Spolu to dáme! ZŠ Pelechovská podpořila nemocnice

19.02.2021 15:48:57 | Autor: Lada Palová, ZŠ Pelechovská | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod

Spolu to dáme! ZŠ Pelechovská podpořila nemocnice

Jedna myšlenka, která se stala realitou. Ve školní družině jsme se s dětmi dohodli, že podpoříme sestřičky a doktory z nemocnic, kteří se starají o covidové pacienty. Ale jak?

No tak, jak to umíme a co nás těší. Jedno středeční odpoledne jsme upekli spoustu muffinů, ozdobili čokoládovou polevou a cukrovým posypem a zapíchli do nich papírová srdíčka, která děti samy vyrobily. K našemu nápadu se připojily i ostatní děti z první a druhé třídy, které s paní učitelkami a asistentkami namalovaly a ozdobily krásná velká srdce.

Zapojily se i jiné paní učitelky, maminky, paní kuchařky, a tak se peklo nejen ve škole, ale i v rodinách dětí a paní učitelek. S velkou ochotou se zapojili žáci páté třídy, kteří se o naší akci dozvěděli z online výuky od paní učitelky, a tak se peklo, peklo a peklo. A protože tohle nám jde opravdu moc dobře, druhý den jsme všechny dobroty, dárečky a obrázky rozvezli do nemocnic v Semilech, Jablonci, Liberci, Turnově a Tanvaldu. Dobroty dostali nejen sestřičky a doktoři z covidových oddělení, ale i z oddělení následné péče, chirurgie, gynekologie, záchranáři, sanitáři, zdravotníci z odběrového místa...

Setkání s nimi všemi byla plná emocí, nechyběly slzy, smích, strach i radost, ale hlavně vědomí, že v tom nejsou sami a že si jejich práce moc vážíme a myslíme na ně v této těžké době. Děkujeme. Děkujeme všem, kteří se zapojili, a vyjádřili tak s námi obdiv a podporu zdravotníkům, kteří si ji stoprocentně zaslouží.

Lada Palová, Pelechovská škola, Železný Brod

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Od 3. března přichází další změny jízdních řádů

Od středy 3. března 2021 dochází ke změně jízdních řádů regionálních autobusových linek, a to v důsledku opatření proti šíření nemoci Covid-19. Provoz prázdninových jízdních řádů je prodloužen (do 12. června, respektive do odvolání). Provoz školních spojů doplněných za účelem přepravy žáků do ZŠ je do odvolání pozastaven. Více informací naleznete na našem webu v sekci Jízdní řády/Připravované změny.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Darujte plazmu, vyzývají odborníci. Mnoho z nás ji může potřebovat
Rekonstrukce střechy panelového domu v Harrachově je bezodkladná
Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi
Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Nejčtenější články

04.03.: Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
05.03.: Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
04.03.: Ke srážce dvou aut došlo v prostoru jablonecké křižovatky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn