Starší žáci FK Jablonec vybojovali nejvyšší soutěž!

06.08.2019 10:55:40 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Starší žáci FK Jablonec vybojovali nejvyšší soutěž!

Z velkého úspěchu se těší jablonecký mládežnický fotbal. Po letech se do Jablonce vrací nejvyšší soutěž starších žáků, což je pro náš regionální klub z Jablonce velmi povzbudivá zpráva.

Před lety poslala reorganizace soutěží jablonecké týmy do žákovské divize, odkud se Jablonec marně pokoušel dostat zpět na nejvyšší úroveň. Povedlo se to až letos, což kvituje manažer mládeže FK Jablonec Josef Mička. „Do ligy jsme se snažili vrátit. Protože když budeme mít solidní U15, tak můžeme mít solidní následně i dorostenecké týmy a posléze z toho může vzejít někdo podobný jako teď Černák a Velich, kteří šli do přípravy s ligovým A-týmem." Dorostem dlouhodobě prošli i další talenty, například Pleštil, který je také v kádru Áčka. „Postup do nejvyšší soutěže, to byl pro letošek náš cíl," dodává Mička.

Základ k úspěchu položili kluci kolem trenéra Petra Bulíře, kteří vyhráli divizní skupinu C. Na zrádnou baráž proti Dukle Praha se pak museli připravit hráči U14 vedeni Honzou Kozderkou. „Hlásá se, že zápasy nemají být pro děti náročné na psychiku a pak se v žákovské lize hraje baráž," podivuje se ještě dnes manažer jablonecké mládeže. Barážové dvojutkání ale mladí Jablonečané zvládli.

Už v Praze odehráli výborný první poločas a právě tam si připravili půdu pro postup (3:1), doma pak s Duklou remizovali (3:3) a toužené oslavy postupu na vlastním hřišti mohly propuknout. Šéf mládežnického úseku věří, že nejvyšší soutěž bude pro Jablonec zvladatelná. „Jsme připraveni hrát alespoň střed tabulky. Celkově situace přináší teď větší tlak na chod mládeže a zejména na trenéry U14 a U13, tak aby své týmy oživili hráči z blízkého okolí. Chceme žákovskou ligu zvládat, protože když nebudeme nároční, tak se nemůžeme posouvat dál," má jasno Mička.

Složitější zatím zůstává situace u dorosteneckých výběrů, které se do vyšší soutěže nemohou prodrat. „Region je tu složitý, blízko je Liberec i polská hranice, třeba v Mladé Boleslavi nabízí neuplatněným hráčům zaměstnání ve firmě. Nemáme proto až moc kde brát. Ale věřím, že když se sejdou dva tři solidní ročníky, což by nyní mohlo nastat, tak proč ten postup i pak nezkusit," zakončuje optimisticky Mička.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Část Nádražní ulice v Turnově čeká na finální povrch a výsadbu zeleně

Náročná rekonstrukce ulice Nádražní a silnice II/610 v Turnově pokračuje i na podzim. Zatímco některé úseky jsou téměř hotové, jiné jsou se vysokém stavu rozpracovanosti. Úsek od Hotelu Beneš na hranici katastru je z velké části dokončen. Probíhat už bude pouze výsadba zeleně a položen bude finální asfaltový povrch. Podrobnosti a fotografie

Dotace na čistírny a kanalizační přípojky do 31. října

Ještě do konce října je možné v Jablonci nad Nisou na oddělení dotací požádat o dotaci z Programu podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2019. Město Jablonec má ve svém rozpočtu alokovanou částku 1,5 milionu korun a finanční prostředky jsou určené na podporu výstavby domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. „Jediný rozdíl oproti minulosti je ten, že program nepodporuje odkanalizování novostaveb," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. O investiční dotaci mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálním území Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku. Podrobné informace jsou na úřední desce a webu města v části Magistrát, sekce Životní situace - Finance.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Den stromů v jabloneckém ekocentru oslaví 18. října
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Nejčtenější články

14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
12.10.: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Obrazem: Fotbalisté Velkých Hamrů si poradili se Spartou Kutná Hora

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn