Sportovní škola v Tanvaldě zpívala na schodech

12.12.2016 09:07:26 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

Sportovní škola v Tanvaldě zpívala na schodech

Již po několik let je na tanvaldské sportovce zvykem, že si žáci a učitelé před Vánoci zazpívají na schodech školy. Ani letos tomu nebylo jinak.

Počasí nám přálo, tak jsme mohli opět zpívat před budovou školy, kde je hlediště pro diváky, rodiče a přátele naší školy oproti interiéru prostornější.

Úderem 16:00 hodiny a uvítacím slovem paní ředitelky mohlo vše propuknout. Nejprve vystoupili ti nejmladší, letošní prvňáčci převlečení za Mikuláše, čerty a andílky. Prvňáčci z paralelní třídy zase v rukou drželi vánoční stromečky, o kterých si také zazpívali. Třeťákům se podařilo nacvičit anglickou vánoční hru o Santovi.

Vánoční sboreček tvořený žáky prvního stupně nám zazpíval klasické české vánoční koledy. Páťáci vystoupili s těžkým „kouskem", písní Adeste fideles, která stoupla na popularitě díky filmu Anděl páně. 5. B třída všem přítomným připomněla často opomíjené vánoční tradice jako je krájení jablek, lití olova, význam jmelí, rozkvetlé barborky atp. Překrásný anděl seslaný z osmého ročníku uvedl další bod programu-šesťáky. Ti si připravili píseň „Vánoční" v originále od zpěváků Johny Machette a Teri Blitzen. Sedmáci zase předvedli píseň od Lucky Vondráčkové „Vánoční strom". „Tisíc andělů" (pravda o něco méně) jich bylo z osmého ročníku. Ti zazpívali stejnojmennou píseň skupiny Čechomor. A závěr patřil tradičně učitelům. Píseň „Ladovská zima" Jarka Nohavici přetextovali na „Tanvaldskou zimu" a společně s filmovou projekcí jsme si přiblížili zimu v Tanvaldě, která se v posledních letech té ladovské úplně tak nepodobá. Třeba to letos konečně vyjde.

K předvánoční atmosféře patří i vánoční nápoje a pokrmy. Dospěláci si mohli ve stáncích nabídnout vánoční svařák. K tomu zakousnout sladké koláče, štrúdly, štoly, perníky, jež napekli učitelé společně s žáky. A něco slaného.. párky v rohlíku a chleby se sádlem také přišly k duhu.
Poděkování patří všem, kteří se na zpívání podíleli a přidali ruku k dílu. Žáci, učitelé, ochotní rodičové, obrovské díky patří technickým službám města Tanvald, jež navezly stánky, zajistily elektřinu a nasvícení, zvukaři a v neposlední řadě Sv. Petrovi, jež nám nadělil vskutku vánoční počasí. Závěrem přejeme všem krásné a poklidné vánoční svátky a v novém roce hodně radosti a hlavně zdraví.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
O snížení nájmu musí podnikatelé písemně požádat
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
V kořenovské výtopně zahrají tři kapely, finále obstará Fleret
Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn