Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova

07.06.2013 14:15:18 | Autor: somt | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Tanvald

Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova

Všichni milovníci Járy Cimrmana, cimrmanovy doby, recese i dobré nálady už mají jistě přichystány bicykly, promazány pedály, nažehleny dobové i současné oděvy a doplňky. V sobotu 8. června 2013 totiž proběhne na Tanvaldsku 8. ročník tradiční Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova.

Součástí bude letos také slavnost otevření Majáku Járy Cimrmana - rozhledny a Muzea cimrmanovy doby. Nachystat můžete své historické i modernější bicykly a projet neopakovatelnou jízdu cyklostezkou č. 4248 ze zlatoolešnických Vrší do Tanvaldu - Šumburku ke kostelu sv. Františka z Assisi. Přijeďte na jakémkoliv stroji a v jakémkoliv postroji k pobavení sebe i ostatních.

Spanilá jízda bude zahájena v 9.00 - 9.30 Na Vrších ve Zlaté Olešnici (místo bude označeno), zamíří do Tanvaldu přes Bohdalovice, Popelnice a Šumburk s četnými zastaveními. V cíli jízdy, u šumburského kostela sv. Františka z Assisi, nabídnou stánky občerstvení žíznivým a hladovým, jako každý rok bude vyhrávat orchestr O. V. J. Dixie svůj swingový repertoár již od 10.00 hodin.

V 11.00 proběhne uvítání spanilých jezdců. Program bude pokračovat přehlídkou neohrožených spanilých jezdců s jejich báječnými stroji a defilé motorových i bezmotorových veteránů. Představit svůj historický vůz či jiný přibližovací prostředek může úplně každý, rovněž tak poté absolvovat spanilou jízdu historických vozidel směrem do Příchovic. S úderem zvonů kostela sv. Františka z Assisi ve 12.00 začne malý seminář Divadla Járy Cimrmana.

Po jeho ukončení nastane společný odchod účastníků směrem k železničnímu nádraží v Tanvaldě, odkud zájemce ve 12.45 odveze historická „Zubačka" do Kořenova. K vlaku o 6 vozech bude připojen i nový restaurační vůz. V Kořenově poslouží kyvadlová doprava od nádraží až do Příchovic k areálu U Čápa, kde bude slavnostně otevřen dlouho očekávaný Maják Járy Cimrmana.

Další možností je pohodlně se svěží chůzí a s veselou myslí přemístit k místu stavby Majáku Járy Cimrmana pochodem po zelené turistické značce vedoucí od šumburského kostela téměř až k Majáku v Příchovicích.

Příchozí se budou moci těšit ze slavnostního otevření Majáku - rozhledny a Muzea Cimrmanovy doby v 15.30, prohlédnout si exponáty, z nichž mnohé pocházejí právě z Liptákovska, kraje Járy Cimrmana, a na vlastní oči tak spatřit exponáty opravdu „nalezené v Liptákově".

A možná to jsou právě exponáty z vaší půdy, které se staly svědkem působení genia ve zdejším kraji. Během odpoledne dojde na mnohá překvapení v podobě nové výletní trasy... zveřejněn bude také odloučený exponát muzea....

Podrobný program:

Zlatá Olešnice - Na Vrších:
9.00 - 9.30 hodin - občerstvení žíznivých, start Spanilé jízdy, určeno je pro cyklisty zdatné, ale i netrénované, rekreační či sváteční. Místo bude označeno.

Program u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldě na Šumburku:
11.00 hodin - slavnostní uvítání účastníků Spanilé jízdy, uvítání vážených hostů, defilé spanilých jezdců a jejich strojů - historické automobily
12.00 - miniseminář Divadla J. Cimrmana, hudba O. V. J. DIXIE Liberec, stánky s občerstvením již od 10.00 hodin
12.45 hodin společný odjezd po železnici historickou „Zubačkou" z Tanvaldu do Kořenova (společně se zástupci Divadla Járy Cimrmana), k vlaku o 6 vozech bude připojen restaurační vůz. Možné je také z Tanvaldu Šumburku odjet automobily i bicykly po silnici, pěšky po zelené turistické značce do Příchovic.
Příjezd Zubačky do Kořenova ve 13.40 hodin, v Kořenově poslouží kyvadlová doprava z nádraží až do Příchovic.

Příchovice - Areál U Čápa
V 15.30 hodin slavnostní otevření Majáku Járy Cimrmana v Příchovicích
- projevy, přestřižení pásky, prohlídka Muzea cimrmanovy doby i rozhledny, k dobré pohodě hraje Hudba u města Vídně z Jablonce nad Nisou, tanec a občerstvení jsou samozřejmostí této slavnosti.

Tento slavnostní den završen bude představením Blaník v podání Divadla Járy Cimrmana od 19.00 hodin v kině Jas Járy Cimrmana v Tanvaldu (předprodej na toto divadelní představení probíhal od pátku 3. 5. 2013 v Kině Jas Járy Cimrmana).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jára Cimrman se dočkal – bude mít muzeum i maják
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn