Střední odborná škola v Liberci má novou fasádu

12.09.2018 18:44:40 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Střední odborná škola v Liberci má novou fasádu

V pátek 7. září proběhlo slavnostní předání obnovené fasády na budově Střední odborné školy Liberec v ulici Jablonecká. Akce se zúčastnili zástupci Libereckého kraje a zhotovitele stavby. Oprava fasády stála 12 milionů korun.

„Tímto způsobem bych si představoval další postup i u jiných fasád. Chápu, že vzhledem k penězům je to omezení, ale proč bychom nemohli mít krásné fasády i jinde? Nátěry na zateplený plášť nestačí. Chce to jen nápad, jak dál," uvedl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Střední odborná škola Liberec vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Areál školy tvoří komplex budov z druhé poloviny devadesátých let a jejich podoba je výsledkem architektonického pojetí Ing. arch. Petra Stolína ve stylu českého funkcionalismu. Budova školy měla fasádu z červených pálených lícových cihel. Vlivem extrémních povětrnostních podmínek se však stav vnější stěny budovy výrazně zhoršil.

Škola ve spolupráci se zřizovatelem, kterým je Liberecký kraj, usilovala o rekonstrukci fasády a zároveň zateplení celé budovy. Autorem nové podoby lehkého zavěšeného pláště z titanzinkových šablon je též Petr Stolín. Nová fasáda navazuje na původní ráz stavby, respektuje původní strukturu fasády, zachovává ve vstupu do budovy a na podezdívce původní cihlový materiál. Barevné ladění je v elegantním a čistém odstínu šedého titanzinku.

Stavební práce probíhaly od dubna do poloviny srpna 2018. Celkové náklady na zateplení a obnovu fasády činí 12 milionů korun.

Slavnostního předání se v pátek 7. září zúčastnila za Liberecký kraj statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, náměstci Přemysl Sobotka a Petr Tulpa. Za zhotovitele stavby GOScz Bohumil Baumrt a za projektanta a architekta Ing. Marcel Bulíř, za uživatele stavby ředitel SOŠ Liberec Milan Adamec a další hosté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní rok už začal i na jablonecké ZŠ Šumava
Jablonecká škola v ulici 5. května získala moderní sportoviště
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT