Stáhli kalhoty daleko před brodem…

08.10.2019 10:05:52 | Autor: Jaroslav Hrabák Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Stáhli kalhoty daleko před brodem…

Zápas se Slavií mě zklamal už před výkopem. Určená sestava bez vynucených absencí Matouška a Sýkory mohla být daleko odvážnější, hlavně taktika měla být odvážnější. Slavia má momentálně velké jméno, ale s tím, co předvedla v Jablonci, by určitě v Evropě neuspěla a ani by nikoho neoslnila. 

To sice Rada před utkáním vědět nemohl, nicméně už o poločase na to reagovat mohl či spíše měl. Slavia byla v Jablonci po Dortmundu unavená, Masopust neexistoval, Tecl rovněž ne, Stanciu se vyžíval v technice a Jablonec soupeři za tohoto stavu vyhověl. Postavit před bránou autobus s osmi defenzivními hráči, kteří pochopitelně na případný útok nemohou ani pomyslet, rychlostně, hlavně Považanec, herně, no to už by bylo z kategorie sci-fi.

No a tak se čekalo, po kterém z četných centrů (šance si Slavia nevypracovávala) to tam spadne. Prostě trenér Rada si podal žádost a Slavia mu s díky vyhověla. Už začátek zápasu, takových 13 minut, bylo vidět, že i „tento" Jablonec dělá Slavii problémy a je škoda, že trenér na situaci nereagoval s větší, mnohem větší odvahou. Tak ustrašeně a zalezle nehrají ani fotbaloví trpaslíci. Nechci vůbec tvrdit, že by Jablonec při větší odvaze vyhrál. Třeba ne, ale každopádně by byl Slavii těžším soupeřem, skvělému Kolářovi se dala utnout jeho nevídaná série bez gólu, ale to je všechno ve stadiu kdyby. Ono by stačilo, kdyby Vlasta Hrubý nevytasil po těch standardkách tři skvělé reflexy a bylo by to bůra jako vyšité.

Utkání Fortuna:ligy FK Jablonec - SK Slavie Praha Pokud to v Jablonci bude pokračovat i nadále tímto stylem, budou dále zvýhodňování stejní hráči, jejichž výkonnost je hodně diskutabilní a jako protagonistu tohoto musím jmenovat Považance, potom to může dopadnout v lize bledě. To štěstí, které tým na podzim provází, nebude trvat věčně.

Trenér hraje se svojí jedenáctkou beze změny, na hřiště další hráče prakticky nepouští, i když i slepý vidí, jak pookřeje Doležal i tým, když se k němu dostane na těch pár minut Chramosta. I proti Slavii to byly fáze zápasu, které za koukání stály a Kolář se hodně zapotil při akcích Doležala a Chramosty, aby si to čisté konto uhájil. Každý tým hraje ze zabezpečené obrany, obrana je základ, ale rozhodně ne zaparkovaný autobus před vlastní bránou a nula na kontě střel na bránu soupeře na vlastním hřišti. V Jablonci hrál Ajax, Dynamo Kyjev, Rennes, kalibry rovněž úrovně Slavie, ale tak zbaběle domácí tým nikdy nehrál.

A teď otočím list. Druhý názor je ten, že vlastně si na víc jablonecký tým troufnout nemohl. To je sice možné, ale bylo by to velice smutné zjištění. Tak, jak šéfkuchař Rada připravil proti Slavii menu se rozhodně hrát dá. Je to jeho názor, jeho představa, jeho odpovědnost a on je trenérem. Na Jablonec rekordní návštěva téměř pět tisíc diváků rozhodně čekala od domácích lepší představení. Atmosféra zápasu byla výborná, a když viděla nesmělé pokusy hlavně z dílny Jovoviče (byť v koncovce všechny zvojtil), byli diváci u vytržení. Jinak mám prostě dojem, že fotbal jde už jinou cestou. Dnes už většina týmů neví, co je to hrát „na jednoho odepsaného zoufalce v útoku", ale staví forwardy hned tři.

Utkání Fortuna:ligy FK Jablonec - SK Slavie Praha<br />Autor: Václav NovotnýDivák v ochoze nechce hru na jistotu, stylem nenechat soupeře hrát a jeho nejlepšího hráče osobkou vymazat ze hry, to vyznává většina českých trenérů, bohužel. A tak není divu, že žádný z nich se dlouhá léta neuplatnil v zahraničí. I bájný Mourinho, který také uměl autobus před vlastní bránu zaparkovat, se docela rychle ze světel ramp vytratil. Fotbal je velký spektákl a když se umí takový Hoffenheim pustit do Bayernu co vyhrál na Tottenhamu 7:2 a v Allianz Aréně vyhrát 2:1, tak to moje slova jenom dokládá. Žádný strach před velkými zvířaty!

Ještě jedno musím zmínit, co mi nejde na rozum. Hrajeme proti Slavii na jednoho útočníka, a když dostaneme dva fíky, tak najednou tam trenér pošle další dva. Není to na hlavu ? A tak pořád vzpomínám na současného repretrenéra Šilhavého, když jsem se ho v Jablonci svého času ptal, proč pořád hraje na jednoho útočníka, když má v kádru další dva kvalitní a jeho odpověď: kdybych hrál na dva, tak by mi ten jeden chyběl vzadu, je pro mě nezapomenutelná.

Kam fotbal směřuje, to je jasné a když už je dnes doba peněz, tak i český trenér by měl pochopit, proč útočník stojí desetkrát tolik co obránce. A pak by je určitě pustil na hřiště a nenechal je zahřívat lavičku.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 33 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Štěstí vždy přeje odvážnému…

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn