Střední odborná škola v Liberci má novou fasádu

12.09.2018 18:44:40 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Střední odborná škola v Liberci má novou fasádu

V pátek 7. září proběhlo slavnostní předání obnovené fasády na budově Střední odborné školy Liberec v ulici Jablonecká. Akce se zúčastnili zástupci Libereckého kraje a zhotovitele stavby. Oprava fasády stála 12 milionů korun.

„Tímto způsobem bych si představoval další postup i u jiných fasád. Chápu, že vzhledem k penězům je to omezení, ale proč bychom nemohli mít krásné fasády i jinde? Nátěry na zateplený plášť nestačí. Chce to jen nápad, jak dál," uvedl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Střední odborná škola Liberec vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Areál školy tvoří komplex budov z druhé poloviny devadesátých let a jejich podoba je výsledkem architektonického pojetí Ing. arch. Petra Stolína ve stylu českého funkcionalismu. Budova školy měla fasádu z červených pálených lícových cihel. Vlivem extrémních povětrnostních podmínek se však stav vnější stěny budovy výrazně zhoršil.

Škola ve spolupráci se zřizovatelem, kterým je Liberecký kraj, usilovala o rekonstrukci fasády a zároveň zateplení celé budovy. Autorem nové podoby lehkého zavěšeného pláště z titanzinkových šablon je též Petr Stolín. Nová fasáda navazuje na původní ráz stavby, respektuje původní strukturu fasády, zachovává ve vstupu do budovy a na podezdívce původní cihlový materiál. Barevné ladění je v elegantním a čistém odstínu šedého titanzinku.

Stavební práce probíhaly od dubna do poloviny srpna 2018. Celkové náklady na zateplení a obnovu fasády činí 12 milionů korun.

Slavnostního předání se v pátek 7. září zúčastnila za Liberecký kraj statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, náměstci Přemysl Sobotka a Petr Tulpa. Za zhotovitele stavby GOScz Bohumil Baumrt a za projektanta a architekta Ing. Marcel Bulíř, za uživatele stavby ředitel SOŠ Liberec Milan Adamec a další hosté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní rok už začal i na jablonecké ZŠ Šumava
Jablonecká škola v ulici 5. května získala moderní sportoviště
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT