Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru

27.10.2019 19:05:24 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba nového pavilonu v jablonecké nemocnici se blíží k závěru

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnici finišuje. Metrostav ji stihne předat k 13. listopadu. Provoz by se v novém pavilonu měl zahájit ve druhé polovině března.

„Do konce ledna by se měl vybudovat, instalovat i prozkoušet nový záložní zdroj, který obslouží v případě výpadku elektrického proudu celou nemocnici. Ten vyjde zhruba na 10 milionů korun," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Během února a března se do nového pavilonu bude stěhovat nábytek a další vybavení. Budova se tak bude připravovat ke spuštění do provozu ve druhé polovině března. „Nyní se dokončují venkovní práce, jako je oplocení, příjezdové cesty a chodníčky nebo vjezd z ulice Hřbitovní, který bude sloužit pro obsluhu, nikoli pro sanity či pacienty. Sanity budou k pavilonu přijíždět vjezdem od mateřské školy," vysvětlil Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu s tím, že v přízemí budovy jsou již připravené a napojené technologie.

Stavba pavilonu intenzívní medicíny v jablonecké nemocnici<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Intenzivně se pracuje také uvnitř nového pavilonu. Sociální zařízení ještě není vybavené sanitou, ale na místě jsou obklady, dveře i osvětlení. Pokládají se podlahové krytiny, instaluje se osvětlení do stropních podhledů. „Pohybuje se zde velké množství řemeslníků - instalatéři, podlaháři, elektrikáři, zedníci aj. Všichni postupují od horního patra směrem dolů," podotkl Sluka.

Sledovny na JIP pracovištích jsou již vybavené nábytkem, led pásky ve skříních na léky se skleněnými policemi usnadňují přístup i orientaci. Zatím však z jejich stropů trčí silné svazky kabelů čekajících na zapojení do pultů a dalších zařízení.

Výstavba pětipodlažní budovy v areálu Nemocnice Jablonec nad Nisou začala v květnu loňského roku. V pavilonu bude oddělení ARO a JIP s celkovou kapacitou 18 lůžek, inspekční pokoje primářů, zasedací místnost, administrativa a vedení nemocnice. Náklady na výstavbu dosahují téměř 151 milionů korun, investorem je statutární město Jablonec nad Nisou a zhotovitelem Metrostav, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb
Stavební práce budou v jablonecké v nemocnici probíhat i během léta
V jablonecké nemocnici loni vyšetřili na mamografu přes 6 tisíc žen
Rekonstrukce na oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny finišuje
Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Modernizace přístrojového vybavení v jablonecké nemocnici finišuje
Jablonecká nemocnice pořádala Den otevřených dveří

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí
Zdatné běžce prověří Maloskalský půlmaraton

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn