Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka

17.08.2015 14:13:36 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Kořenov

Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka

Nejstarší a nejkrásnější rozhledna Jizerských hor, novogotická Štěpánka, která se tyčí nad Příchovicemi, oslavila své 123. narozeniny. V sobotu 15. srpna se zde konal tradiční Štěpánův jarmark. Letos to byl již 4. ročník.

Hrabě Jan Nepomuk Harrach a další vybrané osobnosti  19. stolení – tak znělo téma celé letošní akce. Především díky libereckému spolku divadelníků v čele s Jiřím Bartošem Sturcem a jejich pravidelným divadelním a hudebním vsuvkám, se návštěvníci mohli dozvědět leccos o historii nejen rozhledny, ale i celého kraje. V jednotlivých představeních tak mohli zahlédnout samotného hraběte Harracha, ale i Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka. Autenticitě dodala také skupina nadšenců v dobových vojenských uniformách. V družném rozhovoru  bylo možno potkat Krakonoše, ducha Muhu a krásnou vílu Izerínu. 

Přímo pod rozhlednou se konala autogramiáda a prodej knih Putování za Štěpánkou a Příběhy jizerskohorských rozhleden autorů M. Řeháčka, J. Pikouse a P. Kurtiny.

Jarmark byl velmi pestrý, nakoupit zde bylo možno spousty regionálních produktů (čaje, sirupy, výrobky z medu, koláče, svíčky, textilní výrobky, korále, …), ale i umělecká díla (ze dřeva, kovu, mince), ochutnávka chlazených vín byla velmi příjemná. Děti zaujala možnost nechat si zkrášlit obličej u šikovných slečen, také měly samy možnost dát prostor své fantazii v kreativních dílnách pod širým nebem a vyrobit si tak například své vlastní triko. Jízda na koni lesem byla pro většinu z nich velkým zážitkem.

Štěpánův jarmark na Štěpánce<br />Autor: Kateřina Hausová Od 14 hodin zněla hudba, nejdříve Musica Viva s písněmi z dob dávno minulých, poté jizerskohorský písničkář Honza Vopařil a do večerních hodin bylo možno tančit v rytmu swingu, folku, rocku, ale i country liberecké kapely Stan band.

„Počasí bylo krásné, letní. Ani bouřce se nepodařilo hosty vyhnat a za to jsme moc rádi. Je vidět, že Štěpánův jarmark již začíná být známou a oblíbenou akcí na konci léta a to nás moc těší," řekla za pořadatele Alena Marková. Akci pořádali Obec Kořenov, Jizerky pro vás o.p.s., provozovatelé rozhledny Štěpánka, JBS a železniční společnost Tanvald o.p.s.

Další fotogalerie ze Štěpánova jarmarku od Zdeňka Horáka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Štěpánův jarmark na Štěpánku zavítá i hrabě Harrach
Jarmark na Štěpánce připomněl 122. výročí vzniku rozhledny
Štěpánův jarmark 2014 obrazem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 130 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hokejisté Turnova vstupují do sezony, proběhne i nábor dětí

V září pravidelně startuje hokejová sezona a vstupuje do ní i klub HC Turnov 1931. V neděli 19. září můžete od 18 hodin navštívit první utkání mužů na domácím Zimním stadionu Ludvíka Koška, soupeřem v krajské lize bude celek HC Slavoj Liberec. V permanenci už je i mládež a náborová akce pod názvem Pojď hrát hokej se v Turnově koná v úterý 21. září od 14.30. Více informací

Už 54. ročník Posvícenského koláče přilákal 352 závodníků

FOTO: Už 54. ročník Posvícenského koláče přilákal 352 závodníků Závod v přespolním běhu Posvícenský koláč pořádala v soboru 11. září T. J. Sokol Studenec. Za ideálního běžeckého počasí se na startovní čáru postavilo 352 závodníků. Závod mužů byl zároveň 46. ročníkem Memoriálu Mirka Háka, zde si pro zasloužené prvenství doběhl František Vágenknecht z Nové Paky a zopakoval si vítězství z let 2015 a 2016. Výsledky a fotogalerie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči v neděli 19. září uctí památku zesnulých kolegů
Sobotní odpoledne v jablonecké hale patřilo házenkářům
Boží muka v Nové Vsi postavili synové na památku svého zesnulého otce
Obrazem: Krajský přebor juniorstva a dorostu proběhl v Jablonci
Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům

Nejčtenější články

16.09.: Zeppelin ZF brázdí nebe nad Českem, proletí i nad Jabloncem
16.09.: Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
18.09.: Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn