Sportovní škola v Tanvaldě zpívala na schodech

12.12.2016 09:07:26 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

Sportovní škola v Tanvaldě zpívala na schodech

Již po několik let je na tanvaldské sportovce zvykem, že si žáci a učitelé před Vánoci zazpívají na schodech školy. Ani letos tomu nebylo jinak.

Počasí nám přálo, tak jsme mohli opět zpívat před budovou školy, kde je hlediště pro diváky, rodiče a přátele naší školy oproti interiéru prostornější.

Úderem 16:00 hodiny a uvítacím slovem paní ředitelky mohlo vše propuknout. Nejprve vystoupili ti nejmladší, letošní prvňáčci převlečení za Mikuláše, čerty a andílky. Prvňáčci z paralelní třídy zase v rukou drželi vánoční stromečky, o kterých si také zazpívali. Třeťákům se podařilo nacvičit anglickou vánoční hru o Santovi.

Vánoční sboreček tvořený žáky prvního stupně nám zazpíval klasické české vánoční koledy. Páťáci vystoupili s těžkým „kouskem", písní Adeste fideles, která stoupla na popularitě díky filmu Anděl páně. 5. B třída všem přítomným připomněla často opomíjené vánoční tradice jako je krájení jablek, lití olova, význam jmelí, rozkvetlé barborky atp. Překrásný anděl seslaný z osmého ročníku uvedl další bod programu-šesťáky. Ti si připravili píseň „Vánoční" v originále od zpěváků Johny Machette a Teri Blitzen. Sedmáci zase předvedli píseň od Lucky Vondráčkové „Vánoční strom". „Tisíc andělů" (pravda o něco méně) jich bylo z osmého ročníku. Ti zazpívali stejnojmennou píseň skupiny Čechomor. A závěr patřil tradičně učitelům. Píseň „Ladovská zima" Jarka Nohavici přetextovali na „Tanvaldskou zimu" a společně s filmovou projekcí jsme si přiblížili zimu v Tanvaldě, která se v posledních letech té ladovské úplně tak nepodobá. Třeba to letos konečně vyjde.

K předvánoční atmosféře patří i vánoční nápoje a pokrmy. Dospěláci si mohli ve stáncích nabídnout vánoční svařák. K tomu zakousnout sladké koláče, štrúdly, štoly, perníky, jež napekli učitelé společně s žáky. A něco slaného.. párky v rohlíku a chleby se sádlem také přišly k duhu.
Poděkování patří všem, kteří se na zpívání podíleli a přidali ruku k dílu. Žáci, učitelé, ochotní rodičové, obrovské díky patří technickým službám města Tanvald, jež navezly stánky, zajistily elektřinu a nasvícení, zvukaři a v neposlední řadě Sv. Petrovi, jež nám nadělil vskutku vánoční počasí. Závěrem přejeme všem krásné a poklidné vánoční svátky a v novém roce hodně radosti a hlavně zdraví.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn