Stavba v jabloneckém centru začne 16. března

11.03.2020 18:43:21 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba v jabloneckém centru začne 16. března

Od 16. března započne velká stavba v ulicích Poštovní, Budovatelů a na Anenském náměstí, od konce března se uzavře křižovatka u Rádelského mlýna. V plném proudu je stavba v ulici V Aleji. V plánu jsou v průběhu stavební sezóny také další stavby. Proto se město Jablonec rozhodlo přednostně opravit komunikace, které budou sloužit jako objízdné. Opravy už začaly, hotovo musí být do konce měsíce.

„Jablonečané možná zpozorovali, že technické služby začaly s frézováním vytipovaným komunikací, které budou sloužit jako objízdné. Uvědomujeme si, že tyto komunikace budou v příštích měsících vystavené velkému zatížení," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že nyní chce veřejnost upozornit na plánované opravy i na omezení provozu s opravami spojenými.

„Technické služby budou opravovat po etapách do 29. března. Nejprve se bude frézovat, od pondělí, kdy se otevře obalovna asfaltu, se začne povrch komunikací vyspravovat," informoval Štěpán Zmrzlý z oddělení správy komunikací.

V první etapě, do 22. března, se opraví povrchy ulic Riegrova, Ladova a Belgická, v té druhé, 22. - 29. března, se bude pracovat na komunikacích ulic Skřivánčí, Vodní a U Nisy

Křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů

Křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů včetně mostu k ulici U Balvanu se úplně uzavře 16. března. Město zahájí plánovanou a odloženou výstavbu dešťové kanalizace, ke které se přidají také další správci sítí se svými rekonstrukcemi. Uzavírka potrvá zhruba do konce června. Poté se stavba posune vzhůru ulicí Poštovní po částech až po křižovatku s ulicí Libereckou a začne rekonstrukce sítí na Anenském náměstí.

Uzavírky pro tuto oblast začnou v srpnu a potrvají do konce listopadu. Tramvaj č. 11 přestane jezdit 14. března, konečná pro náhradní autobusy se přesune k radnici, autobusy městské hromadné dopravy budou jezdit po náhradních trasách.

Letošní stavba je první částí rozsáhlé rekonstrukce plynovodu, vodovodu, jednotné kanalizace a budování dešťové kanalizace, která ve městě zcela chybí. „Tramvaj č. 11 přestane jezdit 14. 3., koleje odstraní DPMLJ o víkendu 14.-15. 3. a od rána 16. 3. se křižovatka ulic Poštovní-Budovatelů zcela uzavře. Za tramvaj budou od 14. 3. jezdit autobusy, které budou mít konečnou na zastávce u radnice, a od 16. 3. začnou platit náhradní trasy městské hromadné dopravy," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Stavba začne od Nisy přes křižovatku ulicí Poštovní směrem vzhůru s odbočkou do ulice Budovatelů a současně se bude opravovat most přes Nisu mezi bývalými lázněmi a učilištěm.

Uzavírky

Od 16. března se uzavře křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů. Od okružní křižovatky U Zeleného stromu bude možné jet na parkoviště na Anenském náměstí, do ulic Dvorská, Soukenná, Fügnerova a „Malá Budovatelů". Za parkovištěm na rohu ulic Fügnerova a Budovatelů bude ulice Budovatelů úplně uzavřená až za polikliniku, ale vjezd na parkoviště zdravotnického zařízení bude možný. Poliklinika bude přístupná i shora z ulice Poštovní, zajištěná bude dopravní obsluha a přístup k prodejnám v ulici Budovatelů.

Od června se stavba posune ulicí Poštovní vzhůru ke křižovatce s Libereckou a od srpna začne rekonstrukce sítí v komunikaci U Zeleného stromu, vedle Anenského náměstí. „V tuto chvíli již bude průjezdná křižovatka Poštovní-Budovatelů a ulice Budovatelů až k hotelu Merkur. Obslužná komunikace vedoucí za panelovými domy („Malá Budovatelů") nebude v této době průjezdná a parkoviště na rohu ulic Fügnerova a Budovatelů bude přístupné od otevřené křižovatky Poštovní-Budovatelů," dodal vedoucí odboru rozvoje Otakar Kypta.

Objízdné trasy

Objízdné trasy povedou od křižovatky U Balvanu-Skřivánčí ve směru na Liberec ulicí Skřivánčí, Vodní a z ní vlevo ulicí U Nisy do ulice Liberecká a dál k OK Tovární. Od Liberce povede objízdná trasa od OK Tovární ulicí Libereckou, na světelné křižovatce vpravo do ulice U Nisy, dále ulicí Vodní a Skřivánčí až na křižovatku U Balvanu buď k OK Turnovská, nebo k OK U Zeleného stromu. „Alternativa pro nákladní auta delší jak 12 m, která na světlech vpravo do ulice U Nisy neodbočí, bude možnost pokračovat rovně ulicí Libereckou a Budovatelů na křižovatku s ulicí U Nisy, kde odbočí vpravo do jednosměrné ulice U Nisy, poté vlevo do ulice Vodní a dále ulicí Skřivánčí," popsal Kypta.

Dopravu ovlivní i uzavírka Rádelského mlýna

„Žádáme řidiče, aby pečlivě sledovali dopravní značení a jeho aktuální změny," nabádá motoristy k pozornosti náměstek Roubíček, protože již od 29. března bude úplně uzavřena odbočka z křižovatky u Rádelského mlýna do a z Jablonce, neboť začne její přestavba.

Objízdné trasy MHD od 16.3.2020 do odvolání po dobu uzavírky křižovatky Poštovní x Budovatelů a části komunikace Budovatelů:

Od soboty 14. března budou autobusy MHD jezdit po náhradních trasách. Podrobné informace jsou na webových stránkách města www.mestojablonec.cz a na www.jabloneckadopravni.cz.

Směr autobusové nádraží:
- Linky č. 104, 106, 114, 116 pojedou po následující trase: Rýnovická - 28. října (náhradní zastávka) - Horní náměstí (náhradní zastávka „Obchodní akademie") - Hasičská - Smetanova - Podhorská - Mostecká - 5. května - Luční - autobusové nádraží a dále po své trase. Vynechávají se zastávky „Liberecká", „Lázně" a „Kamenná".

- Linky č. 112, 115 pojedou po následující trase: Horní náměstí (náhradní zastávka „Obchodní akademie" pro linku č. 115, pro linku č. 112 standardní zastávka) - Hasičská - Smetanova - Podhorská - Mostecká - 5. května - Luční - autobusové nádraží a dále po své trase. Vynechávají se zastávky „Mírové náměstí, kino Radnice" (linka č. 112
a č. 115), „Divadlo" (linka č. 112), „Liberecká" (linka č. 112 a č. 115) a „Lázně" (linka č. 112).

Směr Rýnovická:
- Linky č. 104, 114 pojednou po následující trase: 5. května - Kamenná (náhradní zastávka „Kamenná") - Mírové náměstí (náhradní zastávka v Kamenné ulici
u knihkupectví Serius) - Generála Mrázka - Liberecká (náhradní zastávka „Divadlo") - Rýnovická a dále po své trase. Vynechávají se zastávky „Lázně" a „Budovatelů".

Školní linky:
- Linka č. 131 pojede po následující trase: Horní náměstí (zastávka „Obchodní akademie") - Hasičská - Smetanova - Podhorská - Mostecká - 5. května - Luční - autobusové nádraží a dále po své trase. Vynechávají se zastávky „Mírové náměstí, kino Radnice", „Divadlo", „Liberecká" a „Lázně".
- Linka č. 133 ze zastávky „Jablonex" pojede po následující trase: Palackého - Větrná - Rýnovická - 28. října (náhradní zastávka) - Horní náměstí - Hasičská - Smetanova - Podhorská - Mostecká - 5. května - Luční - autobusové nádraží a dále po své trase. Vynechávají se zastávky „Mírové náměstí, kino Radnice", „Divadlo", „Liberecká"
a „Lázně".

Noční okružní linka N1:
- Ze zastávky „Liberecká" (společná zastávka pro BUS a TRAM) pokračuje po této trase:
Liberecká - Rýnovická - 28. října (náhradní zastávka) - Horní náměstí (náhradní zastávka „Obchodní akademie") - Hasičská - Smetanova - Podhorská - Mostecká -
5. května - Luční - autobusové nádraží a dále po své trase. Vynechává se zastávka „Lázně".
Od 16. 3. je pro všechny spoje zrušena zastávka „Mírové náměstí, kino Radnice", která bude sloužit jako konečná náhradní spoje za tramvajovou linku 11, náhradní zastávka je umístěna v Kamenné ulici u knihkupectví Serius.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Most u městských lázní v Jablonci se opravuje
Rádelský mlýn uzavřou 29. března. Řidiči se vrátí v listopadu 2021
Bezpečnost v jabloneckém Tyršově parku a okolí hlídá nová kamera
Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února
Doprava v Jablonci: Z Hasičské je nově možné odbočit do Smetanovy
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Jablonecká křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů zatím průjezdná
Stavba v centru Jablonce začne 2. září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kvalita z kůže vydrží po generace
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
13.08.: Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn