Střípky z Městské policie Jablonec o prvním srpnovém víkendu

03.08.2015 20:46:37 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Střípky z Městské policie Jablonec o prvním srpnovém víkendu

Nové případy řešili o víkendu jablonečtí strážníci. Byly mezi nimi případ vandalismu na cizím autě, psa, který pokousal člověka a sám pak spadl do prohlubně nebo muže, který obalamutil ženu a utekl s jejím telefonem a penězi.

Muž poškodil vozidlo

V sobotu dvě hodiny po půlnoci přijal dispečink městské policie oznámení muže, že v ulici U Rybníka byl svědkem toho, kdy zřejmě alkoholem intoxikovaný muž ve věku cca 25 let poškodil zaparkované vozidlo značky Peugeot 107 šedé barvy. Na místo byli vysláni strážníci městské policie, kteří zadrželi v prostoru křižovatky ulic U Rybníka a Smetanova muže odpovídajícímu popisu. Tento muž měl poraněnou pravou ruku, neměl u sebe žádný doklad totožnosti a sdělil hlídce své jméno a datum narození. Strážníci se spojili s oznamovatelem, který zadrženého muže označil jako toho, jenž vozidlo poškodil. Přes operační středisko městské byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Pes pokousal muže a potom spadl do lomu

V sobotu 1. srpna po poledni oznámila žena na městskou policii, že na konci Sportovní ulice v lese je přírodní prohlubeň, v níž uvízl pes a nemůže se dostat ven. Na místo byly vyslány dvě hlídky, aby zjistily stav věci. Deset minut nato se na městskou policii obrátil muž s tím, že se nachází za biatlonovou střelnicí v ulici Sportovní a byl zde pokousán psem, který následně utekl a spadl do nějaké díry. Oznamovateli bylo sděleno, ať kontaktuje strážníky městské policie, kteří se tou dobou již v dané lokalitě pohybovali.

Muž strážníkům ukázal psa, jenž ho pokousal. Vzhledem k tomu, že pes spadl do prohlubně bývalého lomu hluboké přibližně 10 metrů, nebylo v možnostech strážníků psa odchytit. Proto byli na pomoc povoláni hasiči, kteří za spolupráce hlídek městské policie po hodině a půl psa z prohlubně za pomoci horolezecké techniky vyprostili. Strážníci poučili poškozeného, jak má ve věci ohledně pokousání psem postupovat, a odchyceného psa převezli k veterináři, který si ho převzal.

Muž zneužil důvěru ženy

V sobotu v odpoledních hodinách přijal dispečink městské policie telefonické oznámení ženy, že prý u jejího bytu v Liberecké ulici zazvonil muž, kterému se měly údajně zabouchnout dveře od bytu a on se nemůže dostat domů, kde má telefon i peníze. Žena mu obojí půjčila, aby si mohl zavolat zámečníka a zaplatit za otevření bytu. Paní rovněž uvedla, že celá věc se stala před hodinou a uvedený muž se na místě již nenachází a je možné, že naletěla podvodníkovi. I přesto, že žena muže popsala a tento popis byl okamžitě předán hlídkám městské policie, a byla informována i Policie ČR, nepodařilo se strážníkům podezřelého muže nalézt.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí asistenti prevence kriminality mají oči otevřené
Jablonečtí strážníci zasahovali o víkendu u případů podnapilých občanů
Červencové střípky z Městské policie Jablonec

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn