Stříbro pro kynologa Pavla Málka v závodě Search and Rescue 2017

18.08.2017 08:10:50 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Stříbro pro kynologa Pavla Málka v závodě Search and Rescue 2017

Ve dnech 11. a 12. srpna se kynologové HZS Libereckého kraje nstržm. Pavel Málek a mjr. Pavel Viták zúčastnili druhého ročníku záchranářského závodu Search and Rescue 2017, který pořádala Česká hasičská jednota a Hasičský sbor Příbram.

Závodu se účastnilo devět dvoučlenných týmů složených ze dvou psovodů a dvou psů. Nstržm. Pavel Málek s Veronikou Kosinovou z SDH Horní Bříza vybojovali se svými čtyřnohými parťáky druhé místo. Mjr. Pavel Viták se účastnil takové akce poprvé a nastoupil v týmu s Janou Martínkovou ze ZBK LK, po celkovém součtu bodů skončili na 6. místě.

Závod byl určen pro zkušené kynologické týmy, které čekalo sedm reálných nasazení. Nikdo z účastníků závodu však dopředu neznal čas, místo, ani druh nasazení týmu. Informace o výjezdu byly předávány formou SMS a místo určeno pomocí UTM souřadnic. „Po obdržení informace o výjezdu se musel tým dostavit do 30 minut na místo nasazení, a to pěšky, na korbě nákladního auta, dodávkou nebo na vozíku za čtyřkolkou," popsal detaily kynolog Pavel Málek.

Jak pokračoval, v průběhu závodu zasahovali třikrát při plošném pátrání po osobách, při simulované povodni překonali vodní tok pomocí improvizované lanovky, zasahovali u simulovaného výbuchu kotelny, kam museli slanit. Dále vyhledávali osoby v bývalém pivovaru určenému k demolici, zachraňovali podnapilou dívku v pramici na vodní hladině, zasahovali u dopraní nehody s vážným zraněním cyklistky s dohledáním řidiče traktoru. „Během celého závodu jsme postupovali jako u skutečného zásahu včetně komunikace s velitelem zásahu, dispečinkem ZZS," doplnil Málek.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičští kynologové absolvovali výcvik ve sněhu na hřebenech Krkonoš
Psovodem roku 2016 je jablonecký Zdeněk Matouš

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn