR zjistili totožnost staré paní a spojili se s její dcerou, která si zmatenou maminku převzala.

Vykutálený host

Pokutu dostal host jednoho z jabloneckých barů, který nechtěl platit útratu. Upozornili na to ostatní hosté. Údajně den předem nezaplatil za pizzu v jiné provozovně. K tomu, že skutečně nechce zaplatit se strážníkům, sám přiznal. Potvrdil, že si chtěl dát pivo tak za 200 korun a odejít bez placení. Zatím si dal dvě piva za 58 korun a neměl na zaplacení. Kontrolou v policejních systémech bylo zjištěno, že se žádného podobného přestupku předtím nedopustil a není ani v hledáčku Policie ČR. V příkazním řízení mu strážníci udělili pokutu.

Dopravní vandalové

Dva vandaly, kteří v Mozartově ulici ničili a vyvraceli dopravní značky, zadržela na základě telefonického oznámení městské policie ve středu v noci a předala je Policii ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Střípky z městské policie: Nákupní košíky na stavbě a židle v přehradě
Střípky městské policie: O prodlouženém víkendu víc vloupání i rvaček
Střípky z městské policie: Zloděj, poškozené auto a měření rychlosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pes zavinil úraz cyklisty v Rokytnici, jeho majitelce nyní hrozí vězení

Do velkých potíží přivedla fenka křížence svou paničku poté, co na silnici v Rokytnici nad Jizerou polekala 47letého cyklistu. Policisté oznámenou nehodu prošetřovali a dospěli k závěru, že za zranění cyklisty je plně zodpovědná majitelka psa. Ta si v minulém týdnu převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za který ji soud může poslat do vězení až na dva roky. Více podrobností

Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

Rada kraje schválila předložení projektové žádosti projektu Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů). Projekt bude předložen do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jedná se o šestou žádost Libereckého kraje týkající se rozvoje sítí regionální silniční infrastruktury navazující na síť TEN-T. Celkové náklady projektu činí 176,9 milionu korun. Stavba by mohla začít ve druhé polovině roku 2018. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muž a žena byli arogantní v restauraci, hrozí jim pokuta 20 tisíc
Samurajská katana byla zakončena v Jablonci
Klienti chráněných dílen se opět blýskli na krajských vánočních trzích
Dětem se líbil na jablonecké radnici primátorský řetěz
Závěrečná zkouška ohněm fotbalistů FK

Nejčtenější články

21.11.: Pád do bahna v Lučanech se stal pro koně osudným
21.11.: Srážka dvou nákladních automobilů komplikuje provoz na R35
22.11.: K dopravním nehodám došlo po ránu u Jablonce i v České Lípě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT