Střípky z Městské policie Jablonec o prvním srpnovém víkendu

03.08.2015 20:46:37 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Střípky z Městské policie Jablonec o prvním srpnovém víkendu

Nové případy řešili o víkendu jablonečtí strážníci. Byly mezi nimi případ vandalismu na cizím autě, psa, který pokousal člověka a sám pak spadl do prohlubně nebo muže, který obalamutil ženu a utekl s jejím telefonem a penězi.

Muž poškodil vozidlo

V sobotu dvě hodiny po půlnoci přijal dispečink městské policie oznámení muže, že v ulici U Rybníka byl svědkem toho, kdy zřejmě alkoholem intoxikovaný muž ve věku cca 25 let poškodil zaparkované vozidlo značky Peugeot 107 šedé barvy. Na místo byli vysláni strážníci městské policie, kteří zadrželi v prostoru křižovatky ulic U Rybníka a Smetanova muže odpovídajícímu popisu. Tento muž měl poraněnou pravou ruku, neměl u sebe žádný doklad totožnosti a sdělil hlídce své jméno a datum narození. Strážníci se spojili s oznamovatelem, který zadrženého muže označil jako toho, jenž vozidlo poškodil. Přes operační středisko městské byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Pes pokousal muže a potom spadl do lomu

V sobotu 1. srpna po poledni oznámila žena na městskou policii, že na konci Sportovní ulice v lese je přírodní prohlubeň, v níž uvízl pes a nemůže se dostat ven. Na místo byly vyslány dvě hlídky, aby zjistily stav věci. Deset minut nato se na městskou policii obrátil muž s tím, že se nachází za biatlonovou střelnicí v ulici Sportovní a byl zde pokousán psem, který následně utekl a spadl do nějaké díry. Oznamovateli bylo sděleno, ať kontaktuje strážníky městské policie, kteří se tou dobou již v dané lokalitě pohybovali.

Muž strážníkům ukázal psa, jenž ho pokousal. Vzhledem k tomu, že pes spadl do prohlubně bývalého lomu hluboké přibližně 10 metrů, nebylo v možnostech strážníků psa odchytit. Proto byli na pomoc povoláni hasiči, kteří za spolupráce hlídek městské policie po hodině a půl psa z prohlubně za pomoci horolezecké techniky vyprostili. Strážníci poučili poškozeného, jak má ve věci ohledně pokousání psem postupovat, a odchyceného psa převezli k veterináři, který si ho převzal.

Muž zneužil důvěru ženy

V sobotu v odpoledních hodinách přijal dispečink městské policie telefonické oznámení ženy, že prý u jejího bytu v Liberecké ulici zazvonil muž, kterému se měly údajně zabouchnout dveře od bytu a on se nemůže dostat domů, kde má telefon i peníze. Žena mu obojí půjčila, aby si mohl zavolat zámečníka a zaplatit za otevření bytu. Paní rovněž uvedla, že celá věc se stala před hodinou a uvedený muž se na místě již nenachází a je možné, že naletěla podvodníkovi. I přesto, že žena muže popsala a tento popis byl okamžitě předán hlídkám městské policie, a byla informována i Policie ČR, nepodařilo se strážníkům podezřelého muže nalézt.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí asistenti prevence kriminality mají oči otevřené
Jablonečtí strážníci zasahovali o víkendu u případů podnapilých občanů
Červencové střípky z Městské policie Jablonec

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn