Stavba přechodů v Proseči letos nebude. Způsobila by dopravní kolaps

06.06.2017 15:46:36 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba přechodů v Proseči letos nebude. Způsobila by dopravní kolaps

Přechody pro chodce, po nichž volají obyvatelé Proseče, bohužel není možné letos vybudovat. Prosečská ulice je silnicí I. třídy a jednou z hlavních objízdných tras po dobu stavby přeložky I/14 Kunratice - Lukášov. Výstavba přechodů by způsobila dopravní kolaps a nadřízené orgány ji městu nepovolily.

Prosečtí občané žádají o obnovu a vybudování tří přechodů pro chodce kvůli zvýšení bezpečnosti na frekventované silnici z libereckých Vratislavic do Jablonce. „Chtěli jsme vyhovět požadavku obyvatel Proseče, jeden přechod na ulici Prosečská obnovit a dva vybudovat. Projekty máme hotové, před vyhlášením výběrových řízení jsme je konzultovali s nadřízenými orgány, které nám pro letošní rok vydaly zamítavé stanovisko," vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha.

Konkrétně se jedná o tři přechody na křižovatkách ulice Prosečské s ulicemi Nad Školou, U Sokolovny a Na Palouku. „U všech by byl při stavbě umístěný semafor, který by řídil již dnes hodně zahuštěnou dopravu. Z pohledu dopravní bezpečnosti je uzavírka řízená semaforem považovaná za částečnou uzavírku jednoho jízdního pruhu a na objízdné trase ji městu žádný z dotčených orgánů - Dopravní inspektorát Policie ČR, Ředitelství silnic a dálnic ani Liberecký kraj, v současné době nepovolí. Silníce Prosečská I/14 je až do května 2018 objízdnou trasou pro budovanou spojnici z Kunratic do Jablonce," konstatovala Zuzana Bencová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu s tím, že uzavírky by způsobily kolaps dopravy stejně, jak je tomu v sousedním Liberci.

„Omlouváme se proto Prosečským, že tuto stavební sezonu jejich požadavku nemůžeme vyhovět. S realizací všech tří přechodů však počítáme příští rok," uzavřel náměstek Lukáš Pleticha.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn