Štěpánův jarmark připomene, jak se žilo místním před 122 lety

05.08.2014 16:35:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Společnost | Obce: Příchovice

Štěpánův jarmark připomene, jak se žilo místním před 122 lety

Narozeniny rozhledny Štěpánka se budou slavit v sobotu 9. srpna na Štěpánově jarmarku, jehož letošní téma zní Pašování aneb jak se tu žilo před 122 lety. Začátek jarmarku je v 10 hodin a návštěvou jej poctí předseda finanční stráže, celníci i pašeráci.

Součástí programu jsou kromě prodeje řemeslných výrobků po celý den i přednášky o historii rozhledny. Dále se můžete těšit na křest knihy Putování za Štěpánkou spojený s autogramiádou autorů M. Řeháčka, J. Pikouse a P. Kurtina. Můžete zhlédnout výstavu fotografií z oprav rozhledny, ukázky řemesel, mělo by dojít i k setkání Krakonoše s duchem Muhu a možná přijde i víla Izerína. Pro děti bude připravena jízda na koni, malování na obličej a samozřejmě nebude chybět občerstvení.

Hudbu k poslechu i tanci budou hrát od 14 do 15 hodin Zlatý holky z Jablonce nad Nisou, od 15.30 do 17.30 Jan Vopařil, písničkář z Jizerských hor, a od 18 hodin kapela Standband.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Štěpánův jarmark 2014

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn