Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku

01.03.2021 07:37:11 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Strategický plán by měli v Jablonci schvalovat do konce roku

Jablonečtí zastupitelé schválili organizační strukturu strategického plánu a vzali na vědomí harmonogram nejen jeho zpracování, ale i zpracování akčního plánu. Garantem tvorby obou plánů určili náměstka primátora Petra Roubíčka.

Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou
• Operační program Zaměstnanost (OPZ)
• Dotace EU: 2 294 295,56 Kč
• Dotace ČR: 269 917,12 Kč
• Celkové náklady: 2 699 171,25 Kč

O dotaci město požádalo v červnu 2019, realizace projektu je rozložená do let 2020-2022. Jednou z aktivit je vypracování Strategického plánu města Jablonec nad Nisou pro roky 2021-2030 a Akčního plánu města Jablonec nad Nisou na období 2022-2024. Veřejná zakázka na zpracovatele byla vyhlášená v červenci 2020, přihlásilo se do ní osm zájemců a v říjnu 2020 byla uzavřená smlouva o dílo s vítězným konsorciem společností Gatum Advisory, s.r.o., a Opus consulting, s.r.o.

Projekt je zaměřený také na zavedení a rozvoj metody udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou prostřednictvím Místní agendy 21 (MA21). „V první fázi realizace jsme podnikli kroky k zařazení města v rámci MA21 do kategorie D, což je „startovací" úroveň, která předpokládá organizační zajištění procesu. Tu jsme absolvovali v listopadu 2020," řekl náměstek pro rozvoj města a garant projektu Petr Roubíček.

Součástí MA21 jsou i každoroční veřejná setkání vedení města s občany v jednotlivých lokalitách, která však loni nemohla v tradiční formě proběhnout. „Občané z každé lokality měli možnost pokládat dotazy písemně a spolu s odpověďmi byly zveřejněné na městském webu. Letos se setkání odehrají v online prostoru," dodal Roubíček.

Na únorovém jednání zastupitelstva bylo schválené obsazení řídícího výboru pro tvorbu strategického a akčního plánu, kterému jsou podřízené čtyři pracovní skupiny:
1. Veřejná vybavenost a služby (školství; kultura; sport; cestovní ruch; sociální oblast a zdravotnictví)
2. Doprava, infrastruktura a majetek (doprava; infrastruktura; energetika; majetek a majetkové podíly; bydlení)
3. Udržitelný rozvoj a životní prostředí (strategický rozvoj města; urbanismus; investice; podnikání a zaměstnanost; životní prostředí)
4. Moderní správa města a bezpečnost (správa města, MMJ; digitalizace, inovace, IT; krizové řízení; bezpečnost; komunikace s veřejností)

Podle předloženého harmonogramu by analytická část strategického plánu měla být hotová do konce března, návrh strategického plánu by pak měl předložen na konci května. Do konce června by měl být plán vypracován do podrobností, aby mohl být schválen v říjnu tohoto roku.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet na rok 2021
Jak jste spokojení v Jablonci, ptá se město svých obyvatel
Cítíte se bezpečně?, ptá se dotazník městské policie
Jak je na tom kultura v Jablonci, ptá se město
Také váš názor zkvalitní nový plán mobility

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum

Na zimním stadionu v Turnově otevřou antigenní odběrové centrum Několikatýdenní jednání přinesla výsledky! Po získání řady povolení může od čtvrtka 22. dubna zahájit provoz antigenní odběrové centrum na zimním stadionu v Turnově. Provozní doba bude zatím pondělí až čtvrtek od 12 do 16 hodin. Kapacita bude 120 testů za den. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hledá se nejlepší kronika. Hlásit se lze do konce května
Liberecký kraj jako kolébku nanotechnologií podpoří Nanoprogress
Hodně vydařené fotbalové představení na Střelnici
Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého

Nejčtenější články

18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
19.04.: Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy
18.04.: Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn