Starší žáci FK Jablonec vybojovali nejvyšší soutěž!

06.08.2019 10:55:40 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Starší žáci FK Jablonec vybojovali nejvyšší soutěž!

Z velkého úspěchu se těší jablonecký mládežnický fotbal. Po letech se do Jablonce vrací nejvyšší soutěž starších žáků, což je pro náš regionální klub z Jablonce velmi povzbudivá zpráva.

Před lety poslala reorganizace soutěží jablonecké týmy do žákovské divize, odkud se Jablonec marně pokoušel dostat zpět na nejvyšší úroveň. Povedlo se to až letos, což kvituje manažer mládeže FK Jablonec Josef Mička. „Do ligy jsme se snažili vrátit. Protože když budeme mít solidní U15, tak můžeme mít solidní následně i dorostenecké týmy a posléze z toho může vzejít někdo podobný jako teď Černák a Velich, kteří šli do přípravy s ligovým A-týmem." Dorostem dlouhodobě prošli i další talenty, například Pleštil, který je také v kádru Áčka. „Postup do nejvyšší soutěže, to byl pro letošek náš cíl," dodává Mička.

Základ k úspěchu položili kluci kolem trenéra Petra Bulíře, kteří vyhráli divizní skupinu C. Na zrádnou baráž proti Dukle Praha se pak museli připravit hráči U14 vedeni Honzou Kozderkou. „Hlásá se, že zápasy nemají být pro děti náročné na psychiku a pak se v žákovské lize hraje baráž," podivuje se ještě dnes manažer jablonecké mládeže. Barážové dvojutkání ale mladí Jablonečané zvládli.

Už v Praze odehráli výborný první poločas a právě tam si připravili půdu pro postup (3:1), doma pak s Duklou remizovali (3:3) a toužené oslavy postupu na vlastním hřišti mohly propuknout. Šéf mládežnického úseku věří, že nejvyšší soutěž bude pro Jablonec zvladatelná. „Jsme připraveni hrát alespoň střed tabulky. Celkově situace přináší teď větší tlak na chod mládeže a zejména na trenéry U14 a U13, tak aby své týmy oživili hráči z blízkého okolí. Chceme žákovskou ligu zvládat, protože když nebudeme nároční, tak se nemůžeme posouvat dál," má jasno Mička.

Složitější zatím zůstává situace u dorosteneckých výběrů, které se do vyšší soutěže nemohou prodrat. „Region je tu složitý, blízko je Liberec i polská hranice, třeba v Mladé Boleslavi nabízí neuplatněným hráčům zaměstnání ve firmě. Nemáme proto až moc kde brát. Ale věřím, že když se sejdou dva tři solidní ročníky, což by nyní mohlo nastat, tak proč ten postup i pak nezkusit," zakončuje optimisticky Mička.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Harrachovská
Tomáš Slavík zvítězil v Bogotě v nejdelším městském sjezdu na světě
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn