Soutěžit s jabloneckou knihovnou můžete i příští rok

12.12.2019 15:30:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Soutěžit s jabloneckou knihovnou můžete i příští rok

Ve středu 11. prosince se v audiovizuálním sále městské knihovny Jablonec vyhlašovali vítězové celoročních soutěží - Zlaté makovice a Knoflíkohraní. Náměstek David Mánek v knihovně předal vítězům soutěží ceny, na které finančně přispělo statutární město Jablonec nad Nisou, a zároveň losoval výherce křížovek.

„Bylo to velmi příjemné odpoledne, kdy jsem se setkal s dětmi, které jsou lačné po informacích, rády čtou a jsou zdravě soutěživé," pochvaloval si odpoledne v městské knihovně náměstek jabloneckého primátora pro humanitní a sociální oblast David Mánek, který předával ve středu 11. prosince odpoledne ceny výhercům tří knihovnických soutěží.

Záhadné bytosti z legend a bájí

Ve 13. ročníku křížovkářské Zlaté makovice luštily děti každý měsíc tajenky zaměřené na bytosti z bájí a legend. „K vyhledání správných odpovědí musely používat internetové stránky knihovny a náš webový katalog. Jak jinak by například zjistily, že název časopisu s podtitulem Časopis pro děti chytrých rodičů je Raketa?" řekla Andrea Červenková z dětského oddělení jablonecké knihovny.

„Zlatá makovice je naše tradiční křížovkářská soutěž pro děti, kdy dvanáct křížovek spojuje stejné téma. Pětici výherců losujeme až v den slavnostního vyhlášení z úspěšných luštitelů všech dvanácti kol," upozornil ředitel městské knihovny Zbyněk Duda.

Knoflík za přečtenou knížku

Soutěž Knoflíkohraní s knížkami se letos konala podruhé. „Smyslem hry bylo přečíst co nejvíce knih podle čtenářského plánu, který děti získaly u nás v knihovně. Za správně vyplněný pracovní list nakonec obdržely jeden knoflík připevněný na soutěžní stužku. Děti byly rozdělené podle věku na dvě kategorie, v každé kategorii máme tři vítěze - nejpilnější sběrače knoflíků," popsal další soutěž knihovny Duda.

Soutěž trvala od ledna do konce listopadu a děti si mohly vybírat jakékoliv knihy z 12 500 publikací v oddělení pro děti a mládež. „Možná trochu alarmující je fakt, že se do soutěžení zapojilo jen 38 dětí, které však v průběhu roku přečetlo 693 knih. A zajímavé je, že do knihovny chodí daleko více dívek než chlapců, v této soutěži vyšel poměr pět kluků oproti 33 děvčatům," zamyslel se náměstek Mánek.

Téma příštího roku budou Jizerky

Tou třetí knihovnickou soutěží je kvíz Znáte-víte-tušíte, který byl letos zaměřený na významné stavby libereckého kraje. Otázka se objeví vždy na webu knihovny a v Jabloneckém měsíčníku. Ze správných odpovědí je pak vylosovaný výherce, jenž získá drobnou cenu. „Soutěže se v 11 kolech zúčastnilo celkem 156 soutěžících. Nejobtížnější otázkou byla ta květnová, která zněla: Kde se nachází viadukt, který byl postaven kvůli bažinaté krajině na dřevěných pilonech? Stavba je dlouhá 118 m a tvoří ji 10 pilířů a 9 oblouků. Správnou odpovědí byl Rychnov u Jablonce nad Nisou," dodal Zbyněk Duda.

Soutěžit se bude i v roce 2020

„Už od ledna 2020 otevřeme další ročník Knoflíkohraní s knížkami i Zlaté makovice na téma komiks. Také si budeme dále lámat hlavu s kvízem Znáte-víte-tušíte, kde budou tentokrát otázky na téma CHKO Jizerské hory. Už se těšíme na další soutěžení," sdělila Lenka Kašparová z dětského oddělení jablonecké knihovny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jablonecké knihovně vyhlásili vítěze 19. ročníku literární soutěže
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn