Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru

27.10.2019 19:05:24 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnici finišuje. Metrostav ji stihne předat k 13. listopadu. Provoz by se v novém pavilonu měl zahájit ve druhé polovině března.

„Do konce ledna by se měl vybudovat, instalovat i prozkoušet nový záložní zdroj, který obslouží v případě výpadku elektrického proudu celou nemocnici. Ten vyjde zhruba na 10 milionů korun," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Během února a března se do nového pavilonu bude stěhovat nábytek a další vybavení. Budova se tak bude připravovat ke spuštění do provozu ve druhé polovině března. „Nyní se dokončují venkovní práce, jako je oplocení, příjezdové cesty a chodníčky nebo vjezd z ulice Hřbitovní, který bude sloužit pro obsluhu, nikoli pro sanity či pacienty. Sanity budou k pavilonu přijíždět vjezdem od mateřské školy," vysvětlil Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu s tím, že v přízemí budovy jsou již připravené a napojené technologie.

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnici<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Intenzivně se pracuje také uvnitř nového pavilonu. Sociální zařízení ještě není vybavené sanitou, ale na místě jsou obklady, dveře i osvětlení. Pokládají se podlahové krytiny, instaluje se osvětlení do stropních podhledů. „Pohybuje se zde velké množství řemeslníků - instalatéři, podlaháři, elektrikáři, zedníci aj. Všichni postupují od horního patra směrem dolů," podotkl Sluka.

Sledovny na JIP pracovištích jsou již vybavené nábytkem, led pásky ve skříních na léky se skleněnými policemi usnadňují přístup i orientaci. Zatím však z jejich stropů trčí silné svazky kabelů čekajících na zapojení do pultů a dalších zařízení.

Výstavba pětipodlažní budovy v areálu Nemocnice Jablonec nad Nisou začala v květnu loňského roku. V pavilonu bude oddělení ARO a JIP s celkovou kapacitou 18 lůžek, inspekční pokoje primářů, zasedací místnost, administrativa a vedení nemocnice. Náklady na výstavbu dosahují téměř 151 milionů korun, investorem je statutární město Jablonec nad Nisou a zhotovitelem Metrostav, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb
Stavební práce budou v jablonecké v nemocnici probíhat i během léta
V jablonecké nemocnici loni vyšetřili na mamografu přes 6 tisíc žen
Rekonstrukce na oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny finišuje
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Modernizace přístrojového vybavení v jablonecké nemocnici finišuje
Jablonecká nemocnice pořádala Den otevřených dveří

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582
Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený

Nejčtenější články

25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn