Starší žákyně Liazu Jablonec obhájily zlato

12.09.2018 14:58:16 | Autor: Dana Jandová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Starší žákyně Liazu Jablonec obhájily zlato

Děvčata Liazu Jablonec ve středu 5. září ovládly liberecký atletický stadion na finále krajského přeboru družstev, kde zvítězily o parník, a vybojovaly tak opět postup do finále MČR družstev, které se bude konat 15. září v Praze.

Největší oporou byla Sára Dočekalová, která vyhrála tři vrhačské disciplíny a do týmu přinesla 33 bodů. Nejlepší hodnotu má výkon v kouli 12,38.

Tým má ale ve svém kolektivu další atletické hvězdičky, jako jsou Adélka Novotná, která opět neměla konkurenci ve sprintu na 60 a 150 metrů 7,91 a 18,62, což je Adélky letošní nejlepší výkon na dráze a ještě zaznamenala vítězství se štafetou 4x 60 metrůa přidala týmu 24,75 b.

O nějaký bodík více přidala vícebojařka Vendy Štanclová, která zvítězila na 200 metrů překážek 31,05 a dvakrát byla druhá a to ve skoku o tyči 250 cm a na krátkých překážkách 15,23.

Překvapivé vítězství přidala týmu stále se lepšící Barča Kučerová, která skočila osobní rekord v dálce 503cm a ještě přidala osobáček na 60 metrové trati 8,46.

Další vítězná disciplína byl skok o tyči v podání Hristiany Atanasové, která si vyrovnala své maximum a skočila 260 cm.

Třetí nejlépe bodující v týmu byla vrhačka Barča Štejfová, která vyhrála hod kladivem 37,36 a dvakrát byla 2. a to v disku 27,22 a kouli 10,97.

Mile překvapily chodkyně, Deniska Jégrová zašla svůj letošní nejlepší čas na 3 km 18:09,85 a ten ji hned řadí na 3. místo statistických tabulek ČR a vybojovala 2. místo, poprvé se na tuto trať postavila Adélka Sochorová, která zašla 21:43,54 a ještě si stihla vylepšit osobní rekord na 150 metrů 21,26.

Ve výškařském sektoru si vytvořila nový osobní rekord talentovaná Lucka Všetečková, ač je ještě věkem mladší žákyně, tak 147 cm je výborný výkon.

Nečekané vítězství vybojovala až v závěrečné rovince na trati 800 metrů Terka Simonová, která zaběhla 2:34,44.

O tyto děvčata se bude tým opírat v finále Čech a doufám, že se zdravotně dá do kupy i Františka Rappová a Kačka Richterová, protože děvčata budou jistě chtít obhájit zlaté medaile z loňského velmi úspěšného roku. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová
Obrazem: Atletický souboj Severní Čechy - Sasko - Dolní Slezsko
Druhé a páté místo LIAZu v první atletické lize
Obrazem: Čtvrté kolo I. ligy atletických družstev mužů a žen

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT