Středoškoláci řídili Jablonec

25.04.2016 19:39:34 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Středoškoláci řídili Jablonec

Trochu jiné zastupitelstvo jednalo v pátek 22. dubna v zasedací síni jabloneckého magistrátu. Na místa volených zastupitelů totiž zasedli studenti jabloneckých gymnázií a obchodní akademie, řízení se pak ujal náměstek primátora Pavel Svoboda.

Celou akci zorganizovala společnost Agora CE. „Jednání studentského simulovaného zastupitelstva kopíruje v co největší míře jednání toho skutečného, proto se jej vždy snažíme uskutečnit v prostorách, kde se opravdu jedná. V ideálním případě jej řídí starosta či místostarosta dané obce," popsal projekt Tomáš Bazala.

Na studentském zastupitelstvu se organizačně podílelo také oddělení školství, kultury a sportu, přítomní byli kromě náměstka Svobody a náměstka Veleho také další tři jablonečtí zastupitelé. „Je dobře, že si mladí lidé na vlastní kůži vyzkouší, jak se řídí město. Doufám, že osobní zkušenost přispěje k jejich lepšímu náhledu a aktivnímu zapojení do života Jablonce," řekl Svoboda.

Simulované zastupitelstvo tvořili zástupci čtyř studentských politických stran - Strana Jabloneckého Rozvoje, Lepší zítřek, Jasno a KUS - Krátká úderná strana. Mladí zastupitelé projednali a včetně předpokládaných finančních nákladů schválili plán modernizace prostoru autobusového nádraží a budoucího dopravního terminálu s podzemním parkovištěm, přípravu záměrové studie zpřístupnění řeky Nisy u Tyršových sadů, projekt revitalizace městských lázní na multikulturní centrum s tematicky na město zaměřenou knihovnou, přednáškovým a výstavním sálem a změnu vyhlášky o provozování sázkových her. V interpelacích se strany tázaly na řešení problémů s nepřizpůsobivými občany, na školství, parkování ve městě obecně i způsob parkování ve vznikajícím OC Central.

Organizátor simulovaného jednání zastupitelstva, Agora CE, respektive Studentská Agora, je česká nezisková organizace. „Usilujeme o upevňování demokratických principů ve společnosti, zlepšování dialogu a navazování partnerství mezi státní správou, samosprávou, širokou veřejností a dalšími subjekty," vysvětlil Tomáš Bazala. Kromě jiného nabízí právě pro středoškoláky projekt simulace komunální politiky, kdy si studenti vyzkouší roli zastupitelů a společně s politiky řeší reálné místní problémy. „Cílem je zvýšit zájem studentů o komunální politiku a problémy jejich města. Reálná zkušenost s tím, jak se komunální politika tvoří, se pozitivně promítá do většího odhodlání a motivace mladých lidí zapojovat se do skutečného dění a rozhodování v obci," uzavřel Bazala.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn