Starší žáci FK Jablonec vybojovali nejvyšší soutěž!

06.08.2019 10:55:40 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Starší žáci FK Jablonec vybojovali nejvyšší soutěž!

Z velkého úspěchu se těší jablonecký mládežnický fotbal. Po letech se do Jablonce vrací nejvyšší soutěž starších žáků, což je pro náš regionální klub z Jablonce velmi povzbudivá zpráva.

Před lety poslala reorganizace soutěží jablonecké týmy do žákovské divize, odkud se Jablonec marně pokoušel dostat zpět na nejvyšší úroveň. Povedlo se to až letos, což kvituje manažer mládeže FK Jablonec Josef Mička. „Do ligy jsme se snažili vrátit. Protože když budeme mít solidní U15, tak můžeme mít solidní následně i dorostenecké týmy a posléze z toho může vzejít někdo podobný jako teď Černák a Velich, kteří šli do přípravy s ligovým A-týmem." Dorostem dlouhodobě prošli i další talenty, například Pleštil, který je také v kádru Áčka. „Postup do nejvyšší soutěže, to byl pro letošek náš cíl," dodává Mička.

Základ k úspěchu položili kluci kolem trenéra Petra Bulíře, kteří vyhráli divizní skupinu C. Na zrádnou baráž proti Dukle Praha se pak museli připravit hráči U14 vedeni Honzou Kozderkou. „Hlásá se, že zápasy nemají být pro děti náročné na psychiku a pak se v žákovské lize hraje baráž," podivuje se ještě dnes manažer jablonecké mládeže. Barážové dvojutkání ale mladí Jablonečané zvládli.

Už v Praze odehráli výborný první poločas a právě tam si připravili půdu pro postup (3:1), doma pak s Duklou remizovali (3:3) a toužené oslavy postupu na vlastním hřišti mohly propuknout. Šéf mládežnického úseku věří, že nejvyšší soutěž bude pro Jablonec zvladatelná. „Jsme připraveni hrát alespoň střed tabulky. Celkově situace přináší teď větší tlak na chod mládeže a zejména na trenéry U14 a U13, tak aby své týmy oživili hráči z blízkého okolí. Chceme žákovskou ligu zvládat, protože když nebudeme nároční, tak se nemůžeme posouvat dál," má jasno Mička.

Složitější zatím zůstává situace u dorosteneckých výběrů, které se do vyšší soutěže nemohou prodrat. „Region je tu složitý, blízko je Liberec i polská hranice, třeba v Mladé Boleslavi nabízí neuplatněným hráčům zaměstnání ve firmě. Nemáme proto až moc kde brát. Ale věřím, že když se sejdou dva tři solidní ročníky, což by nyní mohlo nastat, tak proč ten postup i pak nezkusit," zakončuje optimisticky Mička.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

I v Jablonci si připomenou srpnové události

Primátor města Jablonec Milan Kroupa zve na slavnostní připomenutí srpnových událostí roku 1968, které se uskuteční ve středu 21. srpna 2019 od 15 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

Výstava o architektonické Soutěži Karla Hubáčka je k vidění v Turnově

Do dalšího města se přestěhovala putovní výstava, představující stavby a veřejné realizace v Libereckém kraji, jež se ucházejí o cenu v architektonické Soutěži Karla Hubáčka. Po další tři týdny budou panely, které představují na pět desítek nominovaných, k vidění v přízemí a 1. patře Nové radnice v Turnově ve Skálově ulici. Odtamtud pak bude cestovat po dalších městech kraje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tramvaj číslo 11 kvůli pádu koalice v Jablonci jezdit nepřestane
Střelci ve fotbalovém přeboru jsou stále při chuti
Tradiční Skotské hry se uskuteční již podevatenácté na Sychrově
Sbor dobrovolných hasičů Rokytnice nad Jizerou slaví 140 let
Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

Nejčtenější články

19.08.: Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
19.08.: Jablonecká ODS chce vyjednávat o novém vedení města
18.08.: Fotbalisté FK Velké Hamry se radují z prvního letošního vítězství v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn