Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru

27.10.2019 19:05:24 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnici finišuje. Metrostav ji stihne předat k 13. listopadu. Provoz by se v novém pavilonu měl zahájit ve druhé polovině března.

„Do konce ledna by se měl vybudovat, instalovat i prozkoušet nový záložní zdroj, který obslouží v případě výpadku elektrického proudu celou nemocnici. Ten vyjde zhruba na 10 milionů korun," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Během února a března se do nového pavilonu bude stěhovat nábytek a další vybavení. Budova se tak bude připravovat ke spuštění do provozu ve druhé polovině března. „Nyní se dokončují venkovní práce, jako je oplocení, příjezdové cesty a chodníčky nebo vjezd z ulice Hřbitovní, který bude sloužit pro obsluhu, nikoli pro sanity či pacienty. Sanity budou k pavilonu přijíždět vjezdem od mateřské školy," vysvětlil Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu s tím, že v přízemí budovy jsou již připravené a napojené technologie.

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnici<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Intenzivně se pracuje také uvnitř nového pavilonu. Sociální zařízení ještě není vybavené sanitou, ale na místě jsou obklady, dveře i osvětlení. Pokládají se podlahové krytiny, instaluje se osvětlení do stropních podhledů. „Pohybuje se zde velké množství řemeslníků - instalatéři, podlaháři, elektrikáři, zedníci aj. Všichni postupují od horního patra směrem dolů," podotkl Sluka.

Sledovny na JIP pracovištích jsou již vybavené nábytkem, led pásky ve skříních na léky se skleněnými policemi usnadňují přístup i orientaci. Zatím však z jejich stropů trčí silné svazky kabelů čekajících na zapojení do pultů a dalších zařízení.

Výstavba pětipodlažní budovy v areálu Nemocnice Jablonec nad Nisou začala v květnu loňského roku. V pavilonu bude oddělení ARO a JIP s celkovou kapacitou 18 lůžek, inspekční pokoje primářů, zasedací místnost, administrativa a vedení nemocnice. Náklady na výstavbu dosahují téměř 151 milionů korun, investorem je statutární město Jablonec nad Nisou a zhotovitelem Metrostav, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb
Stavební práce budou v jablonecké v nemocnici probíhat i během léta
V jablonecké nemocnici loni vyšetřili na mamografu přes 6 tisíc žen
Rekonstrukce na oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny finišuje
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Modernizace přístrojového vybavení v jablonecké nemocnici finišuje
Jablonecká nemocnice pořádala Den otevřených dveří

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků
Policisté šetří napadení mezi mladistvými v jabloneckém Tyršově parku
V jabloneckém divadle zahájili výstavu Vladimíry Dvořákové
Výstava 1989 připomíná v Příchovicích 30. výročí pádu minulého režimu
Hudební kabaret pobaví děti na Smržovce

Nejčtenější články

16.11.: Policisté šetří napadení mezi mladistvými v jabloneckém Tyršově parku
14.11.: Obrazem: Velkolepá oslava 70. výročí ZUŠ Tanvald
15.11.: Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn