Sportovní škola v Tanvaldě zpívala na schodech

12.12.2016 09:07:26 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

Sportovní škola v Tanvaldě zpívala na schodech

Již po několik let je na tanvaldské sportovce zvykem, že si žáci a učitelé před Vánoci zazpívají na schodech školy. Ani letos tomu nebylo jinak.

Počasí nám přálo, tak jsme mohli opět zpívat před budovou školy, kde je hlediště pro diváky, rodiče a přátele naší školy oproti interiéru prostornější.

Úderem 16:00 hodiny a uvítacím slovem paní ředitelky mohlo vše propuknout. Nejprve vystoupili ti nejmladší, letošní prvňáčci převlečení za Mikuláše, čerty a andílky. Prvňáčci z paralelní třídy zase v rukou drželi vánoční stromečky, o kterých si také zazpívali. Třeťákům se podařilo nacvičit anglickou vánoční hru o Santovi.

Vánoční sboreček tvořený žáky prvního stupně nám zazpíval klasické české vánoční koledy. Páťáci vystoupili s těžkým „kouskem", písní Adeste fideles, která stoupla na popularitě díky filmu Anděl páně. 5. B třída všem přítomným připomněla často opomíjené vánoční tradice jako je krájení jablek, lití olova, význam jmelí, rozkvetlé barborky atp. Překrásný anděl seslaný z osmého ročníku uvedl další bod programu-šesťáky. Ti si připravili píseň „Vánoční" v originále od zpěváků Johny Machette a Teri Blitzen. Sedmáci zase předvedli píseň od Lucky Vondráčkové „Vánoční strom". „Tisíc andělů" (pravda o něco méně) jich bylo z osmého ročníku. Ti zazpívali stejnojmennou píseň skupiny Čechomor. A závěr patřil tradičně učitelům. Píseň „Ladovská zima" Jarka Nohavici přetextovali na „Tanvaldskou zimu" a společně s filmovou projekcí jsme si přiblížili zimu v Tanvaldě, která se v posledních letech té ladovské úplně tak nepodobá. Třeba to letos konečně vyjde.

K předvánoční atmosféře patří i vánoční nápoje a pokrmy. Dospěláci si mohli ve stáncích nabídnout vánoční svařák. K tomu zakousnout sladké koláče, štrúdly, štoly, perníky, jež napekli učitelé společně s žáky. A něco slaného.. párky v rohlíku a chleby se sádlem také přišly k duhu.
Poděkování patří všem, kteří se na zpívání podíleli a přidali ruku k dílu. Žáci, učitelé, ochotní rodičové, obrovské díky patří technickým službám města Tanvald, jež navezly stánky, zajistily elektřinu a nasvícení, zvukaři a v neposlední řadě Sv. Petrovi, jež nám nadělil vskutku vánoční počasí. Závěrem přejeme všem krásné a poklidné vánoční svátky a v novém roce hodně radosti a hlavně zdraví.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Basketbalistky Bižuterie opět do nejvyšší soutěže juniorek

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn