Stavba silnice z Jablonce do Liberce je symbolicky zahájena

02.03.2016 17:52:42 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba silnice z Jablonce do Liberce je symbolicky zahájena

V Jablonci nad Nisou - Lukášově v místě budoucího kruhového objezdu byla ve středu 2. března slavnostně zahájena stavba přeložky silnice I/14 Kunratice - Jablonec nad Nisou. Na symbolický základní kámen spolu se představiteli investora a zástupci zhotovitele poklepali také ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, primátor Jablonce Petr Beitl i primátor Liberce Tibor Batthyány.

Vybudování nové silnice mezi Libercem a Jabloncem bude pro obě města značným přínosem. O komfortnějším a rychlejším propojení se hovoří už dlouhé roky. „Jsme v situaci, že na stavbu silnic peníze máme. To, co nemáme, jsou připravené projekty. Projekt na tuto silnici připravený byl, a proto můžeme stavbu zahájit a zrealizovat," řekl ministr Ťok.

„O silnici z Lukášova do Kunratic už mluvíme dlouho. Jsem velmi rád, že se začíná stavět, a i když bude samozřejmě znamenat určitá omezení a jako každá taková stavba s sebou pro obyvatele města ponese i ty méně příjemné věci, věřím, že se nám podaří vše vyřešit, doufám ve zdárný průběh a těším se na dokončení," vyjádřil se primátor Jablonce Petr Beitl.

„Nová komunikace převezme téměř kompletní dnešní dopravu ze silnice III/29024 a převážnou část ze stávající silnice I/14. Tím bude umožněno komfortnější spojení Liberce s Jabloncem a v neposlední řadě i oblasti Krkonoš ze severozápadní části republiky," komentoval zahájení stavby generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Po oficiálních proslovech se pánové chopili speciálních kladívek a poklepali na základní kámen, který stojí v místech budoucího kruhového objezdu.

Jablonec se na stavbu připravil

 Ze strany města Jablonec bylo vše ke stavbě připraveno už v roce 2014. S přípravami souvisely výkupy pozemků i příprava projektové dokumentace na stavby chodníků a veřejného osvětlení. V létě roku 2014 došlo také k výstavbě nové okružní křižovatky v Belgické ulici, na niž bude nová silnice navazovat.

Město se v uplynulých měsících a letech věnovalo i přípravě objízdných komunikací. Za peníze z městského rozpočtu se opravil mimo jiné povrch a propustky v ulici Pod Vodárnou za rýnovickou školou. „Ulice Pod Vodárnou sice nebude hlavní objízdnou trasou po dobu stavby, ale předpokládáme, že se sem část osobní dopravy přesune. Snažili jsme se proto uvést silnici do co nejlepšího stavu," vysvětlil náměstek primátora pro ekonomiku Miloš Vele.

ŘSD vloni zrekonstruovalo povrch na další hlavní příjezdové cestě do města - Liberecké ulici směrem do Zelného údolí. Představitelé města myslí i na cestující hromadnou dopravou a jednají s dopravním podnikem o zkrácení přepravních intervalů v tramvajové dopravě.

Hlavní objízdné trasy na Liberec budou v Jablonci vedeny přes Proseč směrem na Vratislavice. Kamiony budou do Liberce jezdit po I/35 přes Rádelský mlýn. Objížďky začnou platit 29. 3. 2016.

Fakta

Trasa nové silnice měří 2,5 km a součástí stavby jsou i dva mostní objekty. Stavba za 296,5 milionu je navržena k zařazení do Operačního programu Doprava 2014 - 2020 a bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Dokončení stavby je plánováno na květen 2018 a zhotovitelem je společnost M-Silnice a. s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj chce v roce 2016 do oprav silnic investovat 500 milionů
Přes Osečnou se už jezdí po opravených silnicích
Řidiči ocení opravené úseky silnic ve Zdislavě a v Jablonném
Most v Jánské ulici v Jablonci je nový a opět průjezdný
Oficiálně otevřeli most v Železném Brodě, místní oslavili konec útrap

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Fungující komunikace je základ spolupráce i v osadních výborech

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn