Soutěžit s jabloneckou knihovnou můžete i příští rok

12.12.2019 15:30:08 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Soutěžit s jabloneckou knihovnou můžete i příští rok

Ve středu 11. prosince se v audiovizuálním sále městské knihovny Jablonec vyhlašovali vítězové celoročních soutěží - Zlaté makovice a Knoflíkohraní. Náměstek David Mánek v knihovně předal vítězům soutěží ceny, na které finančně přispělo statutární město Jablonec nad Nisou, a zároveň losoval výherce křížovek.

„Bylo to velmi příjemné odpoledne, kdy jsem se setkal s dětmi, které jsou lačné po informacích, rády čtou a jsou zdravě soutěživé," pochvaloval si odpoledne v městské knihovně náměstek jabloneckého primátora pro humanitní a sociální oblast David Mánek, který předával ve středu 11. prosince odpoledne ceny výhercům tří knihovnických soutěží.

Záhadné bytosti z legend a bájí

Ve 13. ročníku křížovkářské Zlaté makovice luštily děti každý měsíc tajenky zaměřené na bytosti z bájí a legend. „K vyhledání správných odpovědí musely používat internetové stránky knihovny a náš webový katalog. Jak jinak by například zjistily, že název časopisu s podtitulem Časopis pro děti chytrých rodičů je Raketa?" řekla Andrea Červenková z dětského oddělení jablonecké knihovny.

„Zlatá makovice je naše tradiční křížovkářská soutěž pro děti, kdy dvanáct křížovek spojuje stejné téma. Pětici výherců losujeme až v den slavnostního vyhlášení z úspěšných luštitelů všech dvanácti kol," upozornil ředitel městské knihovny Zbyněk Duda.

Knoflík za přečtenou knížku

Soutěž Knoflíkohraní s knížkami se letos konala podruhé. „Smyslem hry bylo přečíst co nejvíce knih podle čtenářského plánu, který děti získaly u nás v knihovně. Za správně vyplněný pracovní list nakonec obdržely jeden knoflík připevněný na soutěžní stužku. Děti byly rozdělené podle věku na dvě kategorie, v každé kategorii máme tři vítěze - nejpilnější sběrače knoflíků," popsal další soutěž knihovny Duda.

Soutěž trvala od ledna do konce listopadu a děti si mohly vybírat jakékoliv knihy z 12 500 publikací v oddělení pro děti a mládež. „Možná trochu alarmující je fakt, že se do soutěžení zapojilo jen 38 dětí, které však v průběhu roku přečetlo 693 knih. A zajímavé je, že do knihovny chodí daleko více dívek než chlapců, v této soutěži vyšel poměr pět kluků oproti 33 děvčatům," zamyslel se náměstek Mánek.

Téma příštího roku budou Jizerky

Tou třetí knihovnickou soutěží je kvíz Znáte-víte-tušíte, který byl letos zaměřený na významné stavby libereckého kraje. Otázka se objeví vždy na webu knihovny a v Jabloneckém měsíčníku. Ze správných odpovědí je pak vylosovaný výherce, jenž získá drobnou cenu. „Soutěže se v 11 kolech zúčastnilo celkem 156 soutěžících. Nejobtížnější otázkou byla ta květnová, která zněla: Kde se nachází viadukt, který byl postaven kvůli bažinaté krajině na dřevěných pilonech? Stavba je dlouhá 118 m a tvoří ji 10 pilířů a 9 oblouků. Správnou odpovědí byl Rychnov u Jablonce nad Nisou," dodal Zbyněk Duda.

Soutěžit se bude i v roce 2020

„Už od ledna 2020 otevřeme další ročník Knoflíkohraní s knížkami i Zlaté makovice na téma komiks. Také si budeme dále lámat hlavu s kvízem Znáte-víte-tušíte, kde budou tentokrát otázky na téma CHKO Jizerské hory. Už se těšíme na další soutěžení," sdělila Lenka Kašparová z dětského oddělení jablonecké knihovny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jablonecké knihovně vyhlásili vítěze 19. ročníku literární soutěže
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v prosinci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn