Stříbro pro kynologa Pavla Málka v závodě Search and Rescue 2017

18.08.2017 08:10:50 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Stříbro pro kynologa Pavla Málka v závodě Search and Rescue 2017

Ve dnech 11. a 12. srpna se kynologové HZS Libereckého kraje nstržm. Pavel Málek a mjr. Pavel Viták zúčastnili druhého ročníku záchranářského závodu Search and Rescue 2017, který pořádala Česká hasičská jednota a Hasičský sbor Příbram.

Závodu se účastnilo devět dvoučlenných týmů složených ze dvou psovodů a dvou psů. Nstržm. Pavel Málek s Veronikou Kosinovou z SDH Horní Bříza vybojovali se svými čtyřnohými parťáky druhé místo. Mjr. Pavel Viták se účastnil takové akce poprvé a nastoupil v týmu s Janou Martínkovou ze ZBK LK, po celkovém součtu bodů skončili na 6. místě.

Závod byl určen pro zkušené kynologické týmy, které čekalo sedm reálných nasazení. Nikdo z účastníků závodu však dopředu neznal čas, místo, ani druh nasazení týmu. Informace o výjezdu byly předávány formou SMS a místo určeno pomocí UTM souřadnic. „Po obdržení informace o výjezdu se musel tým dostavit do 30 minut na místo nasazení, a to pěšky, na korbě nákladního auta, dodávkou nebo na vozíku za čtyřkolkou," popsal detaily kynolog Pavel Málek.

Jak pokračoval, v průběhu závodu zasahovali třikrát při plošném pátrání po osobách, při simulované povodni překonali vodní tok pomocí improvizované lanovky, zasahovali u simulovaného výbuchu kotelny, kam museli slanit. Dále vyhledávali osoby v bývalém pivovaru určenému k demolici, zachraňovali podnapilou dívku v pramici na vodní hladině, zasahovali u dopraní nehody s vážným zraněním cyklistky s dohledáním řidiče traktoru. „Během celého závodu jsme postupovali jako u skutečného zásahu včetně komunikace s velitelem zásahu, dispečinkem ZZS," doplnil Málek.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasičští kynologové absolvovali výcvik ve sněhu na hřebenech Krkonoš
Psovodem roku 2016 je jablonecký Zdeněk Matouš

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn