Střední odborná škola v Liberci má novou fasádu

12.09.2018 18:44:40 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Střední odborná škola v Liberci má novou fasádu

V pátek 7. září proběhlo slavnostní předání obnovené fasády na budově Střední odborné školy Liberec v ulici Jablonecká. Akce se zúčastnili zástupci Libereckého kraje a zhotovitele stavby. Oprava fasády stála 12 milionů korun.

„Tímto způsobem bych si představoval další postup i u jiných fasád. Chápu, že vzhledem k penězům je to omezení, ale proč bychom nemohli mít krásné fasády i jinde? Nátěry na zateplený plášť nestačí. Chce to jen nápad, jak dál," uvedl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Střední odborná škola Liberec vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Areál školy tvoří komplex budov z druhé poloviny devadesátých let a jejich podoba je výsledkem architektonického pojetí Ing. arch. Petra Stolína ve stylu českého funkcionalismu. Budova školy měla fasádu z červených pálených lícových cihel. Vlivem extrémních povětrnostních podmínek se však stav vnější stěny budovy výrazně zhoršil.

Škola ve spolupráci se zřizovatelem, kterým je Liberecký kraj, usilovala o rekonstrukci fasády a zároveň zateplení celé budovy. Autorem nové podoby lehkého zavěšeného pláště z titanzinkových šablon je též Petr Stolín. Nová fasáda navazuje na původní ráz stavby, respektuje původní strukturu fasády, zachovává ve vstupu do budovy a na podezdívce původní cihlový materiál. Barevné ladění je v elegantním a čistém odstínu šedého titanzinku.

Stavební práce probíhaly od dubna do poloviny srpna 2018. Celkové náklady na zateplení a obnovu fasády činí 12 milionů korun.

Slavnostního předání se v pátek 7. září zúčastnila za Liberecký kraj statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová, náměstci Přemysl Sobotka a Petr Tulpa. Za zhotovitele stavby GOScz Bohumil Baumrt a za projektanta a architekta Ing. Marcel Bulíř, za uživatele stavby ředitel SOŠ Liberec Milan Adamec a další hosté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní rok už začal i na jablonecké ZŠ Šumava
Jablonecká škola v ulici 5. května získala moderní sportoviště
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městské divadlo Železný Brod uvede Shoes Jana Krause
Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT