Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka

17.08.2015 14:13:36 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Kořenov

Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka

Nejstarší a nejkrásnější rozhledna Jizerských hor, novogotická Štěpánka, která se tyčí nad Příchovicemi, oslavila své 123. narozeniny. V sobotu 15. srpna se zde konal tradiční Štěpánův jarmark. Letos to byl již 4. ročník.

Hrabě Jan Nepomuk Harrach a další vybrané osobnosti  19. stolení – tak znělo téma celé letošní akce. Především díky libereckému spolku divadelníků v čele s Jiřím Bartošem Sturcem a jejich pravidelným divadelním a hudebním vsuvkám, se návštěvníci mohli dozvědět leccos o historii nejen rozhledny, ale i celého kraje. V jednotlivých představeních tak mohli zahlédnout samotného hraběte Harracha, ale i Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka. Autenticitě dodala také skupina nadšenců v dobových vojenských uniformách. V družném rozhovoru  bylo možno potkat Krakonoše, ducha Muhu a krásnou vílu Izerínu. 

Přímo pod rozhlednou se konala autogramiáda a prodej knih Putování za Štěpánkou a Příběhy jizerskohorských rozhleden autorů M. Řeháčka, J. Pikouse a P. Kurtiny.

Jarmark byl velmi pestrý, nakoupit zde bylo možno spousty regionálních produktů (čaje, sirupy, výrobky z medu, koláče, svíčky, textilní výrobky, korále, …), ale i umělecká díla (ze dřeva, kovu, mince), ochutnávka chlazených vín byla velmi příjemná. Děti zaujala možnost nechat si zkrášlit obličej u šikovných slečen, také měly samy možnost dát prostor své fantazii v kreativních dílnách pod širým nebem a vyrobit si tak například své vlastní triko. Jízda na koni lesem byla pro většinu z nich velkým zážitkem.

Štěpánův jarmark na Štěpánce<br />Autor: Kateřina Hausová Od 14 hodin zněla hudba, nejdříve Musica Viva s písněmi z dob dávno minulých, poté jizerskohorský písničkář Honza Vopařil a do večerních hodin bylo možno tančit v rytmu swingu, folku, rocku, ale i country liberecké kapely Stan band.

„Počasí bylo krásné, letní. Ani bouřce se nepodařilo hosty vyhnat a za to jsme moc rádi. Je vidět, že Štěpánův jarmark již začíná být známou a oblíbenou akcí na konci léta a to nás moc těší," řekla za pořadatele Alena Marková. Akci pořádali Obec Kořenov, Jizerky pro vás o.p.s., provozovatelé rozhledny Štěpánka, JBS a železniční společnost Tanvald o.p.s.

Další fotogalerie ze Štěpánova jarmarku od Zdeňka Horáka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Štěpánův jarmark na Štěpánku zavítá i hrabě Harrach
Jarmark na Štěpánce připomněl 122. výročí vzniku rozhledny
Štěpánův jarmark 2014 obrazem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 130 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

K čelnímu nárazu osobního automobilu do sloupu došlo v sobotu 23. ledna odpoledne v obci Bohumileč. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Turnov a zbrojnice Český Dub. Z místa nehody byla jedna zraněná osoba převezena do nemocnice k dalšímu ošetření. Další informace

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Nejčtenější články

22.01.: Na jablonecké křižovatce se srazil autobus s kamionem
22.01.: Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
24.01.: Sněhuláci vyrostli za mateřskou školkou v ulici Arbesova

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn